OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   * 16 GRUDNIA  2018 * MSZANO

• Przeżywamy dziś Trzecią niedzielę Adwentu, zwaną w tradycji Kościoła „Gaudete”, czyli niedzielą radości. Zbliżające się święta budzą w nas radość, nie tylko z wolnego od pracy i szkoły, ale z narodzenia Pana i rodzinnych spotkań.
• W Adwencie uczestniczymy w  Roratach - Mszy Świętej ku czci Matki Bożej. Godziny Mszy Świętych są podane w intencjach mszalnych. Proszę na nie zwrócić uwagę, ponieważ w związku z spowiedziami adwentowymi wieczorne godziny Mszy Świętej będą się zmieniały. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania uczestniczy w tym okresie w Mszy Świętej przynajmniej 7 razy, Roraty rano będą liczyły się podwójnie. Proszę o obecność na codziennych roratach dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej.
• W poniedziałek hala sportowa w Bobrowie o 19.30. 
• W środę  i w czwartek o 18.45 próba kolęd i pastorałek dla młodzieży i dzieci. 
• W piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła i kaplicy oraz ustawieniu dekoracji świątecznych rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej. W Małkach można rozpocząć prace od godz. 17.00. Do pomocy w kaplicy w Małkach proszę zatem: p. Wydźgowskich, Jakubowskich, Szostakowskich, Seliwiorstow, Malinowskich, Zając, Mazurów, Ciechańskich. Prace w kościele możemy zacząć  o 18.30, po Mszy Świętej. Można już jednak nasadzić choinki przed Mszą Świętą. Do Mszana zapraszam pozostałe rodziny.
• W sobotę o godz. 6.30 w Małkach Godzinki, a po nich ostatnie Roraty.
• Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę: 1082,80 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 510 zł –wydrukowanie cegiełek na budowę kaplicy – 1000 sztuk, 222,70 zł –komunikanty, hostie, wino,  świece, korporał, palka i puryfikaterz do Mszy Świętej.  Bóg zapłać za dary spożywcze na plebanię, szczególnie na dzień spowiedzi. Dziękuję także za przygotowanie posiłków na spowiedź.  Do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie zebraliśmy 450 zł. Radni na budowę kaplicy zebrali w parafii: 23 050 zł. Pozostałe ofiary z listopada to łączna kwota 2610 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary, dziękuję też radnym za przeprowadzenie zbiórki.
• Organizowany będzie obóz zimowy dla Skautów Króla w Zamku Bierzgłowskim w dniach od 25 do 27 stycznia. Koszt z przejazdem – 170 zł. Wpłaty u instruktorów. Spotkanie opłatkowe dla skautów i ich rodziców odbędzie się w świetlicy w Mszanie 27 grudnia po wieczornej Mszy Świętej.
• Rada Budowy Kaplicy i Radni Parafialni organizują bal karnawałowy na Sali Weselnej „Patrycja” w Chojnie 2 marca 2019 – w ostatki. Oprawę muzyczną zapewni DJ i wodzirej w jednej osobie – Witold Wojnowski. Koszt balu od osoby wynosi 130 zł. W tej kwocie 50 zł to cegiełka na budowę kaplicy w Małkach. 80 zł to pokrycie kosztów organizacyjnych zabawy. Mogą zapisywać się pojedyncze osoby, nie tylko pary. Prosimy o wpisy i zapłatę, zaliczki 50 zł lub całości do końca stycznia.  Zapisy u p. Małgorzaty Krajnik z Szabdy oraz u p. Ireny Czupryńskiej z Małk. Dziękujemy p. Czupryńskim za możliwość zorganizowania balu w lokalu „Patrycja” i  tym samym za ich wkład w dzieło budowy kaplicy.
• Można nabywać cegiełki jako wsparcie na budowę kaplicy. Mogą to być cegiełki za ofiarę: 20, 50, 100, 200, 300 i 500 zł. Zachęcam do nabywania tych cegiełek również naszych byłych parafian, którzy w odwiedzają na terenie parafii swoją rodzinę. Takie ofiary na budowę kaplicy składali już nasi byli parafianie. Są to bardzo miłe gesty. Wzór cegiełek możemy zobaczyć na stronie parafialnej. Cegiełki można nabyć w biurze parafialnym lub u p. Grzegorza Załęskiego,  p. Bernadety Bolewskiej lub u radnych parafialnych. Cegiełki będą także do nabycia na kolędzie.
• Kolędy czyli wizytę duszpasterską zaczynamy w tym roku 27 grudnia. Plan kolę na pierwsze dni:
27 grudnia – Mszano ( rejon św. Łukasz od 11.00).Początek u p. Piotrowskich, zakończenie u p. Śnieżawskich
28 grudnia Małki ( św. Rafał od 11.00) Początek u p. Czupryńskich, zakończenie u p. Zonakowskich
29 grudnia Niewierz ( św. Helena i Stanisław od 11.00) Początek u p. Pizoniów, zakończenie u p. Krystiana Lewandowskiego
30 grudnia ul. Na Belfort: od p. Jarzembskich po prawej stronie do p. Prusaków oraz od p. Makowskich do p. Dąbrowskich do lewej. Początek o 14.00 u p. Jarzembskich, zakończenie u p. Kopków. ( ul. Na Belfort będzie podzielona w tym roku na trzy rejony)
 Ofiary z kolędy w tym roku będą  przeznaczone w całości na budowę kaplicy w Małkach.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek  17 grudnia
18.00 Mszano: +Ewa i Aleksander Malinowscy
Wtorek  18 grudnia
18.00 Mszano: +Dariusz Śliwiński
Środa  19 grudnia
7.00 Małki: o Boże błog. dla Danieli Piotrowskiej i całej rodziny
18.00 Mszano: +Gertruda i Bernard Wisińscy, Michalina i Aleksander Brzóskiewicz
Czwartek  20 grudnia
6.45 Mszano: …………………………………………………………………
18.00 Małki: +Kazimierz, Julianna i Sylwester Bułkowscy
 Piątek  21 grudnia
7.00 Małki:……………………………………………………………………..
18.00 Mszano: +Czesław Krajnik ( int. od córki Ewy z rodziną)
Sobota 22 grudnia
7.00 Małki:+Grzegorz Korczyński
14.00 Mszano: ślub Krzysztofa Nowaka i Doroty Bergmańskiej
18.00 Mszano: +Kazimiera i Albin Gutowscy
Niedziela 23 grudnia
8.00 Mszano: 1) +Teresa w 10 r. śm. Ernest, Andrzej Sznirling
2) +Marian Boruciński
9.30 Małki: 1) +Jan Cieślewicz
2) +Henryk Skierkowski w 7 r. śm. 
 11.30 Mszano: 1) w int. parafii
2) +Jan Warachowski i zmarli rodzice 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u