OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   * 2  SIERPNIA 2020 * MSZANO
• Przeżywamy dziś XVIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Ośmiu chłopców ( ostatnia już grupa dzieci) uczestniczyć dziś będzie pierwszy raz w pełni w Najświętszej Ofierze, przyjmując Chrystusa w komunii świętej.
• W związku z trwającą pandemią niedzielny porządek Mszy Świętych wprowadzony w tym nadzwyczajnym czasie nie ulega zmianie. Mamy zatem w niedziele dalej dodatkowe godziny Mszy Świętej. Łącznie sześć godzin: w Mszanie o 8.00, 9.30, 11.30 i 17.00 oraz w Małkach o 8.00 i 9.30. To pozwala nam zachować bezpieczny dystans w kościele i kaplicy. Przypominam także, że w Małkach o godz. 8.00 Msza Święta jest odprawiana na placu budowy. Zapraszam na tę Eucharystie w plenerze szczególnie osoby, które obawiają się uczestniczyć w Mszy Świętej w kościele lub kaplicy.  „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”. To są wciąż aktualne zalecenia sanitarne.
• W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie grupy biblijnej opartej na duchowości ruchu Focolare.
• We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla Rady Duszpasterskiej, Gospodarczej i Budowy kaplicy. Jeśli będzie nas więcej zrobimy spotkanie w kościele.
• W tym tygodniu wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie godzinę przed Mszą Świętą ( z wyjątkiem środy). Z środy na czwartek 24 – godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Przypominam, że rozpoczynamy ją po wieczornej Eucharystii w środę w Mszanie, a kończymy w Małkach o 18.00 w czwartek. O godz. 12.00 w czwartek zakończenie adoracji w Mszanie i o 12.15 rozpoczęcie w Małkach. Dziękuję osobom, które zadeklarowały swoje godzinne czuwanie przy Panu Jezusie. Można jeszcze dopisać się na taki „dyżur” w czwartek o godz. 10.00. W ten sposób pewne osoby nie będą musiały podejmować drugiej godziny czuwania. Takie 24-godzinne adoracje będą się odbywały w naszej parafii raz w miesiącu, zawsze w pierwszy czwartek miesiąca. Modlić się będziemy o oddalenie pandemii, a także w innych intencjach.
• W piątek od 8.30 z posługą sakramentalną odwiedzę chorych naszej parafii.
• W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi na godzinę przed Mszą Świętą w Małkach i Mszanie. Zachęcam dzieci, które przyjęły pierwszą komunię św. we wcześniejszych grupach do rozpoczęcia odprawiania pierwszych 9 piątków miesiąca.
• W sobotę Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej są śpiewane co tydzień i w Małkach i w Mszanie, o godz. 8.00.
• W sobotę od 9.00 do 11.00 zbiórka Skautów Króla.
• W następną niedziele od godz. 9.00 do 13.00, przy naszym kościele w Mszanie będzie możliwość oddania krwi w autobusie – ambulansie. Taki autobus był podstawiany wcześniej na naszych parafialnych festynach. Z tej racji, że w tym roku festyn w dotychczasowej formie się nie odbędzie, chcemy jednak podtrzymać tę dobrą tradycję i dać możliwość oddania krwi oraz udzielenia pomocy, tym którzy tego bezcennego daru potrzebują.  Osoby, które chcą oddać krew muszą zabrać ze sobą dowód osobisty i nastawić się na to, że w tym ambulansie trzeba będzie spędzić około pół godziny. Bardzo Was do tego szlachetnego czynu zachęcam. Sami nie wiemy, kiedy my będziemy w takiej potrzebie.
• Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę – 967,70 zł oraz za ofiary złożone podczas pogrzebu we wtorek – 256,10 zł i pogrzebu w środę – 235 zł.  Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 620 zł – przewód i montaż przewodu elektrycznego na budowie, 260 zł – wywóz śmieci z cmentarza, 72,50 zł – komunikanty i hostie do Mszy Świętej.  Bóg zapłać też za artykuły spożywcze.
• O posprzątanie kościoła w sobotę proszę parafian z Szabdy Cegielni 37, kaplicy z Małk 23/4.
• W czwartek i piątek zaimpregnowaliśmy już ostatni transport drewna na budowę kaplicy w Małkach. Jeszcze raz bardzo dziękuję parafianom za dużą, nieocenioną pomoc. Bóg zapłać też za ciasta, kawę i obiad. Praca, którą wykonaliśmy przy impregnacji była ogromna, można ją liczyć na około 700 roboczogodzin.  Doświadczyliśmy jednak przede wszystkim wspólnoty i jedności, a to jest bezcenne. Parafia to wspólnota. Jeśli ludzie wierzący w Chrystusa potrafią wspólnie działać to tworzą wspólnotę parafialną mocną i żywą.
W poniedziałek przyjeżdżają wykonawcy z gór. Przez ten czas będą mieszkać na placu budowy w wynajętym przez parafię tzw. domku holenderskim. W domku będzie zainstalowana woda, prąd i gaz. Będzie też przyłącze kanalizacyjne. Wykonawcy będą sami organizować sobie wyżywienie. Miłym gestem jednak będzie jeśli ktoś chciałby przywieźć im jakiś obiad ( na 6 osób) lub jakieś ciasto. Nie zobowiązujemy się jako parafia do tego, ale gościnność to wielka zaleta. Proszę jednak, by osoby, które chcą przywieźć obiad powiadomiły mnie z dwa dni wcześniej. Szkoda byłoby gdyby na jeden dzień przygotowano więcej posiłków, a i sami wykonawcy wiedząc o jakimś posiłku nie będą już nic sobie przygotowywali.
•     Do sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się:
 Natalia Jakubowska, stanu wolnego z Małk oraz Jacek Zalewski,  stanu wolnego z Ruciane-Nida. Zapowiedź II.
Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach dotyczących zamiaru zawarcia tego związku jest zobowiązany w sumieniu do poinformowania o tym miejscowego proboszcza.

                                              INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek  3 sierpnia
18.00 Mszano: +Stefan Szymańczyk ( int. od Róży błog. ks. Frelichowskiego)
 Wtorek  4 sierpnia
18.00 Mszano: +Irena i Wacław Klafta (int. od rodz. Ciesielskich)
Środa 5 sierpnia
18.00 Mszano: +Zygmunt, Kazimierz, Józef Topolewscy 
 Czwartek 6 sierpnia
18.00 Małki:  1) +Agata Cześnik, Jacek Cześnik
2) +Barbara Gredecka ( int. od zakładu WOK)
Piątek  7 sierpnia
 18.00 Mszano:  +Edmund, Jan, Fryda Konczalscy, Monika i Józef Mikołajek
18.00 Małki:+Kornel Fiszer, Jadwiga i Bronisław Kostrucha, Stefan Wojciechowski
Sobota 8 sierpnia
13.00 Mszano: o Boże błog. dla Klaudii, Bartka, Marysi, Stasia i całej rodziny oraz przyjaciół
18.00 Mszano: +Jan Śliwiński, zmarli z rodziny Śliwińskich, Dogońskich i Zarzecznych  
Niedziela 9 sierpnia
8.00 Mszano: +Ludwika w 26 r. śm. Feliks Kalwa
8.00 Małki, plac budowy: +Franciszka Skocka, Halina i Zdzisław Rydzkowscy
9.30 Małki – kaplica: +Anastazja, Ignacy Lewandowscy, Czesław Lewandowski
9.30 Mszano: dziękczynna w 25-lecie ślubu Sławomira i Anny
11.30 Mszano:   w int. parafii
17.00 Mszano: ………………………………………………………………………………..

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u