Drukuj
Szczegóły: | Poprawiono: 02 grudzień 2023 | Utworzono: 02 grudzień 2023 | Odsłony: 19637

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   *  3  GRUDNIA  2023   * MSZANO
• Rozpoczynamy dzisiejszą niedzielą okres Adwentu, a zarazem nowy rok liturgiczny. Adwent to czas duchowego przygotowania na pamiątkę narodzin Chrystusa, ale także czas, który nam przypomina, że cała ludzkość czeka na powtórne przyjścia Zbawiciela na ziemię. Przyjdzie On bowiem powtórnie, by ostatecznie zapanować, osądzić i zniszczyć na zawsze zło oraz śmierć. Jesteśmy kolejnym pokoleniem czekającym tego ostatecznego dopełnienia. Nie znamy jednak tej godziny, dlatego Jezus mówi do wszystkich pokoleń: „Czuwajcie”. Nie znamy też godziny naszego odejścia z tego świata, tym bardziej zawsze powinniśmy być gotowi.  Zapraszam gorąco wszystkich parafian do udziału w Roratach, czy to rano, czy wieczorem.
• Zaczynamy dziś nasze parafialne rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Jan Sroka z Trzcianki koło Warszawy. Razem ze świeckimi z ruchu Focolare, którzy będą gościć z ks. Janem będziemy starali się na progu Adwentu wejść w czas duchowych przygotowań do Bożego Narodzenia. Plan Rekolekcji: Niedziela: kazanie rekolekcyjne na każdej Mszy Świętej, o 16.00 w Małkach mały koncert organowy i spotkanie w salce kaplicy z księdzem Janem i gośćmi dla parafian. O godz. 19.00 spotkanie na plebanii dla instruktorów i starszych skautów, temat spotkania – „ Jezus pośrodku naszych wspólnot”.
Poniedziałek: Msze Święte z kazaniem o 6.45 i 18.00 w Mszanie oraz o 16.30 w Małkach. Od godz. 15.30 do Mszy Świętej w Małkach wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej w Mszanie około godz. 18.45 czuwanie adwentowe prowadzone przez zespół muzyczny. Po czuwaniu spotkanie dla grupy Focolare na plebanii.
Wtorek: Msze Święte jak w poniedziałek. Od godz. 16.00 w Mszanie wystawienie Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek i wtorek przed każdą Mszą Świętą okazja do spowiedzi świętej. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla rady duszpasterskiej.
• W środę od 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji kapłanów. Po Mszy Świętej w środę spotkanie dla Rady Gospodarczej i Rady Budowy Kaplicy.
• W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Suma odpustowa w kaplicy w Małkach o godz. 18.00. (nasza kaplica nosi właśnie taki tytuł). Sumie będzie przewodniczył ks. Andrzej zblewski, proboszcz parafii pw. św. Katarzyny w Golubiu. Tego dnia nie obowiązuje nas piątkowy post. W piątek od godz. 12.00 do 13.00 w Mszanie wystawienie Najświętszego Sakramentu w czasie Godziny Łaski.
• W sobotę o godz. 8.00 Godzinki w Mszanie i Małkach.
• W sobotę od 11.00 do 13.00 zbiórka Skautów Króla. Zapraszamy dzieci, młodzież i wciąż czekamy na nowych, dorosłych  pomocników. Od 15 do 17 grudnia w szkole w Małkach Skauci Króla organizują przedświąteczny biwak. Rozpoczynamy go w piątek o godz. 17.00 w piątek, a kończymy w niedzielę po Mszy Świętej w Małkach. Osoby chętne mają się zgłosić do 12 grudnia po karty uczestnika do Instruktorów lub do mnie. Koszt biwaku 60 zł. Zabieramy ze sobą: śpiwór, karimatę, sztućce, menażkę lub naczynia nietłukące się, kubek oraz Pismo Święte. Biwak jest otwarty również dla dzieci i młodzieży spoza grupy skautów. 17 grudnia w niedzielę skauci po każdej Mszy Świętej będą stać z przygotowanymi przez siebie ozdobami świątecznymi. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na biwaki i obóz.
• O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców z Mszana 46,  o posprzątanie kaplicy proszę mieszkańców Małk 48/1.
• Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę -1598,51 zł oraz za ofiary w czasie bierzmowania – 904 zł. Bóg zapłać też za ofiarę, którą złożyli bierzmowani na seminarium duchowne w Toruniu - 3260 zł oraz za dar dla parafii – patenę do Mszy Świętej i świece adwentowe. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 1470 zł – tona peletu, 159,90 zł – baner do kościoła, gniazdka przewodowe z mikserem do kościoła – 520 zł, materiały duszpasterskie i cele duszpasterskie – 1290 zł.  Bóg zapłać za dary spożywcze na plebanię. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli przygotować w jakikolwiek sposób uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania. Bóg zapłać jeszcze raz młodzieży za wspólną drogę rocznych przygotowań. Dziękuję też za piękne wieńce i dekoracje adwentowe do naszych świątyń. Można jeszcze składać kartki na wypominki roczne, które są czytane w Mszanie i w Małkach. Można też zamawiać intencje mszalne na nowy rok.
• W tym roku wizyty duszpasterskie planowane są w terminie świątecznym i styczniowym, tradycyjnie ( czyli od 27 grudnia do końca stycznia). Jeśli jakaś rodzina chciałaby jednak przyjąć wizytę duszpasterską wcześniej, na konkretny dzień i godzinę, to będzie taka okazja w okresie adwentowym. Zdarza się, że czasami nie możemy przyjąć wizyty duszpasterskiej w swoim „wyznaczonym czasie”, albo chcielibyśmy porozmawiać z kapłanem na spokojnie. Dlatego zatem proponuje taki dodatkowy termin wizyt. Zgłoszenia wcześniejszych wizyt będę przyjmował w biurze parafialnym lub telefonicznie.  
• W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Od lat w II Niedzielę Adwentu w Polsce wspieramy rodaków w krajach byłego Związku Radzieckiego.
• Pan organista roznosi poświęcony opłatek w naszej parafii.
                                              INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek 4 grudnia
6.45 Mszano: - Roraty: +Jadwiga i Bronisław Truszczyńscy, Maria Wójcik
16.30 Małki: +Iwona Kaczyńska
18.00 Mszano: 1) +Barbara Gutkowska
2) o zdrowie dla Kasi Szawłowskiej
 Wtorek 5 grudnia
6.45 Mszano: - Roraty: …………………………………………………….
16.30 Małki: 1)+Iwona Kaczyńska
18.00 Mszano: 1) +Anna i Alojzy Wojciechowscy, Anna i Józef Manelscy
2) +Zdzisław Rydzkowski ( int. od brata Mariana)
Środa 6 grudnia
6.55 Małki: +Marian Jarecki
17.00 Mszano: 1) w int. kapłanów
2) +Marek Kaliński w 2 r. śm.
Czwartek 7 grudnia
7.00 Mszano – Roraty: ………………………………………………………..
17.00 Małki 1) +Iwona Kaczyńska ( int. od siostry Natalii z rodziną)
2) o Boże błog. dla Mateusza Babiżewskiego w 35 urodziny
Piątek 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
16.30 Mszano: +Daniela, Jerzy i Józef Hildebrandt
18.00 Małki – Msza Święta Odpustowa: 1) w intencji parafii
2) +Wanda w 9 r. śm. Kazimierz, Witold i Przemysław Szostakowscy
3) +Kazimierz i Piotr Słomińscy, Edward i Teodozja Zalewscy
 Sobota 9 grudnia
7.00 Małki - Roraty: +Barbara, Bolesław, Piotr, Bogusław Bejgrowicz
17.00 Mszano: +Marian Delewski i zmarli rodzice
 Niedziela 10 grudnia
8.00 Mszano:  1) w intencji parafii
2) +Daniela, Janina i Feliks Cichaccy, Aniela i Stanisław Kosakowscy, Stanisławą i Józef Badaczewscy
9.30 Małki: 1) +Alfred Nichnerowicz, Józef Bieżuński
2) +Bogusław Szmeichel   
11.30 Mszano: 1) +Marek Gołębiewski
2) + Jerzy w 1 r. śm. Antonina w 28 r. śm. Czesław Wiśniewscy