SPRZĄTANIE GROBÓW PRZED UROCZYSTOŚCIĄ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

        Przed  uroczystością Wszystkich Świętych ( 26 PAŹDZIERNIKA 2019 r. ) Skauci Króla, instruktorzy, parafianie, ks. proboszcz jak co roku, sprzątali cmentarz parafialny oraz groby koło kościoła, czasami zapomniane i opuszczone. Wyposażeni w haczki, grabie, noże, zmiotki i wiadra ruszyli do prac porządkowych.To ważna akcja w ich planie działań, gdyż pozwala zastanowić się nad przeszłością i wyrazić w ten sposób szacunek i pamięć o zmarłych. W ramach pełnionej służby starali się uporządkować jak najwięcej mogił zasypanych liśćmi i porośniętych chwastami. Każdego roku skauci oraz inne chętne dzieci i dorośli sprzątają też przedwojenny grób ks. Gali, a także groby rodziny Wybickich. Skauci porządkują również miejsce przy obelisku Józefa Wybickiego, naszego zasłużonego parafianina. Obelisk znajduje się w Niewierzu, niedaleko rodzinnego domu Wybickich. Była to bardzo ważna lekcja szacunku, wrażliwości, umiejętności zachowania się w miejscu pamięci, a także wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego. Już niedługo czas na zadbanie o groby najbliższych, mamy nadzieję, że te zapomniane również nie pozostaną obojętne...

” Bo wszyscy skauci to jedna rodzina,

Starszy czy młodszy, chłopak czy dziewczyna “

 

Wspólne porządkowanie cmentarza parafialnego w Mszanie

Znajdę mogiłę, groby posprzątam, znicz zapalę... Modlitwa będzie z serca. Piękny czyn społeczny, patriotyczny i religijny!

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u