OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   *  24  PAŹDZIERNIKA  2021 * MSZANO
• Przeżywamy dziś XXX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.
• Przed nami ostatni tydzień października. Zachęcam Was do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym, Drodzy Parafianie, a szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli na naszej wspólnej modlitwie. To nabożeństwo to prawdziwa szkoła modlitwy. Powtarzane słowa pozdrowienia anielskiego oraz modlitwa  „Ojcze nasz”, wypowiadane w skupieniu i postawie powierzenia się, odnawiają nas duchowo. Różaniec w niedziele – 40 minut przed każdą Mszą Świętą, razem z wypominkami, w dni powszednie w Małkach o 16.15, w Mszanie o 17.30, a o 18.00 Msza Święta. W czwartek natomiast różaniec w Mszanie o 16.15, a w Małkach o 17.30, o 18.00 Msza Święta
• W poniedziałek od 19.00 do 20.30 siatkówka na hali w Bobrowie.
• We wtorek po Mszy Świętej spotkanie dla grupy Focolare.
• W sobotę na godz. 10.00 proszę chętnych skautów i innych parafian do pomocy w sprzątaniu grobów rodziny Wybickich, ks. Gali i sąsiednich pomników oraz innych opuszczonych mogił.
• W sobotę o godz. 8.00 w kaplicy w Małkach i w kościele w Mszanie śpiewamy Godzinki.
• Bóg zapłać  za ofiary na misje złożone w ostatnią niedzielę – 1730,50  zł oraz za ofiary zebrane podczas bierzmowania – 449 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 2 tony peletu – 1648,20 zł, opłaty diecezjalne za zaległe miesiące ( czerwiec, lipiec, sierpień) – 1561 zł. Bóg zapłać za dary spożywcze na plebanię. Dziękuję skautom za pomoc w grabieniu liści z terenu parafialnego. Chętnie taką pomoc przyjmę w nadchodzącym tygodniu. Trzeba zgrabić liście przy kościele i pozostałego terenu parafialnego.
• Radni parafialni przeprowadzają w rejonach poszczególnych wiosek jesienną zbiórkę na wykończenie kaplicy. Dziękuję za wszelkie ofiary, które składacie w tym niełatwym okresie podwyżek cen. Dziękuję też radnym za pomoc.
• W kaplicy aktualnie jest kładziona podłoga. Będzie to podłoga z drewna jesionowego. (zapraszam do zobaczenia tego odcinka prac). Założyliśmy też w tym tygodniu ogrzewanie – 3 nagrzewnice elektryczne. W czwartek przekazaliśmy, już formalnie, Gminie Bobrowo 10 arów ziemi znajdującej się na naszej działce przy kaplicy. Na tej przekazanej działce zostanie wybudowany ogólnodostępny parking dla samochodów ( ze służebnością dla parafii).
• Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza Święta zostanie odprawiona tego dnia na cmentarzu jeśli pozwoli nam na to pogoda.
• W związku z porządkowaniem cmentarza przed świętem przypominam o segregowaniu odpadów. Proszę nie wrzucać do kompostownika plastików, reklamówek, doniczek itp. Kontenery na odpady zmieszane znajdują się przy furtce, kilka metrów od kompostu.
• Proszę też o regulowanie opłat za miejsca na cmentarzu. Jest sporo grobów nieopłacanych przez lata. W najbliższym tygodniu będziemy musieli zapłacić około 4 tys. zł za wywóz odpadów z kompostownika ( około 14 ton). Wywóz i utylizacja tych  śmieci jest wyjątkowo kosztowna. Uregulowanie opłat cmentarnych pomoże nam w opłaceniu tego rachunku. Osoby, które nie dokonywały opłat przez wiele lat, niech uregulują te zaległości choćby częściowo, abym wiedział, że jest wola w przedłużeniu miejsca spoczynku zmarłych. W myśl prawa cmentarnego, nieopłacane miejsca, po 20 latach można zastępować nowymi. Na naszym cmentarzu, gdzie brakuje miejsc na pochówek, będziemy musieli z takich miejsc korzystać.  
• O posprzątanie kościoła w sobotę proszę parafian z Chojna 26 i 27, kaplicy z Pasiek 17.
• Można składać kartki na wypominki roczne, które są czytane w Mszanie i w Małkach. Ofiary z wypominek będą przeznaczone w całości na budowę kaplicy w Małkach.  
• Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie w sprawie Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2023 roku w wakacje, w Portugalii. Przyszło 5 osób. Następne spotkanie 13 listopada w sobotę o 19.00. Jest myśl, aby spotykać się raz w miesiącu, by w ten sposób przygotować się, także duchowo, do udziału w tym święcie młodzieży.

                                                 INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek  25 października
18.00 Mszano: +Jan Kowalkowski i zmarli rodzice z obojga stron
Wtorek 26 października
18.00 Mszano: +Krystyna w 6 r. śm. i Mieczysław Brzezińscy
Środa 27 października
18.00 Mszano: +Grzegorz Korczyński w 4 r. śm.  
 Czwartek 28 października
18.00 Małki: +Tadeusz Zbikowski, Wanda i Józef Sobiech
Piątek 29 października
18.00 Mszano: +Regina i Tadeusz Wiśniewscy, Janina i Bolesław Malinowscy
 Sobota 30 października
18.00 Mszano: +Józef Siwiec w 1 r. śm.  
 Niedziela 31 października
8.00 Mszano: +Zygmunt i Regina Szulc, zmarli z rodziny
9.30 Mszano: o zdrowie dla Agnieszki
8.00 Małki: +Roman Wolski, Teresa Szymańska, Jarosław Wilczewski, Grzegorz Załęski, Witold Szostakowski i zmarli parafianie, zaangażowani w  budowę kaplicy
 9.30 Małki: +Danuta, Zdzisław, Grzegorz Załęski
11.30 Mszano: 1) w int. parafii
2) +Halina Łepkowska, zmarli z rodziny, Henryk Witkowski
Poniedziałek 1 listopada - Wszystkich Świętych
8.00 Mszano: o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Zuzi
9.30 Mszano:………………………………………………………………
 9.30 Małki: +Kazimiera i Franciszek Rutkowscy, Edmund Kowalkowski
11.30 Mszano: 1) w int. parafii
2) +Przemysław i Witold Szostakowski

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u