OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   * 16  LUTEGO  2020 * MSZANO

• Przeżywamy dziś VI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.
• Dziś jeszcze o godz. 16.30 spotkanie dla małżeństw, które chciałyby utworzyć w parafii drugą grupę małżeńską w ramach tzw. Domowego Kościoła. Już prawie rok w naszej parafii, raz w miesiącu spotyka się 6 par małżonków. Powstała wspólnota wspierająca się modlitwą, dobrym słowem i humorem. Poruszamy tematy związane z wiarą, życiem rodzinnym i tym wszystkim, co składa się na naszą  codzienność. Zachęcam do utworzenia drugiej takiej wspólnoty w naszej parafii.
• Również dziś na godz. 18.00 zapraszam na spotkanie modlitewne w kościele. Będzie to czas na modlitwę uwielbienia ze śpiewem, rozważaniem Słowa Bożego oraz krótką modlitwą w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. Spotkanie potrwa do 19.15.
• W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie biblijne grupy Focolare.
• We wtorek na godz. 15.30 zapraszam na spotkanie Róże Różańcowe. ( św. Bartłomieja, św. Anny i błog. ks. Stefana Frelichowskiego).
• W środę przed Mszą Świętą Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
• W środę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.
• W czwartek o  15.30 spotkanie Róży Różańcowej z Małk w świetlicy wiejskiej.
• W czwartek od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w Małkach, w Mszanie w piątek od 16.00.
• W sobotę o godz. 8.00 Godzinki ku czci Matki Bożej w Mszanie.
• W sobotę od 18.00 do 21.00 zabawa dla Skautów Króla w świetlicy w Niewierzu.
• W przyszłą niedzielę po zakończeniu sumy do godz. 17.00 w Mszanie i od 17.15 do 18.00 w Małkach adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek 24 II i wtorek 25 II również adoracja od 7.00 do wieczornej Mszy Świętej. Czas tej modlitwy ma nas wprowadzić  w ducha Wielkiego Postu.
• Również w przyszłą niedzielą o 15.30 próba śpiewu dla naszego chórku przed nabożeństwem Drogi Krzyżowej w trakcie rekolekcji i na Wielkanoc. Zapraszam osoby nowe.
• Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę – 982,23 zł oraz za ofiary złożone na kolektę podczas pogrzebu – 385,01 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 780 zł – rachunek za wywóz śmieci z kontenerów przy cmentarzu, 150 zł -200 kg peletu. Bóg zapłać za artykuły spożywcze na plebanię. Bóg zapłać  za ofiary, które wpłacono jeszcze w styczniu na budowę kaplicy: z Małk, Niewierza, Pasiek i Chojna: 1270 zł.
• Jeszcze raz chciałbym podziękować wszystkim, którzy wspierają budowę drewnianej kaplicy w Małkach. Przypomnę, że przed nami bardzo ważny rok budowy. Do listopada kaplica, w myśl umowy, powinna stanąć w stanie surowym zamkniętym. Wykonawcy z gór już pracują u siebie przygotowując bale do budowy. W czerwcu, z gotowymi materiałami przyjadą do Małk, by rozpocząć „składanie” kaplicy. W tym miejscu chcę także przedstawić ogólnie kosztorys prac czekających nas w tym roku. Praca i materiały po stronie wykonawcy z gór to kwota 984 tys. Drewno zostało już przez nas zakupione i jest to nasza zaliczka dla wykonawcy – 246 tys. Ta kwota nie obejmuje dachówki, jej zakup jest po naszej stronie, górale natomiast w tych kosztach dachówkę położą. W tym roku musimy jeszcze zapłacić wykonawcy 492 tys. zł. (pozostałe 246 tys. musimy zapłacić na wiosnę 2021 r.) Ponadto musimy zakupić dachówkę i rynny – około 35 tys. zł, zakupić środki konserwujące i impregnujące za około 20 tys. zł oraz dokończyć prace związane z fundamentem – około 15 tys. zł. ( razem 562 tys. zł) W tej chwili na koncie mamy kwotę 236 762 zł. Wiosną z dzierżawy otrzymamy 160 tys. Łącznie daje nam to kwotę 396 762 zł. Przed nami do zebrania kwota około 165 tys. zł. Tradycyjnie już na ten cel przeprowadzimy wiosenną i jesienną zbiórkę parafialną. Przeznaczone będą także na kaplicę ofiary z wypominek. Budżet zostanie też wzmocniony ofiarami podczas festynu parafialnego. Zwracam się także z gorącą prośbą do wszystkich parafian, by wspierać ten cel także comiesięcznymi ofiarami, tak jak to czynią wierni naszej parafii już od 4 lat.
W związku z przyjazdem górali i ich pobytem w Małkach jesteśmy także zobowiązani do zorganizowania noclegu dla 6 osób na 3-4 miesiące. Gdyby ktoś z parafian chciał pomóc w tej kwestii lub zasugerował jakieś rozwiązanie  to proszę o jak najszybszy kontakt. Zastanawialiśmy się także nad wynajmem lub kupnem używanego tzw. domku holenderskiego dla wykonawców na czas budowy kaplicy. Takie rozwiązanie pozwoliłoby przebywać wykonawcom na miejscu budowy cały czas.  Jeśli ktoś wiedziałby coś o takich domkach to również proszę o kontakt. 
• Bardzo proszę, aby uregulować sprawy związane z rezerwacją miejsc na cmentarzu. Są miejsca wolne, które kiedyś były rezerwowane, a teraz nie są opłacane. Chciałbym bardzo wyraźnie zaznaczyć, że nasz cmentarz nie posiada zasadniczo jakiegoś wolnego, niezagospodarowanego miejsca. Pochówki odbywają się na miejscach po dawno zmarłych krewnych lub w miejscach, które znajdują się gdzieś między grobami. Właśnie ten drugi przypadek dotyczy wielu niewyjaśnionych sytuacji. Nieopłacone miejsce oznaczać będzie rezygnację z tej rezerwacji.
• Do sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się: Paweł Gutowski, stanu wolnego z Szabdy oraz Anna Wiśniewska, stanu wolnego z Wielkiego Głęboczka, parafia Brzozie. Zapowiedź II.
Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach dotyczących zamiaru zawarcia tego związku jest zobowiązany w sumieniu do poinformowania o tym miejscowego proboszcza.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek  17 lutego
17.00 Mszano: +Przemysław Szostakowski ( int. popogrzebowa)
 Wtorek 18 lutego
17.00 Mszano: +Konstancja, Fromencjusz Piotrowscy ,Julianna i Franciszek Bucha
Środa 19 lutego
17.00 Mszano: +Gertruda Lassok i Waldemar
 Czwartek 20 lutego
17.00 Małki: +Przemysław Szostakowski ( int. od siostry Lidii)
 Piątek  21  lutego
17.00 Mszano: 1) +Jan Olszewski w 21 r. śm.
2) o Boże błog. dla Jakuba Suskiego w 18 urodziny
 Sobota 22 lutego
17.00 Mszano: 1) +Piotr Łapkiewicz, zmarli z rodziny Łapkiewiczów
2) o Boże błog. dla Gertrudy Kaczorowskiej w 90 urodziny
Niedziela 23 lutego
8.00 Mszano: 1) +Czesława w 45 r. śm. i Władysław Ulanowscy
2) +Wiesław i Barbara Kobrzyńscy
 9.30 Małki: 1) +Jan i Maria Ochyra, Zofia Lorenowicz
2) +Mieczysław Werner
 11.30 Mszano: 1) w int. parafii
2) +Elżbieta Przeradzka w 7 r. śm.

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u