BIWAK SKAUTÓW KRÓLA NAD JEZIOREM BACHOTEK

W dniu 17 czerwca 2017r.(sobota) Skauci Króla  z parafii Mszano wyjechali na  biwak do Stanicy Harcerskiej nad Jeziorem Bachotek.                             

W sobotę po przyjeździe na miejsce 44 osobowa grupa Skautów rozbiła namioty i zakwaterowała się. Następnie odbyły się osobno nauki dla starszych i młodszych prowadzone przez ks. proboszcza Sławomira Witkowskiego. Nie zabrakło też zabawy, młodsze dzieci grały w dwa ognie, bawiły się w berka i chowanego. Starsza młodzież przygotowywała natomiast bieg patrolowy na niedzielę oraz podwieczorek. O godzinie 19.00 rozpalono ognisko, były kiełbaski, wspólne śpiewy przy gitarze ks. Sławka. Po modlitwie wieczornej wszyscy udali się do swoich namiotów.                                                      

Drugiego dnia (niedziela) po śniadaniu odbył się bieg patrolowy z zadaniami. Na wygranych czekała nagroda – kąpiel w jeziorze. O godzinie 13.30 Skauci Króla uczestniczyli  na miejscu biwaku w Mszy Świętej odprawionej przez ks. proboszcza. Po obiedzie wszyscy udali się do domu. Cel biwaku został osiągnięty, planowany jest już następny wyjazd. Wszyscy wzajemnie ze sobą współpracowali, dobrze się bawili i  radzili sobie w różnych sytuacjach.

Życie bez przygód byłoby nudne.................................................

Artykuł opracował Administrator strony na podstawie wywiadu z uczestnikiem biwaku. Zdjęcia wykonała na obozie p. Justyna Kaniecka, nadesłała p. Katarzyna Wiśniewska.

 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u