SKAUCI KRÓLA - BUDUJEMY OŁTARZ NA BOŻE CIAŁO

       Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa, popularnie zwana po prostu Bożym Ciałem, nadal przyciąga rzesze wiernych. Czy jednak obchody Bożego Ciała w jakiś sposób zmieniły się na przestrzeni wieków?

       Co roku w czwartek po niedzieli Trójcy Świętej na ulice miast i wsi wychodzą wierni, by podobnie jak przed wiekami oddać cześć Jezusowi w Eucharystii. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa, popularnie zwana Bożym Ciałem, wyrosła z pobożności eucharystycznej na przełomie XI/XII w. Najwcześniej znana była we Francji. Dla całego Kościoła ustanowiono ją jednak w wieku XIV, a od wieku XVI wprowadzono zwyczaj śpiewania Ewangelii przy 4 ołtarzach. Tradycja ta przetrwała do dnia dzisiejszego.
         Czyj ołtarz piękniejszy?
Wierni nadal doceniają rangę tego święta. Świadczy o tym liczny udział parafian w uroczystościach, bogata asysta. Ale to nie wszystko. Ogromne jest zaangażowanie wiernych w budowę ołtarzy. To nawet swoista rywalizacja: czyj ołtarz będzie piękniejszy, bardziej wymowny, bogatszy w symbolikę. U nas ołtarze przygotowują co roku różne grupy działające w parafii. To zaangażowanie w budowę i dekorację ołtarzy to również wyznanie swojej wiary.

OŁTARZ  - 20.06.2019

Galeria zdjęć z budowy ołtarza:

Zdjęcia udostępnione z Facebooka p. Ewy Walczewskiej.

 DLA PRZYPOMNIENIA OŁTARZ NA BOŻE CIAŁO - 2018 r.

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u