OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   *  2  PAŹDZIERNIKA  2022 * MSZANO
• Przeżywamy dziś XXVII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.
• Rozpoczął się październik, który jest szczególnym miesiącem naszej modlitwy różańcowej. Zachęcam, aby w tym roku towarzyszyła nam gorliwa modlitwa o pokój. Różaniec w niedziele – 40 minut przed każdą Mszą Świętą, razem z wypominkami, w dni powszednie w Małkach o 16.15, w Mszanie o 17.30, a o 18.00 Msza Święta. W czwartek natomiast różaniec w Mszanie o 16.15, a w Małkach o 17.30, o 18.00 Msza Święta. O przygotowanie i poprowadzenie rozważań i modlitwy różańcowej proszę: w poniedziałek Róże Różańcowe ( proszę, aby poszczególni odpowiedzialni za róże porozumieli się między sobą, co do kolejności w prowadzeniu modlitw), we wtorek w Małkach chórek, a w Mszanie dzieci , w środę w Małkach dzieci, a w Mszanie grupa Focolare i Domowy Kościół, w czwartek w Małkach kandydaci do bierzmowania, w Mszanie zespół muzyczny, w piątek w Małkach Róże Różańcowe rodziców za dzieci , w Mszanie kandydaci do bierzmowania i Skauci Króla, w sobotę radni z Rady Gospodarczej i Duszpasterskiej. O zorganizowanie osób do różańca spośród radnych proszę w Małkach p. Piotra Mazura, a w Mszanie p. Jolantę Badaczewską.
• W poniedziałek po Mszy Świętej spotkanie grupy Focolare.
• We wtorek, po Mszy Świętej  spotkanie dla Rady Gospodarczej i Rady Budowy Kaplicy.
• Również we wtorek o 19.30 spotkanie dla Instruktorów Skautów Króla.
• W środę po Mszy Świętej spotkanie dla Rady Duszpasterskiej.
• W I piątek miesiąca odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Proszę o telefoniczne zgłoszenia.
• W I piątek miesiąca spowiedź święta od 16.00 w Małkach i od 17.30 w Mszanie. Różaniec w Małkach przed Mszą Świętą od 16.00. Przypominam, że pełne uczestnictwo w nabożeństwie Pierwszych dziewięciu piątków miesiąca polega przede wszystkim na przyjęciu komunii świętej tego dnia.
• W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z I klas szkół średnich.
• W sobotę o godz. 8.00, w Mszanie i w Małkach Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej.
• W piątek o 17.00, przed różańcem, zbiórka ministrantów. Proszę rodziców, aby także motywowali  synów do pięknej służby przy ołtarzu. Każdy ministrant ma swój jeden dyżur w dzień powszedni. Są dni, gdy nie ma żadnego ministranta w czasie liturgii. Przy okazji, dziękuję wszystkim chłopakom, którzy o swojej służbie pamiętają i dobrze ją spełniają.
• Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę  – 1653 zł. Ważniejsze wydatki w minionym tygodniu: 604 zł – opłaty diecezjalne i ofiara na seminarium, 198 zł – świece, 460,02 zł – naświetlacze zewnętrzne przy kościele, zegar sterowniczy w kościele, żarówka, 350 zł – materiały duszpasterskie. Dziękuję za owoce i dary spożywcze na plebanię. Bóg zapłać za ścięcie trawy przy kościele, kaplicy i terenie za plebanią. Dziękuję za wszelką troskę o kaplicę i kościół.
• O posprzątanie  kościoła proszę mieszkańców Mszana nr 9 d, kaplicy mieszkańców Małk 14.
• Do 20 października będą trwały zapisy młodzieży z 8 klas na listę kandydatów do bierzmowania. Proszę rodziców o umówienie spotkania w tej sprawie.
• Nasza parafialna „grupa wsparcia” choć nieliczna, to jest jakimś dobrym zaczątkiem naszej konkretnej pomocy potrzebującym. Gdyby ktoś wiedział, że są osoby w naszej parafii, które potrzebują materialnej lub innej  pomocy to proszę o informację. Nie wiem, czy podołamy każdej potrzebie, ale będziemy próbować. Uczmy się wszyscy w tych trudnych czasach bycia wspólnotą. Można też zgłaszać chęć pomagania.
• 12 października odbędzie się po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się  nasza druga parafialna piesza pielgrzymka z Mszana do kaplicy w Małkach w intencji powołań do kapłaństwa, zakonów i małżeństwa. Idziemy drogą przez las.
• 16 października w niedzielę będziemy obchodzić w Polsce dzień Papieski poświęcony papieżowi Janowi Pawłowi II. Tego dnia zbiórka do puszek na fundusz papieski wspierający stypendystów dzieła ( dzieci i młodzież).
• 19 października spotkanie na różańcu i Mszy Świętej dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej i ich rodziców. Na Mszy Świętej poświęcę różańce dla dzieci ( proszę, by dzieci przyszły ze swoimi różańcami). Po Mszy Świętej spotkanie organizacyjne. Przypominam o uczestnictwie dzieci w modlitwie różańcowej w kościele lub kaplicy wraz z rodzicami.
• 8 października w Centrum Dialogu oraz w Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu        ( plac. Ks. Frelichowskiego 1) odbędzie się dzień skupienia dla młodzieży i wszystkich, którzy chcą się zapoznać z dziełem intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, Króla królów i Pana panów. Początek spotkania o 9.45 zakończenie około 15.30.
                                               INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek 3 października
18.00 Mszano: 1) o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Teresy Lankiewicz
2) +Bogusław Szmeichel ( int. od żony)
Wtorek 4 października
18.00 Mszano: 1) +Franciszek, Bolesław, bracia Grzybowscy, Monika, Włodzimierz i Izydor Wasielewscy, Andrzej Pisarek
2) w pewnej intencji
Środa 5 października
18.00 Mszano: w intencji kapłanów
2) +Marian i Stefania Borucińscy
Czwartek 6 października
Małki 18.00: 1)+Helena, Franciszek, Ludwik, Aniela, Adam Zielińscy, Małgorzata Ramowska
2) +Bolesław, Michalina i Stefania Klonowscy
Piątek 7 października
16.30 Małki: +Małgorzata Rumińska ( int. od Bożeny i Jana Rumińskich)
18.00 Mszano: 1) zmarli z rodziny Węglerskich
2) +Daniela Cichacka, Stanisława i Józef Badaczewscy, Aniela i Stanisław Kosakowscy, Janina i Feliks Cichaccy
Sobota 8 października
18.00 Mszano: 1) +Zofia i Krzysztof Glabiszewscy
2) +Ignacy Okoński, Marta i Józef Gołębiewscy
 Niedziela 9 października
8.00 Mszano: 1) +Antonina Gawda
2) +Jadwiga, Joachim, Jerzy i Piotr Koziccy  
9.30 Małki: 1) +Edmund Kowalkowski w 4 r. śm.  
2) +Melania i Zygmunt Piórkowscy
11.30 Mszano: 1) w int. parafii
2) +Halina Łepkowska i Henryk Witkowski  


- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u