,,MARY'S LAND. ZIEMIA MARYI" - FILM DO OBEJRZENIA

           Film był jedną z największych premier kina religijnego w Hiszpanii, w ciągu trzech miesięcy obejrzało go 60 tys. widzów, trafił do 100 miast na życzenie publiczności. Film łączy w sobie kilka wątków: biblijny, fabularny i dokumentalny (świadectwa). Ten niespełna 2-godzinny film fabularyzowano-dokumentalny opowiada w tle osobistych perypetii życiowych kilkorga ludzi z różnych sfer życia społecznego - tak naprawdę nasze /widzów/ różnorakie przeżycia, wybory i decyzje mające wpływ na kierunek drogi pielgrzymowania - tu i teraz na Ziemi - każdego z nas. Dobrze wiemy, iż ta droga wcześniej czy później dojdzie do końca, czasem nagle i niespodziewanie, dlatego głównym wątkiem tego pięknego filmu jest uświadomienie widzom zasadniczej przyczyny i powodu ludzkiego istnienia, jego historii i kiedyś nowego początku. Obok tego, choć wysunięte jakby na przód ze względu na tytuł oraz końcówkę i finisz każdej omówionej w filmie osobistej historii, jest pokazane ogromne wsparcie jakiego nam "biednym wygnańcom Ewy" udziela Niebieska Matka, którą ofiarował Ludzkości w osobie Umiłowanego Ucznia - dopełniający Ofiary, Syn Ojca - Jezus Chrystus. Matka Maryja, która przypomina nam ale też upomina ludzi, że nie tędy wiedzie droga do Jej Syna, którą właśnie podążają i gorąco pragnie ,aby zmienili swój kierunek na właściwy dla ich dobra.

Film poleciła p. katechetka Marzena Kopczyńska.

Film do obejrzenia na: https://vimeo.com/244930638

Zwiastun filmu:

Opr: Adm.

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u