MUSICIE OD SIEBIE WYMAGAĆ, NAWET GDYBY INNI OD WAS NIE WYMAGALI - 100. URODZIN JANA PAWŁA II

ROZWAŻANIE EWANGELII NA 18 MAJA - KOMENTARZ KS. SŁAWOMIR WITKOWSKI

Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali” (św. Jan Paweł II)
Jedno z ważniejszych przesłań Jana Pawła II dla młodych Polaków zawierało się w słowach prośby-apelu wypowiedzianej na Jasnej Górze w 1983 r., a przypomnianej na Westerplatte: "Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali". Jak często wymagasz od siebie? Zdawałoby się, tak proste pytanie, a odpowiedzieć trudno. Cała trudność polega na tym, że jesteśmy zbyt skoncentrowani na samych sobie i na osobistych piramidach materialnych potrzeb. Dosyć często zapominamy o naszym rozwoju duchowym.
Każdy z nas musi od siebie wymagać jak najwięcej ponieważ tylko i wyłącznie my jesteśmy odpowiedzialni za samych siebie, za swoje czyny. Musimy zawsze dążyć do celu ponieważ nikt za nas tego nie zrobi. Człowiek rozwija się całe życie i tylko sam od siebie może żądać czegoś więcej. Musimy sobie poprzeczkę ustawiać coraz wyżej aby stawać się coraz lepszymi ludźmi, bo tylko ciężką pracą i wymaganiem od siebie jak najwięcej możemy w życiu osiągnąć sukces, wzbić się na wyżyny.
Jan Paweł II był wielkim człowiekiem. Całe życie poświęcił Bogu i czynieniu dobra. Starał się od siebie wymagać jak najwięcej czego również żądał od nas. Pokazywał nam drogę którą mamy iść aby osiągnąć w życiu sukces.

Ewangelia (J 15, 26 – 16, 4a)

Duch Prawdy będzie świadczył o Jezusie

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku.

To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze. Wyłączą was z synagogi. Ale nadto nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie. Ale powiedziałem wam o tych rzeczach, abyście, gdy nadejdzie ich godzina, pamiętali, że Ja wam o nich powiedziałem.

Źródło: https://niezbednik.niedziela.pl/liturgia/2020-05-18/Ewangelia

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u