ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI BO TAK SZYBKO ODCHODZĄ...

         Dzień Wszystkich Świętych i po nim piątkowe Zaduszki, to wyjątkowe w życiu Polaków dni. Są one niezwykłe, przepojone wspomnieniami, modlitwą i ogromną troską o tych, o którzy odeszli. My Polacy, zastanawiamy się nieco głębiej niż zwykle nad swoim życiem i losem, roztkliwiamy się nad wspominaniem swoich bliskich, znajomych, pomordowanych podczas wojen, którzy odeszli już z tego ziemskiego świata.

         Wszystkie cmentarze dzisiaj zapełniły się ludźmi, którzy odwiedzili groby swoich bliskich. Stawiają popularne na ten wyjątkowy czas chryzantemy, wrzosy, przeróżne stroiki, wianki i zapalają nieodłączne znicze.

         Wyjątkowość tych dni ma swoją głęboką wymowę. Kiedy odchodzi ktoś bliski, świat wywraca się do góry nogami. Wówczas wsparcie bliskich jest dla nas bardzo ważne.

          I w tym momencie niezwykle ważne wydają się słowa ks. J. Twardowskiego : „śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą”. Są one swoistym  apelem skierowanym do współczesnego człowieka. W zabieganym życiu bowiem często nie znajdujemy miejsca i czasu by kochać, troszczyć się, a nawet szanować drugiego człowieka. Trzeba korzystać z uroków życia, aby nie żałować niewykorzystanych chwil. Tylko, kiedy na wszystko w pogoni codziennych obowiązków znaleźć czas. Ważne jest, żeby być szczęśliwym, ale i umieć dostrzec drugiego człowieka i być może też go czasem uszczęśliwiać.
          Warto więc wybrać się na spacer, pochylić głowę nad grobem i w zadumie pomyśleć, co tak naprawdę w naszym życiu jest najważniejsze.

 Znalezione obrazy dla zapytania śpieszmy siękochać ludzi bo tak szybko odchodzą

Obraz: źródło- Internet

PAMIĘTAJMY!!!

Galeria zdjęć przedstawia: Cmentarz Parafialny w Mszanie oraz Pomnik Pomordowanych Żydówek w Małkach

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u