OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   * 7  MARCA  2021 * MSZANO
• Przeżywamy dziś w liturgii III Niedzielę Wielkiego Postu. Dziś o 11.30 Msza Święta transmitowana na parafialnym Facebooku.
• Również dzisiaj Gorzkie Żale przed Eucharystią: o 9.00 w Małkach i o 16.30 w Mszanie.
• Zapraszam na wielkopostne nauki rekolekcyjne i Drogę Krzyżową, do Małk w czwartki – o 9.00 i 17.00 oraz do Mszana w piątki o 9.00 i 17.00.  
• W tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu: w Mszanie od 16.00 do 17.00 codziennie oprócz wtorku i czwartku, w Małkach w czwartek od 16.30 do 17.00.
• W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla grupy Focolare w kościele.
• We wtorek o 18.00 Msza Święta w intencji osób należących do Róż Różańcowych z naszej parafii. Zapraszam.
• W środę po Mszy Świętej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej. Przychodzą z rodzicami dziewczynki.
• Po Mszy Świętej i Drodze Krzyżowej w piątek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z 8 klas.
• Droga Krzyżowa z Mszana do Małk planowana jest w piątek 19 marca, a dłuższa Droga Krzyżowa, która będzie wiodła drogami naszej parafii odbędzie się 26 marca.  
Podczas Drogi Krzyżowej 19 marca będziemy modlić się o zakończenie pandemii oraz o złagodzenie wszystkich jej skutków w naszym życiu rodzinnym, społecznym, religijnym i gospodarczym.
Natomiast 26 marca będzie modlili się w intencji dzieci i młodzieży. Będziemy prosili także o to, abyśmy potrafili młodemu pokolenie przekazywać wiarę: w rodzinach, w Kościele oraz w innych sytuacjach i miejscach naszego życia codziennego.
• W sobotę o godz. 8.00 w Małkach i w Mszanie Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.  
• W sobotę o 15.00 zbiórka ministrantów.
• W sobotę o 18.00 spotkanie dla młodzieży w ramach rekolekcji wielkopostnych.
• Bóg zapłać  za ofiary złożone w poprzednią niedzielę na ogrzewanie kościoła – 1631  zł oraz za ofiary złożone podczas Dróg Krzyżowych - 537 zł.  Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 480 zł – rachunek za wywóz śmieci z cmentarza, 519,60 zł – ofiara na katedrę w Toruniu ( taką ryczałtową ofiarę składa każda parafia w diecezji), opłaty diecezjalne za grudzień, styczeń, luty i marzec – 1769 zł. Bóg zapłać za dary spożywcze do plebanii. Dziękuję skautom za pomoc w kościele.
• Bóg zapłać za ofiary składane na budowę kaplicy. Pozostało nam jeszcze do spłacenia z III raty – 3 770 zł.  zł. Wciąż proszę o wsparcie budowy kaplicy. Ofiary można wpłacać na konto parafialne, bądź bezpośrednio do biura. Staramy się o uzyskanie kredytu w banku na wykończenie kaplicy w środku. Chcielibyśmy oddać ją do użytku w tym roku. Wiemy już dziś, po wstępnych wyliczeniach, że będziemy starali się o uzyskanie kredytu w wysokości 400 tys. zł ze spłatą rozłożoną na 10 lat.  Proszę Was o modlitwę, abyśmy znaleźli najlepsze, w kwestii zakończenia budowy, rozwiązanie.
• Radni naszej parafii rozpoczęli wiosenną zbiórkę na budowę kaplicy.  Proszę bardzo o wsparcie budowy kaplicy. Chcielibyśmy spłacić jak najwięcej wykonawcom z gór w tym wiosennym okresie. Ostatnia rata wynosi także 246 tys. zł. Z czego 161 tys. zł będzie pokryte z czynszu za ziemię. Musimy zebrać zatem jeszcze na wiosnę 85 tys. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary składane na ten cel. Dziękuję też radnym za przeprowadzanie zbiórek.
• Gdyby ktoś chciał być ofiarodawcą witraża lub żyrandoli to może mnie o tym poinformować. Cena dużego witraża, który będzie się znajdował nad chórem i będzie widoczny z przodu kaplicy, nad wejściem wynosi około 20 000 zł, cena dużego żyrandola to suma około 7 000 zł. W kaplicy  będą się znajdowały dwa duże witraże, na jeden z nich znalazł się już ofiarodawca, jest to witraż przedstawiający Matkę Bożą w głównym ołtarzu.  Ten drugi witraż będzie przedstawiał Ducha Świętego jako gołębicę                  ( przedstawienie takie widnieje w bazylice na Watykanie). Żyrandole, które nas interesują ( w kaplicy będą dwa duże żyrandole)  możemy obejrzeć  na stronie www.przybylscy.com.pl. Tam znajduje się żyrandol nr 9, w zakładce „ żyrandole romańskie”.
• Można zgłaszać indywidualnie wizytę duszpasterską.  Ofiary z wizyty duszpasterskiej będą przeznaczone na budowę kaplicy.
• O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę proszę mieszkańców z Niewierza  23, kaplicy z Małk 43/5.
• Do sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się: Paulina Przybylska pochodząca z Małk oraz Wojciech Janke z Osieczka. Zapowiedź II. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach dotyczących zamiaru zawarcia tego związku jest zobowiązany w sumieniu do poinformowania o tym miejscowego duszpasterza.  
• Wszystkim Paniom z okazji ich święta składam życzenia Bożej radości i pokoju. Niech Wasza kobieca dobroć, wrażliwość i czułość ubogaca Wasze rodziny, otoczenie, w którym żyjecie, naszą Ojczyznę i Kościół.

                                     INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek  8 marca
17.00 Mszano: +Halina Stempska
 Wtorek 9 marca
17.00 Mszano: 1) +Bronisław i Jadwiga Kostrucha, Fromencjusz i Konstancja Piotrowscy
2) o Boże błog. dla Karola Kułakowskiego
Środa 10 marca
17.00 Mszano: 1)+Aniela w 17 r. śm. i Henryk Siwiec
2) +Felicjan Jagielski
 Czwartek 11 marca
17.00 Małki: +Danuta Jarecka ( int. popogrzebowa)
 Piątek 12 marca
17.00 Mszano:+Józef i Katarzyna Dycha, Władysława i Jan Flis
 Sobota 13 marca
17.00 Mszano: +Krystyna Krzemińska, Przemysław Ulanowski
2) +Michalina i Aleksander Brzóskiewicz ,Gertruda i Bernard Wisińscy
 Niedziela 14 marca
8.00 Mszano: +Irena i Jan Zarębscy ,Longin i Andrzej Wasielewscy, Sylwia Leśniewska, dziadkowie z obojga stron
 9.30 Mszano: +Czesław, Mieczysława, Ignacy, Janina Ciesielscy
8.00 Małki: w int. parafii
 9.30 Małki: +daniela i Jerzy Janiak, Tadeusz i Genowefa Hejda
11.30 Mszano: +Franciszek, Emilia w 26 r. śm. Franciszek Nowak, Władysława i Bolesław Kalwa, Marian Dąbrowski  
17.00 Mszano: +Halina Stempska i Jan Łapkiewicz ( int. od chrześniaczki Anny)


- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u