OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   * 24  STYCZNIA  2021 * MSZANO
• Przeżywamy dziś w liturgii III Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Papież Franciszek ustanowił ten dzień jako Niedzielę Słowa Bożego. Drodzy Parafianie! Słowo Boże, w którym Bóg mówi do nas przez Pismo Święte, to nie tylko jedna niedziela w roku, jakaś jednorazowa, piękna sama w sobie akcja typu „ Narodowe czytanie”. Wiara rodzi się ze słuchania, a tym, co się słucha jest Słowo Boże – mówi św. Paweł. Nie ma innej możliwości, abyśmy uwierzyli w swoim życiu. Wiara to nie para wodna, która przyjdzie do nas bez naszej zgody. Otwieramy Pismo Święte i Bóg mówi. Im bardziej otworzymy serce i rozum na Jego Słowa, tym bardziej zacznie rodzić się w nas żywa wiara, która jest naszą odpowiedzią na usłyszane Słowo Boże.  Zacznie zmieniać się nasze życie. Trzeba zacząć to próbować i wprowadzać w życie. Zamknięte Pismo Święte to nasza wątła wiara.  
• Dziś Msza Święta o 11.30 transmitowana na parafialnym Facebooku.
• Obowiązują nas wciąż limity dotyczące liczby uczestników liturgii w kościele, ale ważna jest po prostu nasza ostrożność: zasłanianie twarzy w kościele i bezpieczna odległość od innych osób w ławkach. Proszę Was jednak, szczególnie te osoby, które jakoś funkcjonują w codziennym życiu, abyście przyszli na Msze Świętą, choćby w dzień powszedni. Trzymajmy się Mszy Świętej i mocy, która płynie z tego sakramentu.
• W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla grupy Focolare w kościele.
• W tym tygodniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszami Świętymi.
• W sobotę o godz. 8.00 w Małkach i w Mszanie Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
• Bóg zapłać  za ofiary złożone w poprzednią niedzielę – 833 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 900 zł – tona ekogroszku. Proszę cały czas o wsparcie budowy kaplicy.
• Wstawione już zostały drzwi główne naszego kościoła w Mszanie. Pewne detale zostaną jeszcze skończone w najbliższym tygodniu, a na wiosnę zostanie jeszcze raz pomalowana futryna ( ościeżnica) od strony zewnętrznej. W czasie restauracji futryny na zewnątrz odkryto napis po łacinie " Ad Maiorem Dei Gloriam”. – „ Na większą chwałę Bożą”. Ten napis także na wiosnę będzie odnowiony. Jeszcze raz Bóg zapłać za ofiary złożone na odnowę drzwi.
• O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę proszę mieszkańców z Niewierza z  numer 44 oraz 46/1,  kaplicy z Małk 42/4
• Bóg zapłać, Drodzy Parafianie, za wszelką pomoc i życzliwość w czasie choroby. W piątek o 18.00 odprawie Mszę Świętą dziękczynną w imieniu swoim i wszystkich, którzy przeszli koronawirusa lub inne choroby w ostatnim czasie. Poproszę też o Boże błogosławieństwo dla wszystkich, którzy wspierali nas modlitwą. Powoli wracam do służby duszpasterskiej.

                                     INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek  25 stycznia
17.00 Mszano:+Maria Moskal
 Wtorek 26 stycznia
17.00 Mszano: +Zygmunt Klejnowski, Maria Dąbrowska
Środa 27 stycznia
17.00 Mszano: o zdrowie, miłość i Boże błog. dla całej rodziny
 Czwartek 28 stycznia
17.00 Małki: +Mieczysław Dombrowicz w 2 r. śm.  
 Piątek 29 stycznia
17.00 Mszano: +Maria i Serwilian w 55 r. śm. Musierowicz
18.00 Mszano: dziękczynna za powrót do zdrowia i Boże błog. dla wszystkich, którzy wspierali chorych modlitwą
 Sobota 30 stycznia
17.00 Mszano: +Zofia i Aleksander Bledziewscy
 Niedziela 31 stycznia
8.00 Mszano:………………………………………………………………………
 9.30 Mszano: +Stefania i Marian Borucińscy
8.00 Małki: +Henryk Załęski ( int. popogrzebowa)
 9.30 Małki: o Boże błog. dla Jerzego w 60 urodziny
11.30 Mszano:…………………………………………………………………………
17.00 Mszano: w int. parafii

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u