„Modlitwa Różańcowa jest syntezą naszej wiary”
(św. Ojciec Pio)

W dniu 2 października 1988 roku w Watykanie Ojciec Święty Jan Paweł II w przemówieniu wygłoszonym na Anioł Pański powiedział:
,,Odmawiajmy wytrwale Różaniec we wspólnotach kościelnych i naszych rodzinach. W trakcie powtarzanych wezwań zjednoczy on serca, doprowadzi do zgody, ożywi nadzieję i obdarzy nas wszystkich pokojem i radością Chrystusa, który się dla nas narodził, umarł i zmartwychwstał. Odmawiać Różaniec to znaczy udać się do szkoły Maryi i uczyć się od Niej, Matki i apostołki Chrystusa, jak żyć całkowicie zgodnie z wymaganiami wiary chrześcijańskiej. Ona pierwsza uwierzyła, a w Kościele w Wieczerniku jednoczyła w miłości pierwszych uczniów swego Syna".

Prymas Tysiąclecia Kardynał Stefan Wyszyński tak zachęcał do codziennej modlitwy różańcowej:
,,Każdy Polak odmawia co dzień swój Różaniec. Jest to wezwanie całej Polski do nowego wysiłku modlitwy. (...) Do Was, więc, Umiłowani Bracia Kapłani, do Was, Dziatwo mała i droga Młodzieży, do Was, utrudzone Matki i upracowani Ojcowie, do Was prości i uczeni, zwracam się z gorącym wezwaniem: weźmy Różaniec do ręki"!

Plan Modlitwy Różańcowej  w kościele parafialnym w Mszanie i w kaplicy filialnej w Małkach:

PONIEDZIAŁEK: kaplica ( godz. 16.15 ), kościół ( godz. 17.30 ) - DZIECI

WTOREK: kaplica ( godz. 16.15 ), kościół ( godz. 17.30 ) - RÓŻE RÓŻAŃCOWE

ŚRODA: kaplica ( godz. 16.15 ), kościół ( godz. 17.30 ) - SKAUCI KRÓLA

CZWARTEK: UWAGA ZAMIANA: kaplica ( godz. 17.30 ) - KANDYDACI DO BIERZMOWANIA, kościół ( godz. 16.15 ) - RÓŻE RÓŻAŃCOWE

PIĄTEK: kaplica ( godz. 16.15 ) - DZIECI, kościół ( godz. 17.30 ) - KANDYDACI DO BIERZMOWANIA

SOBOTA: kaplica ( godz. 16.15 ), kościół ( godz. 17.30 ) - RADNI Z RAD PARAFIALNYCH

NIEDZIELA:

1. kościół (40 min ( różaniec + wypominki ) przed Msz. Św. o godz. 8.00 ),

2. kaplica (40 min ( różaniec+ wypominki ) przed Msz. Św. o godz. 9.30 ),

3. kościół (40 min ( różaniec + wypominki ) przed Msz. Św. o godz. 11.30 ).

Dla najmłodszych Parafian na 100-lecie Niepodległości Polski ( 1918 - 2018 )

Dzieci otrzymały planszę z Tajemnicami Różańca. Za udział w Modlitwie Różańcowej otrzymują również obrazki do wklejania na powyższą planszę.

JAK ODMAWIAĆ RÓŻANIEC ?

Na początku należy uczynić znak Krzyża świętego i na krzyżyku odmówić Wierzę w Boga.
•    Na pierwszym paciorku odmawia się Ojcze nasz.
•    Na trzech dalszych Zdrowaś Maryjo.
•    Są to modlitwy wstępne; ich intencją jest uproszenie cnót wiary, nadziei i miłości. Przy odmawianiu wszystkich części różańca wystarczy modlitwy wstępne odmówić tylko przed częścią pierwszą.
•    Następnie zapowiada się daną część i tajemnicę jako temat do rozważania na tle powtarzanych modlitw ustnych: Ojcze nasz,  10 Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu.
•    Po każdym Chwała Ojcu odmawiamy tak zwaną modlitwę fatimską: „O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia”.

Odmawiając różaniec, rozważamy razem z Maryją wydarzenia z Ewangelii, które Ona rozważała w swoim sercu. Mamy nie tylko rozważać postawę Jezusa i Maryi, ale naśladować Ich w naszym życiu osobistym, rodzinnym i społecznym,
Wiele razy w historii modlitwa różańcowa odmawiana z wiarą zaważyła na losach narodów. W życiu ludzi zmagających się z grzechem, trudnościami i nałogami różaniec jest jakby liną ratunkową. Jest to modlitwa, która przemienia świat, zwłaszcza gdy jest odmawiana wspólnie. Nasze rodziny, Ojczyzna i świat walczą teraz z przytłaczającymi siłami zła. Dziś potrzebujemy pomocy Maryi bardziej niż kiedykolwiek przedtem.

CZĘŚĆ I – TAJEMNICE RADOSNE
(odmawiamy w poniedziałki i soboty)
1. Zwiastowanie Maryi Pannie
2. Nawiedzenie św. Elżbiety