SKAUCI KRÓLA NA OBCHODACH XXXIII ŚWIATOWEGO DNIA MŁODZIEŻY W TORUNIU

W Niedzielę Palmową  Skauci Króla Mszano uczestniczyli w Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży w ramach obchodów 33. Światowego Dnia Młodzieży. 

Dobrze, że tu jesteście. Pamiętajcie, że Kościół jest waszym domem – powiedział bp Wiesław Śmigiel do młodych diecezji toruńskiej zgromadzonych na diecezjalnych obchodach 33. Światowego Dnia Młodzieży. Spotkanie młodych z całej diecezji odbyło się w Toruniu. Koncerty, katecheza, świadectwa, modlitwa uwielbienia, modlitwa wstawiennicza, spowiedź i Eucharystia wypełniły radosny czas spotkania młodych z całej diecezji.

ARTYKUŁ I ZDJĘCIA UDOSTĘPNIONE ZE STRONY:  https://diecezja-torun.pl/Artykuly/View/2029/w-toruniu-odbylo-sie-diecezjalne-spotkanie-mlodziezy

Po zawiązaniu wspólnoty bp Wiesław Śmigiel pozdrowił młodzież, która zgromadziła się wraz z duszpasterzami w kościele akademickim pw. Ducha Świętego w Toruniu. Zachęcił do odważnego wyznawania wiary i bycia świadkiem Bożej miłości.

Spotkanie rozpoczął koncert zespołu kleryków toruńskiego seminarium „Synowie”. Po koncercie młodzież wysłuchała świadectwa Szymona ze wspólnoty „Góra Błogosławieństw”, który podzielił się doświadczeniem spotkania z żywym Bogiem i przemiany swojego życia. Katechezę kerygmatyczną wygłosił duszpasterz akademicki i misjonarz miłosierdzia o. Maciej Ziębiec CSsR.

W trakcie modlitwy uwielbienia animowanej przez zespół „Sunday Worship” świadectwo swojego nawrócenia wygłosił Bartek Krakowiak z Warszawy, znany z akcji „Z buta do Maryi”. Bartek po swoim nawróceniu wybrał się w pieszą pielgrzymkę z Polski do Medjugorie.

Dalszą część spotkania wypełniła adoracja Najświętszego Sakramentu, sakrament pokuty i modlitwa wstawiennicza. Przez cały czas posługę w konfesjonale pełnił także bp Wiesław Śmigiel.

Drugim etapem diecezjalnego spotkania młodych była uroczysta procesja z palmami ulicami Starego Miasta, której przewodniczył bp Wiesław Śmigiel. Po dotarciu do katedry Świętych Janów młodzież uczestniczyła w Eucharystii celebrowanej przez kilkudziesięciu kapłanów. Przewodniczył jej bp Śmigiel.  – Kościół jest waszym domem. Nigdy o tym nie zapominajcie – mówił na rozpoczęcie Mszy św. ksiądz biskup.

W homilii nawiązując do wydarzeń Wielkiego Tygodnia biskup toruński zaznaczył, ze jest to czas trudny, ale pełen nadziei. – Wielki Tydzień to piękny czas. Smutny z jednej strony, ale piękny czas. Czas głębokiej zadumy, rekolekcji i czas ogromnej szansy, bo każdy z nas w Wielkim tygodniu i w doświadczeniu zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa może zmienić swoje życie – mówił bp Wiesław. – Otwórzcie swoje serca na moc Słowa Bożego, na łaskę Pana i bądźcie świadkami miłości Jezusowej i Jego mocy – dodał.

Przed błogosławieństwem młodzież podziękowała księdzu biskupowi za jego obecność i troskę oraz prosiła, by zawsze był z nimi, bo potrzebują pasterza, ojca i przyjaciela. Po Eucharystii wszyscy udali się na ciepły posiłek.

W organizację spotkania włączyło się wiele wspólnot zrzeszonych w Diecezjalnym Duszpasterstwie Młodzieży KOTWICA, którego duchowym opiekunem jest ks. Dawid Wasilewski.

 

 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u