OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   *  26  CZERWCA  2022 * MSZANO
• Obchodzimy dziś w liturgii XIII Niedzielę Zwykłą.
• Jeszcze dziś nasz zespół dziecięcy z Małk pragnie zaprosić na koncert pieśni religijnych do kaplicy na godz. 15.00. Po koncercie kawa i ciasto w świetlicy w Małkach. Serdecznie zapraszamy.
• Zapraszam na ostatnie nabożeństwa  czerwcowe. Po Mszy Świętej odmawiamy litanię do Serca Pana Jezusa.
• Jutro Uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy, patronki naszej diecezji.
• Od jutra też prosiłbym Was, Drodzy Parafianie, abyśmy odmawiali prze 9 kolejnych dni cały różaniec w intencji naszych rodzin, naszej wspólnoty parafialnej, a także o pokój na Ukrainie i w naszej Ojczyźnie. Odmówmy tę piękną i dającą dużo siły modlitwę: w kościele, w domach lub na spacerze. Róże różańcowe naszej parafii proszę o poprowadzenie różańca przed Mszą Świętą. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca będziemy odmawiali różaniec tradycyjnie przed każdą Mszą Świętą.
• Jutro też o 17.30 ( poniedziałek) w kościele różaniec odmówmy dodatkowo w intencji tragicznie zmarłego dziecka z Szabdy, za jego rodzinę oraz za całą tę trudną i bolesną sytuację.
• W środę Uroczystość Św. Piotra i Pawła.
• W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi przed Mszą Świętą w Małkach i w Mszanie. Proszę dzieci pierwszokomunijne o rozpoczęcie I piątków miesiąca.  W piątek można zgłaszać chorych do komunii świętej.
• W sobotę o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski ( I sobota miesiąca).  
• Planowany jest  w wakacje wyjazd w góry w dniach od 17 do 21 lipca. Chcemy z plecakami przejść trasę od Wąwozu Homole w Małych Pieninach do Nowego Targu. Piękna i ciekawa trasa. Będziemy nocować głównie w górach w bazach namiotowych i schroniskach górskich. Nie musimy brać ze sobą namiotów. Proszę o sygnał od zainteresowanych.
• 26 lipca odbędzie się też jednodniowa pielgrzymka  do Częstochowy na Jasną Górę. Koszt 75 zł. Zapisy i wpłaty u p. Anny Glabiszewskiej.
• W sobotę o godz. 8.00, w Mszanie i w Małkach śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
• W sobotę na godz. 9.00 proszę jeszcze raz o pomoc w posprzątaniu cmentarza. Dziękuję dwom parafiankom i młodzieży, która przyszła do posprzątania kościoła i pomogła na cmentarzu. Tej pracy na cmentarzu jest więcej. Dobrze byłoby gdyby przyszło tak około 10 osób. Myślę, że wtedy moglibyśmy zrobić solidny porządek. Drodzy Parafianie, proszę o pomoc. Cmentarz to szczególne dla nas miejsce modlitwy i miłości do tych, którzy są już w wieczności. Taka wspólna praca jest bardzo pozytywnym doświadczeniem, jednoczącym.   
• Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę – 1748,70 zł, w dzień bierzmowania – 330 zł, w Uroczystość Serca Pana Jezusa – 162 zł oraz w czasie ślubu – 362 zł. Ważniejsze wydatki w minionym tygodniu: 2662,40 zł – roczna opłata za odrolnienie działki na kaplicę, 437,57 zł – rachunek za prąd w kaplicy, 186 zł – świece. Dziękuję za dary spożywcze na plebanię oraz za kwiaty do kościoła i kaplicy.
• O posprzątanie kościoła w przyszłą  sobotę proszę mieszkańców Bud 32, natomiast  kaplicy mieszkańców Bud 30.
• Do sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się:
1) Paweł Gumienik, pochodzący z Chojna oraz Sandra Kalinowska, pochodząca z Pokrzydowa. Zapowiedź I.
2) Mateusz Romanowski z Mszana oraz Aneta Kłosowska, pochodząca z Kurzętnika. Zapowiedź I
3) Arkadiusz Hyrzyński, zamieszkały w Szabdzie i Dorota Kruszewska, zamieszkała w Szabdzie. Zapowiedź I.
 Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach dotyczących zamiaru zawarcia tych związków jest zobowiązany w sumieniu do poinformowania o tym miejscowego duszpasterza.
• Można jeszcze zamawiać wizytę duszpasterską w domu. Jeszcze raz chciałbym wytłumaczyć, że wizyta duszpasterska nie musi być przypisana tylko i wyłącznie do okresu Bożego Narodzenia, choć taka jest tradycja. Wspólna modlitwa w domach parafian i rozmowa z duszpasterzem mogą mieć miejsce w dowolnym czasie roku liturgicznego.  Są one też, ze strony parafian, deklaracją wiary i przynależności do wspólnoty Kościoła. Bardzo dziękuję za przyjęte wizyty w tym roku: zimą i teraz wiosną. Około 450 rodzin tę wizytę przyjęło, a rodzin w naszej parafii jest około 540. Bóg zapłać też za ofiary złożone na spłatę kredytu na kaplicę w Małkach i  na prace bieżące. W okresie wiosennym złożono ofiarę w wysokości około 25 tys. zł.
• Trwa budowa chodnika przy kaplicy. Gmina Bobrowo rozpoczęła też budowę parkingu niedaleko kaplicy. Przypomnę, że jako parafia przekazaliśmy Gminie działkę o powierzchni  około 10 arów. Na niej Gmina Bobrowo zbuduje parking gminny, ogólnodostępny, a my jako parafia mamy zapisaną notarialnie służebność.
• Od jutra do środy będzie mnie zastępował ks. Jan. W razie wezwania do chorego proszę dzwonić do ks. Jana. Tel: 506 675 820.

                                               INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek 27 czerwca
18.00 Mszano: +Mieczysław Zarzeczny, zmarli z rodziny Zarzecznych i Jargiełów
Wtorek 28 czerwca
18.00 Mszano: +Leokadia i Jan Pizoń, Aniela i Stanisław, Mariusz Kosakowscy
Środa 29 czerwca
18.00 Mszano: +Stanisław Góra ( int. od rodz. Boczek)
Czwartek 30 czerwca
18.00 Małki: +Rafał, Ryszard, Piotr, Rajmund, Antoni, Kazimiera, Józef Jareccy
Piątek 1 lipca
16.30 Małki: +Halina i Józef Szczech
18.00 Mszano: +Halina Stempska
Sobota 2 lipca
18.00 Mszano: intencja wynagradzająca, o nawrócenie grzeszników
 Niedziela 3 lipca
8.00 Mszano: 1) +Jan i Stefania Kijewscy
2)……………………………………………………………………………….
9.30 Małki: 1) +Kazimierz Piotrowski
2)………………………………………………………………………………..
11.30 Mszano:  1) w int. parafii
2) +Janina, Henryk, Zdzisław i Marcin Rydzkowscy

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u