SKAUCI KRÓLA W PAŁACU PREZYDENCKIM NA SPOTKANIU PODSUMOWUJĄCYM AKCJĘ ''sadziMY"

           W dniu 21 maja 2019 r. Skauci Króla w składzie: Paulina Kozicka, Karol Kułakowski, ks. proboszcz Sławomir Witkowski uczestniczyli w spotkaniu podsumowującym akcję ''sadziMY". W spotkaniu w Pałacu Prezydenckim podsumowującym całe przedsięwzięcie wzięli udział przedstawiciele różnych instytucji, organizacji i służb mundurowych, których członkowie uczestniczyli w sadzeniu ok. 300 tys. dębów szypułkowych na wspomnianym terenie po nawałnicy w Nadleśnictwie Rytel: Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych, Wojska Polskiego, Wojsk Obrony Terytorialnej, Straży Granicznej, Policji, Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Środowiska, Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa RP, Niezależnego Kręgu  Instruktorów Harcerskich „Leśna Szkółka”, Niezależnego Zrzeszenie Studentów, Ligi Ochrony Przyrody, Lasów Państwowych oraz Technikum Leśnego w Tucholi.
         Para Prezydencka podziękowała wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji sadzenia drzewek. Na pamiątkę z rąk Pary Prezydenckiej każda grupa otrzymała pamiątkowe zdjęcie i dedykację ze wspólnej akcji ''sadziMY".

        Jesteśmy dumni, że mamy w parafii pracowitą i oddaną Ojczyźnie młodzież oraz instruktorów i ks. proboszcza, którzy kształtują życie młodych obywateli.

''Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"
''Po owocach ich poznacie"- słowa Pisma Świętego.

Zdjęcia nadesłała skautka Paulina Kozicka

Zdjęcia w galerii udostępnione przez Beatę Marię Klonowską ze strony internetowej: www.prezydent.pl

Poniżej galeria zdjęć:

Las to coś więcej...

Lasy to niewątpliwie najcenniejszy skarb naszego kraju, to wielki organizm bez którego nasze życie byłoby niemożliwe.

Każdy z nas był przecież w lesie na grzybach, zbierał jagody, słuchał śpiewu ptaków, podziwiał w lesie widoki, rozkoszował się ciszą i spokojem płynącym z leśnych ostępów. Ale czy wiecie, że las to nie tylko miejsce wypoczynku dla ludzi i ostoja przyrodnicza zwierząt i roślin, ale także bardzo ważna gałąź gospodarki naszego kraju.

Film udostępniony z https://www.youtube.com/watch?v=K9D7pC9jmA8

Film udostępniony https://www.youtube.com/watch?v=GoeKvXToa0k

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u