BÓG ZAWSZE JEST PO TWOJEJ STRONIE

KILKA MĄDRYCH I WAŻNYCH SENTENCJI ŻYCIOWYCH NA NOWY ROK KALENDARZOWY:

1. Istnieją jedynie dwie drogi do szczęścia. Pierwsza to miłość, druga to praca. Po pierwsze w stosunkach z ludźmi zawsze dawać miłość. Po drugie znaleźć sobie pracę, która daje przyjemność i wkładać w nią 100% swojej energii. Kochaj miłość i czerp przyjemność z pracy, a będziesz miał zagwarantowane szczęście i pomyślność.

2. Droga do szczęścia prowadzi przez świętość.

3. Rozmawiaj! Rozmawiaj! Rozmawiaj! Cisza i obojętność mogą ranić o wiele bardziej, aniżeli broń.

4. Zanim osądzisz, spróbuj zrozumieć.

5. Radość, szczęście i pokój zależą od osobistej relacji z Bogiem, a nie od okoliczności.

6. Ludzie prości, żyjący prosto, należą do najszczęśliwszych!

7. Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli braniu.- Jezus

8. Jeśli chcesz być szczęśliwym, nie możesz kierować się w życiu popędami, pożądliwością i chciwością posiadania nie potrzebnych faktycznie Ci rzeczy, które powodują tylko poczucie braku i niedoboru w Twoim życiu, powodując, że jesteś niezaspokojony, nieszczęśliwy, bo nie masz poczucia spełnienia, realizacji i radości z tego co już masz lub z samego faktu istnienia - że jesteś!... żyjąc w iluzji, że zdobycie lub zrobienie czegoś da Ci poczucie szczęścia... - nie da, tylko da chwilowe pocieszenie... - szczęście jest bowiem do odkrycia w Twoim wnętrzu, a nie na zewnątrz!

9. Bądź taki na zewnątrz jaki jesteś prawdziwy wewnątrz.

10. Szczęście związane jest z Bogiem, że On jest, że nie jesteśmy sami!

11. Nie musisz być kimś wyjątkowym, szczególnym, specjalnym, czy coś zrobić lub nie zrobić, żeby zasługiwać na Bożą Miłość!

12. Wierzę, że zawsze prowadzi mnie Boska opatrzność. Wierzę, że zawsze skręcę we właściwą drogę na drodze życia. Wierzę, że Bóg zawsze uczyni drogę tam gdzie jej nie ma.

13. Wszystko, co byście chcieli, żeby Wam ludzie czynili i Wy im czyńcie - Biblia (MT 7,12)

14. Relacja bez miłości jest niemożliwa!

15. Zawsze można znaleźć człowieka wokół siebie, któremu warto podarować kilka swoich cennych, a wartościowych dla niego chwil.

16. Pielęgnuj i dbaj o przyjaźń, aby kwitła zdrowo jak najpiękniejszy kwiat.

17. Nie ma lekarstwa mocniejszego, skuteczniejszego, doskonalszego dla naszych ran we wszystkich sprawach ziemskich, jak mieć kogoś, kto cierpi z nami w każdym nieszczęściu i cieszy się w powodzeniu.

18. Prawdziwy przyjaciel to ktoś, kto przychodzi, gdy cały świat odchodzi.

19. Mieć wielu przyjaciół to nie mieć żadnego. - Arystoteles

20. Żegnając przyjaciela nie płacz, ponieważ jego nieobecność ukaże ci to, co najbardziej w nim kochasz.

21. Miłość łączy serca, a przyjaźń umysły.

22. Prawdziwego przyjaciela można poznać po tym, że kiedy ty zachowujesz się głupio, on nie będzie uważał, że leży to w twojej naturze.

23. Za dobrym przyjacielem warto iść nawet w głębiny.

24. Do zawarcia relacji przyjaźni potrzebny jest: czas poświęcony i ofiarowany drugiej osobie, zainteresowanie, uwaga i wsparcie skoncentrowane na drugim człowieku oraz musimy mieć dobrą bezwarunkową i bezinteresowną, nie przymuszoną wolę, że naprawdę tego chcemy.

25. Ludzie dobrze czują się ze sobą, jak potrafią być ze sobą w ciszy czy milczeniu i to im nie przeszkadza, odczuwając przy tym Bożą przyjemność - radość, miłość, wewnętrzny spokój i wzajemną jedność dusz.

26. Kiedy więcej słuchasz niż mówisz, to ludzie zaczynają Ciebie lubić i uważać że jesteś fajną osobą. Daj się ludziom wygadać... a potem przejmij inicjatywę rozmowy.

27. To, kim jesteś, decyduje o tym, kogo przyciągasz do Swojego życia!

28. Gdy zakładasz maskę, spotyka się maska z maską, gdy jesteś szczery i uczciwy, okazujesz Swoje prawdziwe serce, spotyka się Twoje serce z sercem drugiego człowieka.

29. Jeśli chcesz sobie kogoś pozyskać, najpierw przekonaj go, że jesteś jego prawdziwym przyjacielem. - Abraham Lincoln

30. Ludzie emocjonalni odnoszą największe sukcesy, ponieważ wpływają emotywnie na zachowania innych. Zmieniają je swoimi emocjami skutecznie na pozytywne i oczekiwane. Nadają właściwy, pozytywny wyraz, wzbudzają w nas pozytywne emocje takie jak. np. zaufanie, bezpieczeństwo. pożądanie dobrych rzeczy. To nam sprawia radość i przyjemność kontaktu z nimi.

31. Marzenia są emocjonalne, a cele są drogą i etapami do ich realizacji.

32. Najpierw postaraj się być wartościowym człowiekiem. Sukces nadejdzie sam - Albert Einstein

Aforyzmy.org

Autor artykułu: gość anonimowy, zaczytany w książkach

ŹRÓDŁO: https://www.sentencje.com.pl/sentencje-o-pracy.htm

 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u