INSTRUKTORZY SKAUTÓW KRÓLA NA KURSIE DLA WYCHOWAWCÓW WE WROCŁAWIU

        Kurs odbywał się w dniach od 14 - 16 czerwca 2019 r.  w Rzymskokatolickiej Parafii św. Henryka we Wrocławiu (ul. Gliniana 16, 50-525 Wrocław ). Trwał 3 dni, daje uprawnienia pedagogiczne, tzn. nauczyciela wychowawcy dla instruktorów Skautów Króla, np. podczas zajęć z dziećmi, wyjazdu na obozy, biwaki, kolonie, wycieczki, itp.

                    Bycie wychowawcą daje zdecydowanie dużo satysfakcji, chociaż nie ukrywam, że jest to także praca męcząca. Jest to taki rodzaj pracy, w której jesteś odpowiedzialna 24h na dobę za swoich podopiecznych i cokolwiek się stanie- Ty za to odpowiadasz. Najwięcej satysfakcji daje mi to, gdy nawiąże ciepłe relacje z wychowankami i widzę że mają do mnie zaufanie. Kilkanaście lat mojej pracy jako wychowawcy pokazało mi, że mimo iż zdarzają się trudne sytuacje, to jednak sporo jest tych wartościowych, które zapamiętuje się do końca życia. Mogą zaistnieć różne okoliczności, wtedy dziecko potrzebuje wsparcia i pomocy. Chyba najbardziej satysfakcjonującą rzeczą jest, gdy na zakończenie wycieczki, obozu, warsztatów podchodzą do Ciebie dzieci i mówią: Proszę Pani, było bardzo fajnie, pytają, czy pojedziemy jeszcze raz. Niejednokrotnie powodowało to u mnie wzruszenie. To świadczy o tym, że gdzieś tam widzę sens powołania i takiej właśnie pracy. ( tekst: Administrator ).

wideorelacja z ukończenia kursu wychowawcy: autor - ks. Sławomir Witkowski - opiekun duchowny Skautów Króla szczep nr 8 w parafii Mszano

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u