OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   * 15  WRZEŚNIA  2019 * MSZANO

• Przeżywamy dziś XXIV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.
• Jutro po wieczornej Mszy Świętej spotkanie biblijne grupy Focolare.
• W środę przed Mszą Świętą Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszam na tę nowennę szczególnie uczestników pielgrzymki do Medjugorie.
• W środę bardzo proszę rodziców kandydatów  do bierzmowania z 8 klas szkoły podstawowej o spotkanie, które odbędzie się po wieczornej Mszy Świętej na plebanii.
• W czwartek i piątek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi.
• W piątek o godz. 19.00 spotkanie kręgu Domowego Kościoła.
• W sobotę o godz. 8.00 Godzinki ku czci Matki Bożej w Mszanie.
• W sobotę od godz. 9.00 do 11.00 zbiórka dla Skautów Króla. Zapraszamy nowe osoby, które chcą dołączyć się do skautów. Zapraszamy także dorosłych do pomocy w zbiórkach.
• Również w sobotę o 13.00 odbędzie się parafialny turniej piłki nożnej na Orliku w Bobrowie. Do turnieju zgłosiły się drużyny z Mszana, Szabdy, Małk oraz połączone siły z Niewierza i Chojna. Zapraszamy kibiców.
• 21 września w sobotę o godz. 19.00 odbędzie się uroczyste nabożeństwo rozpoczynające rok przygotowań do bierzmowania dla młodzieży z I klas szkoły średniej. Zapraszam na nie rodziców kandydatów do bierzmowania i chętnych parafian. Niech to nabożeństwo będzie odpowiedzią na zaproszenie naszego biskupa do łączności duchowej z pielgrzymką rodzin na Jasną Górę.
• Wszystkim kandydatom do bierzmowania przypominam o uczestnictwie w niedzielnej Mszy Świętej. Przypominam także o udziale w szkolnej katechezie, szczególnie wszystkim uczniom klas średnich. Udział w szkolnej katechezie - lekcjach religii jest obowiązkiem i naszą naturalną kontynuacją dojrzewania wiary po przyjęciu bierzmowania. 
• Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę - 881 zł,  podczas ślubu – 319,50 zł oraz ofiara na mur 100 zł.  Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 750,50 zł – tona peletu, 200 zł – wysięgnik i prace przy kościele oraz wycinanie suchych gałęzi, 223 zł – świece, węgielki i kartki do wypominek, 438,68 zł – rachunek za prąd w kościele, 140 zł – kominiarz, 272,16 zł – wywóz śmieci z kontenerów przy cmentarzu, 260 zł – materiały do izolacji muru przykościelnego, 100 zł - konserwacja pieca.  Bóg zapłać za pomoc przy murze przykościelnym i dary spożywcze. 
• Kończy się powoli pierwszy etap prac przy budowie kaplicy. Za nami wykonanie fundamentów. W najbliższym czasie fundamenty będą obkładane kamieniem polnym. Zwracam się z prośbą, by osoby, które posiadają kamień polny i chciały go ofiarować do kaplicy  zgłosiły się do mnie osobiście. Można nabywać cegiełki na budowę kaplicy oraz wspierać odnowienie naszego muru przykościelnego. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
• 18 września odbędzie się jednodniowa, autokarowa pielgrzymka do Torunia. Wyjazd spod kościoła o godz. 7.30.  programie m.in. zwiedzanie z przewodnikiem: gotyckich kościołów oraz Ratusza. Po południu zwiedzanie kościoła pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji. Zapisy u p. Anny Glabiszewskiej – tel. 690 074 654.
• 20 października natomiast odbędzie się pielgrzymka autokarowa na nocne czuwanie              ( z niedzieli na poniedziałek) w kaplicy Matki Bożej w Częstochowie. Zapisy u p. Anny Glabiszewskiej – tel. 690 074 654. Cena 60 zł.
• Za tydzień w niedzielę, w Małkach przy świetlicy od godz. 14.00 rozpocznie się wiejskie spotkanie przy grillu.
PROŚBA BISKUPA TORUŃSKIEGO WIESŁAWA ŚMIGLA  O MODLITWĘ W INTENCJI MAŁŻEŃSTW I RODZIN

    Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia,
w dniach 21-22 września br. na Jasnej Górze odbędzie się 35. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin pod hasłem „Rodzina – sanktuarium życia”, w której będę uczestniczyć wraz z przedstawicielami rodzin z całej Polski, również z naszej diecezji.  Troska o małżeństwo i rodzinę należy do priorytetów działalności zbawczej Kościoła. Rodzina jest bowiem naturalnym miejscem uświęcenia, międzypokoleniowego przekazu wiary oraz najskuteczniejszą szkołą miłości. Dlatego tak ważne jest zaangażowanie nas wszystkich w troskę o ochronę życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci, o trwałość małżeństwa, jako związku mężczyzny i kobiety oraz o świętość rodziny, która jest kolebką życia i miłości.  Bardzo proszę wszystkich wiernych, by w sobotę 21 września br., w łączności z uczestnikami pielgrzymki na Jasną Górę, trwali wraz z duszpasterzami w swoich parafiach na modlitwie w intencji małżeństw i rodzin oraz o pokój w naszej ojczyźnie, o to, by nie dochodziło do aktów przemocy, zgorszenia i bluźnierstw. Módlmy się o szacunek dla życia. Prośmy Boga, by chronił nas i nasze rodziny przed złem i grzechem, przed nienawiścią i brakiem przebaczenia.

INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek  16 września
18.00 Mszano: 1)+Teresa Laskowska w 31 r śm.  zmarli z rodziny Laskowskich
2) +Kazimiera Jadzińska ( int. od Róży św. Anny )
 Wtorek 17 września
18.00 Mszano: o Boże błog. dla Bartłomieja i Anety Kordków 
Środa 18 września
18.00 Mszano: 1)+Julianna i Maksymilian Topolewscy
2) +Jan, Stanisława, Stefania, Zygmunt, Edmund Olszewscy
 Czwartek 19 września
18.00 Małki: +Jan, Teresa i Karol Piwko
 Piątek  20 września
18.00 Mszano: 1) +Jan Jadziński
2) o Boże błog. dla prawnuków: Jasia w 2 urodziny, Kingi, Dawida, Wiktora, Jakuba i Szymona
Sobota 21 września
18.00 Mszano: 1) +Lucja i Edmund Ziemlewicz
2)+Ignacy, Marianna, Stanisław, Stanisław Wiśniewscy, Henryk Kociszewski, Adam Kostępski
Niedziela 22 września
8.00 Mszano: 1) w int. parafii
 2) +Jan i Stanisława Winek, Jan Pizoń
 9.30 Małki: 1) Salomea, Franciszek, Andrzej i Edward Ziętara
 2) o szczęśliwe rozwiązanie dla Natalii i Boże błog. dla całej rodziny
11.30 Mszano: +Andrzej, Bronisława i Józef Romanowscy, Kazimierz i Janina Proch, Jadwiga Obijalska

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u