SKAUCI KRÓLA PRZEPROWADZILI KURS DLA WSPÓLNOTY Z GRĄŻAW

        W sobotę 20.10.2018 r. Skauci Króla działający przy parafii w Mszanie przeprowadzili kurs dla wspólnoty z Grążaw. Było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie szczepu nr 8. I choć początkowo budziło niepokój, okazało się wartościowym doświadczeniem.

        Kurs został przygotowany przez Komendę Główną w taki sposób, by zapoznać uczestników z działalnością Skautów Króla. Instruktorom i młodzieży pozostało tylko wdrożyć plan kursu w życie tak, by przekonać, że skauting może być fascynującą przygodą z Panem Bogiem. Oprócz wykładów, dla uczestników przygotowane zostały zadania mające na celu praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy. Wykonując powierzone zadania, każdy uczestnik mógł się poczuć jak młody skaut. Na zakończenie kursu zorganizowane zostało świeczowisko, podczas którego wręczone zostały nie tylko zaświadczenia o ukończeniu kursu, ale również pierwsze naszywki na mundur skautowy.

        Kurs podstawowy w Grążawach był czasem owocnych spotkań. Mamy nadzieję, że stanie się początkiem dobrej współpracy.

NADESŁANE: PANI JUSTYNA KANIECKA

 

 

 

 

ADM.

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u