SKAUCI KRÓLA NA IX NOCNYCH BRODNICKICH MANEWRACH PATRIOTYCZNYCH

Skauci Króla, by uczcić 99 – rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczestniczyli w dniu 10 listopada w IX Nocnych Manewrach Patriotycznych w Brodnicy. Pod czujnym okiem instruktorów pokonali wyznaczoną trasę w obrębie miasta. Podążając od punktu do punktu poznali niepodległościowe tradycje miasta Brodnica i regionu oraz wydarzenia i osoby związane z walką o wolność Ojczyzny. We wspólnym świętowaniu nie zabrakło patriotycznych emblematów, flag, latarni, patriotycznych piosenek oraz modlitwy za poległych żołnierzy. Manewry trwały od godziny 18.00 do 24.30. Wspólne świętowanie skłoniło do refleksji nad przeszłością i przyszłością naszej Ojczyzny. Było żywą lekcją historii w terenie polegającą na budowaniu świadomości kulturowej, narodowej i religijnej.

Zdjęcia wykonano od godz. 18.00 do 21.30

Opracowanie: Administrator

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u