OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   * 12  LIPCA 2020 * MSZANO
• Przeżywamy dziś XV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.
• W tym tygodniu wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie godzinę przed Mszą Świętą. Gorąco zapraszam do modlitwy. W ciszy modlitwy stajemy naprawdę w obecności Wszechmogącego Boga, który pragnie naszego dobra. Adoracja Najświętszego Sakramentu daje nam możliwość stanięcia przed realnie obecnym Bogiem pod postacią Chleba.
• Przypominam także, że są jeszcze potrzebne osoby, które mogłyby adorować Najświętszy Sakrament podczas 24-godzinnej adoracji raz w miesiącu. Na pierwszą środę i czwartek sierpnia oraz na kolejne miesiące potrzeba jeszcze: 1 osoby na 20.00, 1 osoby na godz. 1.00, 1 osoby na 4.00, 2 osób na 8.00 oraz na 10.00. W Małkach mamy komplet osób na czuwania. Proszę o zgłoszenia. Modlimy się wspólnie o oddalenie epidemii.
• W poniedziałek spotkanie grupy Focolare po Mszy Świętej.
• Również w poniedziałek, w 13 dzień miesiąca o 20.30, różaniec fatimski wokół kościoła.
• W czwartek podczas Mszy Świętej, we wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel będzie możliwość przyjęcia szkaplerza świętego. Proszę o przyniesienie własnego szkaplerza płóciennego. 
• W piątek po wieczornej Mszy Świętej rozpoczniemy Drogę Krzyżową drogami naszej parafii. Przypominam, że ta duchowa wędrówka miała się odbyć w czasie Wielkiego Postu, ale ze względu na obostrzenia związane z epidemią musieliśmy ją odwołać. Zapraszam do podjęcia tej modlitwy i trudu jednak teraz, w najbliższy piątek. Z całą pewnością nosimy w sercu wiele intencji, które możemy Chrystusowi na tej drodze rozważania Jego męki ofiarować. Ta Droga Krzyżowa, podobnie jak zeszłoroczna będzie odbywała się w całkowitej ciszy, choć zapewniam, że doświadczenie wspólnoty, mimo nie prowadzenia rozmów w czasie drogi jest silne. Wyruszymy spod kościoła w Mszanie i do Mszana około godz. 00.00 wrócimy. W czasie drogi zatrzymujemy się na rozważania kolejnych stacji. Po naszym wyjściu z świątyni w kościele zostanie odprawiona także Droga Krzyżowa dla osób, które nie mogą uczestniczyć w nabożeństwie na drogach naszej parafii. Będzie też można zostać w kościele do godz. 21.00 i łączyć się duchowo z pielgrzymami. Chciałbym, abyśmy tego dnia doświadczyli duchowej jedności. Tej jedności, która wypływa z wiary, wspólnej modlitwy i obecności Chrystusa pośród nas. W tym roku trasa będzie biegła najpierw przez Mszano ( szlak napoleoński), następnie skręcimy na Belfort, później drogą niedaleko leśniczówki przetniemy „piętnastkę” i udamy się na Budy. Po czym przejdziemy do Chojna, Pasiek i półgodziny przerwy po modlitwie na placu budowy kaplicy w Małkach. Drogą przez Florencję i las wrócimy do kościoła w Mszanie.
Jeśli ktoś nie mógłby uczestniczyć w całej Drodze Krzyżowej zapraszam do przejścia choćby fragmentu drogi. Jedną z intencji, która będzie nas jednoczyć będzie prośba o błogosławieństwo dla całej parafii na czas budowy kaplicy oraz prośba o oddalenie epidemii. 
• W sobotę Godzinki ku czci Niepokalanego poczęcia Matki Bożej są śpiewane co tydzień i w Małkach i w Mszanie, o godz. 8.00.
• Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę – 1692,11 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 12 700 zł – 17 kutych przęseł do ogrodzenia przy kościele ( zaliczka w wysokości 6 000 zł była wpłacona wcześniej)  3690 zł – środek konserwujący i impregnujący do drewna,  307 zł – konserwacja ksera i usługa informatyczna, 94,43 zł – rachunek za telefon stacjonarny.  Dziękuję za skoszenie trawy przed wizytacją ks. biskupa oraz na placu budowy. Dziękuję skautom za pomoc w ogrodzie i terenie przy plebanii. Bóg zapłać też za artykuły spożywcze.
• O posprzątanie kościoła w sobotę proszę parafian z ul. Targowej 5a, kaplicy z Małk 23/1.
• Trwa zbiórka ofiar na budowę kaplicy w Małkach, którą przeprowadzają radni naszej parafii. Bóg zapłać za składane ofiary.
• Bóg zapłać za pomoc przy rozładunku i impregnacji pierwszego transportu drewna na budowę kaplicy. Dziękuję nie tylko za pomoc fizyczną, ale też za wspaniałą atmosferę oraz za zapał i optymizm. Bóg zapłać także za obiad dla pomagających. Dziękuję również za ciasto i kawę na czas przerw między kolejnymi etapami konserwacji oraz zdjęcia i filmy, które ukazały się na naszej stronie parafialnej.  Wszystkim, którzy pomagali przy naszej nowej kaplicy w jakikolwiek sposób składam serdeczne Bóg zapłać.
Następnego transportu spodziewamy się po przyszłej niedzieli. Już dziś zwracam się z prośbą o pomoc w impregnacji kolejnych drewnianych elementów. Przed nami konserwacja zasadniczych bali, z których będą zbudowane ściany kaplicy.
• Dziękuję za wspólną modlitwę w trakcie wizytacji ks. biskupa Józefa Szamockiego. Dziękuję też za wszelką pomoc na ten czas wizytacji. Myślę, jednak, że mogło być na więcej w kościele podczas tego ważnego wydarzenia dla naszej wspólnoty parafialnej.
• Do sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się:
 Łukasz Żuchliński, stanu wolnego z Małk oraz Karolina Drażnik  stanu wolnego z Bydgoszczy. Zapowiedź I.
Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach dotyczących zamiaru zawarcia tego związku jest zobowiązany w sumieniu do poinformowania o tym miejscowego proboszcza.
                                              INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek  13 lipca
18.00 Mszano 1) o Boże błog. dla Mikołaja w 9 urodziny
2) +Helena i Stefan Szymańczyk ( int. od rodz. Ciesielskich)
 Wtorek  14 lipca
18.00 Mszano: o Boże błog. dla Jolanty i Stefana Badaczewskich w 41 rocznicę ślubu
Środa 15 lipca
18.00 Mszano:  +Jan i Leokadia Szymborscy ( int. od rodz. Kalińskich)
 Czwartek 16 lipca
18.00 Małki:  o Boże błog. dla Marzeny i Jerzego Kopczyńskich w 32 rocznicę ślubu
Piątek  17 lipca
 18.00 Mszano: 1) +Alfons i maksyma Płacheccy
2) o Boże błog. dla wszystkich dobroczyńców wspierających budowę kaplicy w Małkach
Sobota 18 lipca
18.00 Mszano:1) +Stefan, Genowefa, Kazimierz Romanowscy, Maria Szostak, Teresa Zelmańska
2) +Irena Klafta (int. od wnuków: Gosi i Kajetana oraz Łukasza i Agnieszki)
Niedziela 19 lipca
8.00 Mszano: +Czesław Krajnik 
8.00 Małki, plac budowy: +Maria i Marian Krasuccy
9.30 Małki – kaplica: +Melania i Zygmunt Piórkowscy
9.30 Mszano: +Janina Klemczak, Bolesław Szymański 
11.30 Mszano:  1) w int. parafii
17.00 Mszano: o boże błog. dla Genowefy i Ryszarda Kłyzów z okazji urodzin

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u