SKAUCI KRÓLA ZAJĘLI  I MIEJSCE ZESPOŁOWO W 17 MIĘDZYDEKANALNYM FESTIWALU PIEŚNI MARYJNEJ I PATRIOTYCZNEJ W GÓRZNIE 

                 W piątek, 24 maja 2019 r. w kościele parafialnym w Górznie odbył się już po raz kolejny Międzydekanalny Festiwal Pieśni Maryjnej i Patriotyczno-Religijnej, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Miesiączkowie i Parafia pw. Podwyższenia Krzyża w Górznie. Festiwal został rozszerzony w tym roku o utwory religijno- patriotyczne. Do udziału w festiwalu zgłosiło się ponad 40 podmiotów wykonawczych z różnych rejonów województwa kujawsko- pomorskiego i warmińsko- mazurskiego.

              Naszą parafię reprezentowali: Skuci Króla szczep nr 8 w parafii Mszano ( zespołowo ) i solistka Agnieszka Bieżuńska oraz Magdalena Klonowska uczennica kl. IV ze Szkoły Podstawowej im. Dywizjonu 303 w Małkach. Propagowanie pieśni i muzyki chrześcijańskiej i religijno-patriotycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych postawili sobie za cel organizatorzy Międzydekanalnego Festiwalu Pieśni Maryjnych. Piękne wykonania pieśni zabrzmiały w naturalnej akustyce zabytkowego kościoła w Górznie.

              Ostatecznie I miejsce zajęli Skauci Króla - parafia p.w. św. Bartłomieja w Mszanie w kategorii: zespoły powyżej 13 lat. Każdy z uczestników festiwalu otrzymał dyplom i książkę. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia wszystkim w kolejnym przeglądzie.

              Wszyscy uczestnicy festiwalu zostali przyjęci przez Organizatorów z ogromną życzliwością. Nie była to uczta dla ducha, lecz także dla ciała. Na gości czekały kolorowe kanapki i pyszne ciasto. Dziękujemy !!!

„Muzyka jest większym odkryciem niż cała mądrość i filozofia”
~ Ludwig van Beethoven

Poniżej galeria zdjęć i filmów z festiwalu w Górznie:

SKAUCI KRÓLA W ZESPOLE ZAŚPIEWALI I ZAGRALI: '' JUŻ DOPALA SIĘ OGIEŃ BIWAKU"

AGNIESZKA BIEŻUŃSKA WYKONAŁA PIOSENKĘ: '' NIM WSTANIE DZIEŃ''