''MOJA MIŁOŚĆ'' - FILM DO OBEJRZENIA

Fabularna opowieść o Rachel Joy Scott pierwszej (spośród 13) ofiary strzelaniny w Columbine High School, która miała miejsce 20 kwietnia 1999 roku. Fabuła filmu przeplata losy Rachel z losami Erica Harrisai Dylana Klebolda, dwóch uczniów szkoły i sprawców szkolnej masakry. Film powstał na kanwie historii Rachel, a także odnalezionych po śmierci pamiętników dziewczyny, będących niezwykłym świadectwem wiary, tęsknoty za Bogiem, religijnych poszukiwań i nastoletnich rozterek. Tragiczne wydarzenia z Columbine stały się pretekstem do opowiedzenia historii siedemnastoletniej Rachel Joy Scott, pierwszej ofiary śmiertelnej. Na podstawie pozostawionych przez Rachel dzienników, twórcy filmu odtworzyli jej życie – dzieciństwo w rozbitej rodzinie, wychowanie przez głęboko religijną matkę, młodzieńcze poszukiwania siebie, pierwsze zauroczenia i edukację. Rachel  to postać fascynująca, autentyczna, zaskakująca, pełna nastoletniego chaosu, skrajności i wątpliwości. Dziewczyna walczy z namiętnościami i pokusami, którą toczy każdy z nas. Przede wszystkim film „Moja Miłość” jest jednak opowieścią o odkrywaniu przez młodą dziewczynę swojej wiary, o poszukiwaniu Boga i podążaniu za jego głosem. „Gdzie teraz jest Twój Bóg? Czy nadal w niego wierzysz?” pyta z obłędem w oczach szkolny kolega Rachel, mierząc do niej z broni. „Wiesz, że tak” – odpowiada dziewczyna. „Więc idź do niego!” – krzyczy Eric Harris oddając strzał w głowę Rachel. Film do obejrzenia poleciła p. katechetka Marzena Kopczyńska.

Poniżej zwiastun:

Cały film do obejrzenia na:

 

https://www.cda.pl/video/276264097

 

KOMENTARZE DO FILMU: To był piękny film. Ona wcale nie jest nawiedzona. Ona po prostu wierzy. Ona po prostu wierzy. 

To był cudowny film. I cudowna osoba. Czasem trzeba się zgubić, aby się odnaleźć. W dobrym momencie obejrzałem ten film... Dodaje sił i umacnia wiarę. Pragnę by ktoś taki towarzyszył w moim życiu. 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u