OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   * 8  GRUDNIA  2019 * MSZANO

• Dziś Kościół katolicki obchodzi Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii odpust w kaplicy w Małkach, bowiem taki tytuł nosi nasza kaplica. Przypominam, że nowa kaplica, którą budujemy będzie również pod wezwaniem Niepokalanego poczęcia Matki Bożej.
• Trwa Adwent. Zachęcam gorąco do uczestnictwa w Roratach – porannej Mszy Świętej ku czci matki Bożej oraz do wieczornych Eucharystii Adwentowych. Dzieci podczas każdej Mszy Świętej w dni powszednie będą otrzymywały obrazki. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania uczestniczy w tym okresie w Mszy Świętej przynajmniej 7 razy, Roraty rano będą liczyły się podwójnie. Skauci uczestniczą w mundurach podczas porannych Rorat w sobotę. Nie zmarnujmy duchowo tego ważnego czasu przygotowań do Bożego Narodzenia. Przekazujmy wiarę dzieciom. Uczestnictwo w adwentowych Mszach Świętych to piękna katecheza dla dzieci oraz młodzieży, ale i dla nas dorosłych.
Bracia i siostry! Nie ukrywam, że smuci mnie mały udział wiernych naszej parafii w Roratach i wieczornych adwentowych Mszach Świętych. Myślę tu o dzieciach, młodzieży i dorosłych. Dzieci, rzecz jasna same do kościoła ani rano, ani wieczorem nie dotrą. Co do młodzieży to myślę, że jest sama w stanie przybyć do kościoła. Kochani parafianie, spośród pewnie i ważnych powodów nieuczestniczenia w roratach jest też, przypuszczam,  duchowe lenistwo. Nie mamy często ochoty wyjść z naszego ciepłego domu rano, czy wieczorem. Wiara potrzebuje silnej woli i zdecydowania – zwyczajnie. Kiedy ogarnia nas czasem życiowy smutek, zniechęcenie to dziwimy się: „skąd to się bierze”? Również z duchowego lenistwa. Też znam to uczucie i walkę.
• Bardzo polecam katechezę o. Adama Szustaka - Duchowość dla Warszawy: "Czy warto być w takim Kościele?". Do odsłuchania w Internecie.
• W piątek po wieczornej Mszy Świętej w Mszanie zapraszam na spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziców. Przypominam o uczestnictwie w Roratach.
• W piątek o 19.00 spotkanie dla instruktorów Skautów Króla.
• W sobotę o godz. 8.00 Godzinki ku czci Matki Bożej w Mszanie.
• W niedzielę 15 grudnia o 15.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z I klas szkół średnich.
• W niedzielę 15 grudnia o 18.00 w kościele, wzorem spotkania z 1 grudnia, zapraszam na wieczorne, adwentowe uwielbienie Pana Boga. Będzie dużo śpiewu.
• Skauci Króla planują zimowy obóz w dniach od 30 stycznia do 2 lutego w miejscowości Ptaki koło Nowogrodu  w Ośrodku Caritasu. Obóz organizujemy wspólnie ze skautami z Białegostoku. Koszt obozu z dojazdem wynosi 335 zł. Na obóz jedziemy autokarem. Prosimy o zaliczkę w wysokości 100 zł.
• Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę – 1143 zł.  Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 220 zł – obrazki na Adwent dla dzieci, 137 zł – Modlitwa Wiernych na nowy rok kościelny, 615,47 zł –rachunek za wodę i ścieki. Bóg zapłać za dary spożywcze na plebanię.
• Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na wypominki za zmarłych. Zebraliśmy łącznie kwotę 16 260 zł. Ofiary będą przeznaczone na budowę kaplicy w Małkach.
• 8 lutego, w sobotę, na Sali Weselnej „ Patrycja” w Chojnie odbędzie się bal karnawałowy na rzecz budowy kaplicy w Małkach. Koszt balu od osoby wyniesie 150 zł. W tej kwocie będzie cegiełka na kaplicę w wysokości 50 zł. Zapisy u p. Ireny Czupryńskiej z Małk i u p. Małgorzaty Krajnik z Szabdy. Prosimy o wpłacanie całej sumy od razu. 
• W przyszłą niedzielę skauci będą sprzedawać za dowolną ofiarę  ozdoby świąteczne oraz rozprowadzać świece Caritas. Ofiary dla skautów są przeznaczone na ich obóz zimowy.
• Do 12 grudnia będę uczestniczę w rekolekcjach w Krakowie. W tym czasie zastępuje mnie ks. Jan Żymant. Proszę o modlitwę i sam o modlitwie za parafię zapewniam. W ważnych sprawach proszę dzwonić do ks. Jana, tel: 506 675 820.
 
INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek  9 grudnia
17.00 Mszano:+Marianna i Henryk Drzewoszewscy
 Wtorek 10 grudnia
17.00 Mszano: +Wiktoria, Danuta, Eugeniusz Klonowscy, Małgorzata Lisek, Wiesław Przystalski 
Środa 11 grudnia
6.45 Małki: o Boże błog. dla Danieli Piotrowskiej
17.00 Mszano: +Łucja i Kazimierz Isajew
 Czwartek 12 listopada
7.00 Mszano: +Stanisława Śliwińska ( int. od syna Aleksandra z rodziną)
17.00 Małki: +Helena i Aleksander Rojek, Barbara, Bolesław i Piotr Bejgrowicz
 Piątek  13 listopada
15.30 Małki: o Boże błog. dla Aleksandry w 75 urodziny
17.00 Mszano: +Edmund, Jan i Fryda Konczalscy
 Sobota 14 listopada
7.00 Małki: +Mieczysław Dąbrowicz
13.00 Mszano: +Jan Mazur
17.00 Mszano: +Henryk, Irena, Jerzy Blumkowscy, zmarli z rodziny Blumkowskich, Rauland i z rodziny Piotrowskich
Niedziela 15 grudnia
8.00 Mszano: 1) +Jan i Stefania Kijewscy
2) +Stanisława Śliwińska ( int. od chrześniaka Mariana Króla)
 9.30 Małki: 1) +Alfred Nichnerowicz, Józef Bieżuński, Stanisław Gawron
2) +Bronisław i Władysława Kiczyńscy
11.30 Mszano: 1) w int. parafii
2) +Longina Zendarska w 3 r. śm.

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u