SUROWSZE ZASADY NASZEJ DYSCYPLINY W WALCE Z KORONAWIRUSEM - KS. SŁAWOMIR WITKOWSKI

                                                                                 Drodzy Parafianie!

       Od soboty 10 października wracają surowsze zasady naszej dyscypliny dotyczącej ochrony przed koronawirusem. Jeszcze raz przypominam i proszę zarazem, aby wszyscy uczestnicy Mszy Świętych lub nabożeństw różańcowych mieli w kościele lub kaplicy założone prawidłowo maseczki.

Kościół ( jak też inne miejsca) nie powinien być miejscem manifestowania swojego odmiennego zdania na temat zasadności noszenia maseczek. Miłość do bliźniego niech będzie naszą podstawową motywacją w dostosowaniu się do tych niełatwych wymogów.

Przypominam, że w naszej parafii odprawiane są w niedziele dodatkowe Msze Święte, co pozwala nam utrzymywać bezpieczny dystans.

W naszej parafii mamy już osoby chore na Covid 19. Chciałbym też poinformować, że w czwartek dobrowolnie poddałem się  testowi na obecność koronawirusa, by rozwiać ostatecznie pewne wątpliwości po kontakcie z osobami zarażonymi. Kontakt miał miejsce 27 września, osoby te jeszcze nie były chore lub choroba się jeszcze nie ujawniła. Wynik mojego testu był negatywny.

- zadaj_pytanie_w_sprawie_koronawirusa_sars-cov-2_wywolujacego_chorobe_covid-19_2_.png

Drodzy Parafianie! Jesteśmy stosunkowo małym, wiejskim środowiskiem. Wiadomość o osobach zakażonych w naszej parafii może do nas szybko docierać. Uważajmy jednak też na informacje, które nie są potwierdzone, nie koloryzujmy  pewnych faktów. Nie osądzajmy. Bądźmy w kontaktach z innymi ostrożni i odpowiedzialni, ale nie ulegajmy też panice.  Największy nasz wróg to lęk. Zachęcam do ufnej modlitwy. To w czasie modlitwy rodzi się pokój i ufność Bogu. Zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej lub odmawiania różańca w domach.

Ks. Sławomir Witkowski

Więcej informacji na: https://www.gov.pl/web/koronawirus

https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-powiatow

Koronawirus – PZH

Uwaga! Koronawirus COVID-19 (aktualizacja 2020.04.17 godz. 12:00) - Urząd  Gminy Linia

 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u