SKAUCI KRÓLA NA OBOZACH W BORACH TUCHOLSKICH - OKIEM INSTRUKTORA

Tekst i zdjęcia p. Justyna Kaniecka

      Początek lipca był dla Skautów Króla z Mszana czasem obozów. Dzieci przebywały na obozie w dniach 7-14.07.2018 r., natomiast młodzież – od 7 – 16.07.2018 r. W obozach uczestniczyło również troje instruktorów.  I choć obydwa obozy zostały zorganizowane w miejscowości Biała w Borach Tucholskich, to każdy z nich toczył się swoim rytmem.
      Dzieci w czasie obozu miały okazję przybliżyć sobie postać Maryi, z którą związana była sprawność obozowa. Poza tym dzieci uczestniczyły w rozmaitych zajęciach skautowych, które rozwijały  talenty i umiejętności. Ważnym punktem obozu były: olimpiada i bieg patrolowy. Każdy dzień kończył się modlitwą uwielbienia.
      Zajęcia zorganizowane dla młodzieży skupiały się na postaci św. Józefa. Młodzież sama musiała sobie zorganizować obóz, budując prycze, urządzenia sanitarne itp. Ciężka praca zintegrowała skautów i dała dużo satysfakcji. W ostatni dzień obozu również dla młodzieży zorganizowano bieg patrolowy.
      Zarówno starsi jak i młodsi w czasie obozu zdobywali sprawności skautowe, zawierali nowe znajomości i uczyli się wielu nowych rzeczy. Był to czas spotkania ze skautami z całego kraju.

Adm.

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u