RADOSNE ŚWIADECTWO MŁODZIEŃCZEJ WIARY SIÓSTR: DANUSI I JADZI - SKAUTEK KRÓLA Z GLIWIC

                                                                            Drodzy Parafianie!

   Bardzo Wam Dziękuję za wszelkie przejawy duchowej łączności i jedności jaką teraz budujemy. Bóg zapłać za włączanie się we wspólną modlitwę rodzinną i wszelką inną. Za Wasze czytanie Słowa Bożego, do czego Was gorąco zachęcam w nadsyłanych rozważaniach nad Ewangelią z dnia.

Wysłuchajcie też, proszę tych świadectw, które pojawiają się też na naszej stronie. Co to jest świadectwo? Znamy takie stwierdzenie, ze ktoś np. świadczy w sądzie. Świadek mówi prawdę dotyczącą jakiejś sytuacji, wydarzenia. Co to znaczy świadectwo wiary? Osoba, która wierzy świadczy o Bogu, którego obecności i mocy osobiście doświadczyła w swoim życiu.  Mówi o tym nie w sądzie, ale innym ludziom, aby dowiedzieli się jak Bóg działa. Mówi jak apostoł, by podzielić się dobrą nowiną.

Chciałbym, abyśmy w tym szczególnym Wielkim Poście zadali sobie bardzo ważne  pytanie: „kim jest dla mnie Jezus Chrystus?  „Za kogo wy Mnie uważacie?”- takie pytanie postawił też Jezus swoim apostołom. To jest pytanie dotyczące sedna naszej wiary. Czy potrafiłbym odpowiedzieć na to pytanie wobec innych ludzi? Czy raczej się wstydzę? Mówię, że to moja prywatna sprawa. Gdyby apostołowie stwierdzili, że ich wiara to prywatna sprawa to dziś nie bylibyśmy chrześcijanami. Czy dziś już wiem, kim jest dla mnie Jezus Chrystus?

Bardzo dziękuję Danusi i Jadzi, siostrom z Gliwic, które są też Skautkami Króla, za ich piękne i radosne świadectwo  młodzieńczej wiary.

Kochani! Jezus Chrystus chce być naszym Panem i Zbawicielem. Po to przeszedł na świat. Czy mogę już dziś powiedzieć, że On jest moim Panem i Zbawicielem?

Gliwice, 3 kwietnia 2020 r.

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u