OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   *  17  WRZEŚNIA  2023   * MSZANO
• Dziś w kalendarzu liturgicznym XXIV Niedziela Zwykła.
• Dziś przypada też 84 rocznica napaści związku Radzieckiego na Polskę. Niech te wrześniowe rocznice mobilizują nas dziś do troski o naszą Ojczyznę i do modlitwy o pokój.  
• Wystawienie Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w poniedziałek, środę, czwartek i piątek od godz. 17.00 przed Mszą Świętą. Przed każdą Mszą Świętą jest okazja przystąpienia do spowiedzi świętej.
• W poniedziałek po Mszy Świętej spotkanie grupy Focolare.
• We wtorek na godz. 19.30 zapraszam na plebanię starszą młodzież: studentów i młodzież pracującą na spotkania z Pismem Świętym. Każdy czas naszego życia jest dobry, by zadbać o swoją wiarę. Zapraszam.
• W środę przed Mszą Świętą Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Można składać indywidualne podziękowania i prośby do Matki Bożej na kartkach, które będą odczytane w czasie nowenny.
• Po Mszy Świętej w środę wyruszymy na pieszą pielgrzymkę do Małk. Podtrzymujemy tradycję naszych comiesięcznych pielgrzymek z Mszana do Małk. W tym roku będziemy pielgrzymować w intencji naszej Ojczyzny, a także będziemy modlić się o pokój.  
• W czwartek po Mszy Świętej w Małkach, w salce kaplicy odbędzie się spotkanie z Pismem Świętym. Chciałbym, aby były to spotkania, które przybliżą nam Pismo Święte, ale też dadzą nam odpowiedź na te najważniejsze, nasze ludzkie, ponadczasowe pytania. Osoby poszukujące też mogą się czuć zaproszone.
• W piątek na godz. 19.00 Skauci Króla zapraszają na „nocne podchody” oraz na ognisko. Podchody to „stara” zabawa w terenie podczas, której trzeba wykonywać przeróżne zadania. To nasze spotkanie skończy się około godz. 21.30. Zapraszamy starsze dzieci i młodzież i jak najbardziej rodziców.
• W sobotę o godz. 8.00 Godzinki w Mszanie i Małkach.
• W sobotę po Mszy Świętej spotkanie do bierzmowania dla Grupy II.
• O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców z Mszana 54 i 55. O posprzątanie kaplicy proszę mieszkańców Małk 43/6.
• Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę  - 1798 zł oraz za ofiary złożone podczas pogrzebów: 2655,55 zł.  Bóg zapłać także za ofiary złożone przez rodziny naszej parafii i od osób indywidualnych na malowanie kościoła – 1605 zł.  Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie – 260 zł – książeczki i obrazki niedzielne dla dzieci, 799,50 zł – cement do budowy chodnika, 1203,43 zł – piasek do budowy chodnika i transport. Bóg zapłać za dary spożywcze na plebanię. Dziękuję za wypożyczenie rusztowania i pomoc przy rozstawianiu go. Rusztowanie było potrzebne do montażu nowych witraży w kościele. Bóg zapłać też rodzinie p. Walczewskich z Szabdy za ofiarę złożoną na nowe witraże w naszej kaplicy, są bardzo ładne.
• Bóg zapłać za ofiary złożone na spłatę kredytu na kaplicę: 1760 zł. W tej chwili mamy w parafii dwie inwestycje do spłaty. Bardzo dziękuję za ofiary, które składacie, Drodzy Parafianie, na kaplicę, a także na spłatę prac konserwatorskich. W październiku nasza jesienna zbiórka będzie przeznaczona, właśnie na spłatę prac konserwatorskich. Potrzebujemy jeszcze około 80 tys. zł na ten cel. Raty odsetkowe na kaplice są spłacane co miesiąc, na dzień dzisiejszy rata miesięczna wynosi 2 578 zł. Natomiast ratę kapitałową spłacamy raz w roku, (najbliższa na wiosnę ), a ta wynosi 40 000 zł. Jeszcze raz polecam te inwestycje Waszej ofiarności.
• Trwają prace budowy fragmentu chodnika przy kaplicy, który będzie łączył parking z wejściem do świątyni od północnej strony. Tego wejścia jeszcze nie używaliśmy.
• Od 11 września do końca miesiąca rodzice mogą zgłaszać swoje dzieci do przygotowania do I komunii świętej. Od września rozpoczynamy przygotowania do przyjęcia tego sakramentu. Chciałbym się spotkać z obojgiem rodziców dziecka, które ma przystąpić do tego sakramentu. Proszę o wcześniejsze telefoniczne umówienie spotkania.
• Zmarła nasza parafianka śp. Iwona Kaczyńska z Niewierza. Miała 42 lata. Pogrzeb odbył się w sobotę.
• Z powodu choroby ks. Jana i jego operacji nie zostaną odprawione w tym tygodniu drugie intencje zamówione na poniedziałek, czwartek i piątek. Przepraszam najmocniej. Po powrocie ks. Jana mogę zaproponować nowe terminy.  
                                              INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek 18 września
18.00 Mszano: +Danuta i Zdzisław Węglerscy, zmarli z rodziny
 Wtorek 19 września
18.00 Mszano: o Boże błog. dla Marceliny w 3 urodziny
Środa 20 września
7.00 Mszano: o szczęśliwą operację i zdrowie dla ks. Jana
18.00 Mszano: +Jan, Stefania, Stanisława i Jan Olszewscy
Czwartek 21 września
18.00 Małki: +Melania i Zygmunt Piórkowscy
Piątek 22 września
18.00 Mszano: +Teresa i Jan Włodarz  
 Sobota 23 września
16.00 Małki: o Boże błog. dla Macieja i Sylwii w 15 r. ślubu
18.00 Mszano: +1) Łucja i Edmund Ziemlewicz, Leokadia i Bolesław Bledziewscy
2) +Jadwiga, Wacław i Roman Trędowscy
 Niedziela 24 września
8.00 Mszano: 1) dziękczynna od Piotra i Elżbiety Klejnowskich oraz od Katarzyny i Pawła Głażewskich w rocznice ślubu
2) o Boże błog. dla Sylwestra w 1 urodziny
9.30 Małki: 1)+Przemysław Pajączkowski
2) +Bolesław, Michalina i Stefania Klonowscy
11.30 Mszano: 1) w intencji parafii
2) +Teresa Laskowska w 35 r. śm. Stanisław Laskowski, rodzice z obojga stron  - Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u