JESTEM GABRIEL - FILM RELIGIJNY DO OBEJRZENIA

Do obejrzenia na:

https://www.cda.pl/video/44535566f?fbclid=IwAR2eHmDXAKjMKIxfIE4BzupA-yv5uvW1e9QFs0HVlmnLbfq88xUfaf8_Byk

www.livenet.ch

Opis: akcja filmu rozgrywa się we współczesnym Teksasie, w miasteczku o pięknej nazwie Promise. Optymistyczna nazwa miasteczka kontrastuje jednak z panującym tu od lat marazmem i beznadzieją. Miasteczko gnębi bezrobocie, zubożenie, niepewność jutra, niektórzy z nich popadają w alkoholizm, innych dotykają ciężkie choroby, od paru lat panuje też susza, zgubna dla tej rolniczej okolicy.

W środku tego fizycznego i moralnego rozkładu toczącego Promise pojawia się nagle tajemniczy chłopiec z nierozłączną matą. Chłopcem, który prosi, by zwracać się do niego per Gab, zaopiekuje się dwoje mieszkańców miasteczka – małżeństwo ciężko doświadczone przez stratę dziecka i dalszą bezpłodność. Z przybyciem tajemniczego dziecka, którego ulubionym zajęciem wydaje się  modlitwa i rozmowy o Bogu, w miasteczku zaczynają się dziać niezwykłe rzeczy, a nawet cuda. Wyschłe serca mieszkańców Promise ożywia nadzieja, równie niespodziewana, jak deszcz, który pada teraz na ich ziemię po latach suszy …

Wzruszająca opowieść o tym, co może zdziałać modlitwa i wiara.

Film poleciła p. Marzena Kopczyńska.

 

 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u