Drukuj
Szczegóły: | Poprawiono: 26 listopad 2022 | Odsłony: 54991

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   *  27  LISTOPADA  2022 * MSZANO
• Przeżywamy dziś I Niedzielę Adwentu, rozpoczynając tym samym nowy rok liturgiczny. Adwent to czas przygotowania duchowego do świąt Bożego Narodzenia, ale jest to również czas, który przypomina nam o tym, że Jezus Chrystus przyjdzie na ziemię powtórnie, by zakończyć dzieje świata, zwyciężyć ostatecznie zło oraz osądzić ludzkość. Zachęcam, by w trzy pierwsze piątki Adwentu podjąć dobrowolny post o chlebie i wodzie w intencji naszych rodzin, dzieci, młodzieży, a także o pokój na świecie i w naszej ojczyźnie.
Zapraszam też do udziału w rekolekcjach adwentowych, które dziś zaczynamy w naszej parafii. Rekolekcje prowadzi ks. Jan Sroka z Trzcianki koło Warszawy, z centrum ruchu Focolare w Polsce. W rekolekcjach pomaga też p. Tomasz Okoński, który jako świecka osoba przebywał na misjach w Afryce i Indiach. Jeszcze dziś, w niedzielę, spotkanie z ks. Janem i   p. Tomaszem w kaplicy w Małkach o godz. 16.00. Spotkamy się w salce kaplicy, będzie można porozmawiać z naszymi gośćmi.
W poniedziałek i wtorek Msze Święte z nauką: o 9.00 i 18.00 w Mszanie i o 16.30 w Małkach. W poniedziałek po Mszy Świętej, około 18.45 adwentowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem ( około godzinę), a po nim spotkanie na plebanii dla grupy Focolare, może przyjść na nie każdy.
W poniedziałek i wtorek kolekta będzie przeznaczona dla księdza rekolekcjonisty. Drodzy Parafianie, skorzystajmy z tego czasu rekolekcji, to naprawdę dobre, duchowe lekarstwo na naszą zabieganą  codzienność.
• Roraty codziennie wieczorem lub rano. Dodatkowe godziny Mszy Świętych roratnich w Adwencie: w środę w Małkach o 6.45, w czwartek w Mszanie o 6.45, w piątek w Małkach o 15.30 i w sobotę w Małkach o 7.00. Godzinki w Małkach w sobotę po Roratach, a w Mszanie o 8.00. Dzieci będą otrzymywały obrazki po Roratach.
• W czwartek od 16.00 w Małkach i w piątek w Mszanie od 16.00 do Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu.
• W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi: w Małkach od 15.00 i w Mszanie od 16.30.
• W piątek po wieczornej Mszy Świętej na plebanii spotkanie dla młodzieży z I klas,  przygotowującej się do bierzmowania.
• W piątek o 18.30 spotkanie dla wyjeżdżających w wakacje na Światowe Dni Młodzieży do Portugalii ( mamy około 10 osób). Można się jeszcze zapisać.
• W sobotę o godz. 8.00, w Mszanie i w Małkach o 7.30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, a od 16.00 adoracja i różaniec fatimski ( I sobota miesiąca)
• W sobotę 10 grudnia od godz. 9.00 rozpocznie się w Małkach w szkole biwak organizowany przez Skautów Króla. Biwak będzie trwał do niedzieli i zakończy się około godz. 12.30. Będziemy nocować w szkole. Koszt biwaku podam w przyszłą niedzielę, ale będzie on obejmował zasadniczo tylko wyżywienie. Planowany jest katering: obiad i kolacja w sobotę  oraz śniadanie w niedzielę. Biwak jest otwarty dla wszystkich dzieci i młodzieży z naszej parafii. Prosimy o zapisy do 7 grudnia.   
• Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę  – 1598,50 zł, oraz za ofiary złożone podczas pogrzebu 583,50 zł. Ważniejsze wydatki w minionym tygodniu: 295 zł – świece i wino mszalne, 162 zł – obrazki na Roraty, 350 zł – cele duszpasterskie. Dziękuję za dary spożywcze na plebanię. Bóg zapłać za wszelką pomoc w organizacji wieczoru pieśni patriotycznej w Małkach: dyrekcji i wychowawcom szkoły, dzieciom SP w Małkach wraz z opiekunami artystycznymi, Kołu Gospodyń za obfitość stołów, zespołowi z kaplicy oraz zespołowi z kościoła, parafianinowi za lekcje historii, a także wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia.   
• W najbliższym czasie planujemy wymianę silników napędzających prace dzwonów naszego kościoła oraz konserwację mechanizmów tych dzwonów. Silniki, które uruchamiają pracę naszych dzwonów mają już 40 lat i potrzebują wymiany. Ich praca jest zbyt mocna i powoduje mocne zużycie mechanizmów. Jest to stare techniczne rozwiązanie.  Koszt inwestycji to suma około 16 tys. zł. Dalsze ofiary składane na wypominki za zmarłych będą  przeznaczone na ten cel. Można też wesprzeć indywidualnie tę inwestycję.
• Można  zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.
• 3 grudnia o godz. 13.00 w Domu Kultury w Bobrowie organizowane jest spotkanie wszystkich zainteresowanych produktami pszczelimi stosowanymi w leczeniu danego schorzenia i profilaktyce. Na spotkaniu możliwość zakupu komponentów wchodzących w skład danego leku.  Przewidziane jest też spotkanie z ks. dr Eugeniuszem Marciniakiem, przedstawicielem pszczelarstwa.
• O posprzątanie kościoła proszę mieszkańców Mszana nr 14, kaplicy mieszkańców Małk 21.
• Zmarł nasz parafianin śp. Andrzej Nowak z Szabdy, radny parafialny. Miała 67 lat. Pogrzeb odbył się w piątek.  
                                               INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek 28 listopada
9.00 Mszano:+Ludwik Łukasik ( int. od rodz. Romanowskich)
16.30 Małki: +Marek Gołębiewski ( int. od Wandy i Edwarda Łęgowskich)
18.00 Mszano: o Boże błog. dla rodziny piotrowskich i Babiżewskich
Wtorek 29 listopada
9.00 Mszano: +Czesława Wondołowska ( int. od sąsiada)
16.30 Małki: …………………………………………………………………..
18.00 Mszano: +Marian Dąbrowski w 5 r. śm.
 Środa 30 listopada
6.45 Małki: …………………………………………………………………………
17.00 Mszano: +Andrzej Piotrowski
Czwartek 1 grudnia
6.45 Mszano: ………………………………………………………………………..
Małki 17.00: o boże błog. dla Agnieszki i Łukasza Heinrich w 10 r. ślubu
Piątek 2 grudnia
15.30 Małki:  +Janina Bartoszewska w 89 urodziny, zmarli z rodziny Bartoszewskich i Grykałowskich, Mieczysław Dąbrowicz
17.00 Mszano: +Danuta, wiktoria, Eugeniusz Klonowscy, Małgorzata Lisek
Sobota 3 grudnia
7.00 Małki: …………………………………………………………………………..
17.00 Mszano: 1) +Franciszek i Marianna, zmarli z rodziny Jadzińskich
2) o nawrócenie grzeszników, int. wynagradzająca
 Niedziela 4 grudnia
8.00 Mszano: 1) +Janina i Sylwester Izraelscy
 2) +Aniela w 32 r. śm. Władysław, Teodozja i Antoni Stawiscy, Zofia i Władysław Lewandowscy
9.30 Małki: 1) o zdrowie i Boże błog. dla Barbary w 45 urodziny
2) +Alfred Nichnerowicz, Józef Bieżuński
11.30 Mszano: 1) w int. parafii
2) +Barbara i Eugeniusz Gutkowscy