W dniach 22-24.08.2018 r. grupka młodszych skautów ze szczepu w Mszanie przebywała na biwaku w Gaju – Grzmięcy.  Głównym celem biwaku był udział w zajęciach prowadzonych przez panią Martę Roman – pracownika Brodnickiego Parku Krajobrazowego.    Każdego dnia czas do godziny 15.00 był przeznaczony na udział w zajęciach dotyczących przyrody Brodnickiego Parku Krajobrazowego, w szczególności drzew. Poprzez zabawę i obserwację skauci i instruktorzy mogli przyswoić wiedzę dotyczącą gatunków drzew. Popołudnia przeznaczone były na zajęcia skautowe, które na tym biwaku wiązały się z kulturą rycerską. Swoistym podsumowaniem zajęć skautowych była uczta zorganizowana w czwartek wieczorem, na którą uczestnicy obozu przybyli w średniowiecznych, własnoręcznie wykonanych strojach. Ostatni dzień upłynął na grze terenowej. Skauci zostali podzieleni na grupy, po czym wyruszyli do lasu, by rozwiązywać zadania sprawdzające zdobytą przez nich wiedzę.

    Czas spędzony w Gaju – Grzmięcy był nie tylko okazją do poszerzenia wiedzy, ale również do pogłębienia relacji w szczepie.

Tekst i zdjęcia: p. Justyna Kaniecka

 

Adm.

,,Bóg przemawia do nas przede wszystkim przez swoje stworzenie.
Ale aby usłyszeć Jego głos, potrzebne jest uważne spojrzenie.
…dla wielu ludzi podziwianie natury jest zawsze “pierwszym krokiem
na drodze ku Bogu", trzeba jednak – podobnie jak Mędrcy – być gotowym do “wyruszenia w drogę."
                                                                                                                    Kard. Ch. Schönborn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u