WSTĘPNE ROZMOWY DOTYCZĄCE BUDOWY PARKINGU PRZY NOWEJ KAPLICY W MAŁKACH

     Trwają rozmowy na temat dalszych prac związanych z wykończeniem nowej kaplicy w Małkach. 2 lutego br. odbyło się pierwsze spotkanie odnośnie budowy parkingu przy nowej kaplicy. Wójt Gminy Bobrowo zadeklarował, że porozmawia z Radą Gminy w sprawie przejęcia terenu od parafii Mszano na rzecz zasobów komunalnych jednostki samorządu terytorialnego. Cel przejęcia i wydzielenia działki to budowa parkingu na rzecz parafii Mszano i mieszkańców gminy Bobrowo. W spotkaniu dotyczącym budowy miejsc postojowych uczestniczyli: ks. proboszcz Sławomir Witkowski, przedstawiciele gminy Bobrowo: wójt Paweł Klonowski, inspektor d/s budownictwa Grzegorz Puścian, radny powiatowy i parafialny Piotr Mazur oraz ks. Łukasz Skarżyński - proboszcz na toruńskim Jarze. Ksiądz Sławomir Witkowski zadeklarował, że złoży wniosek do ks. biskupa o bezpłatne przekazanie gruntu pod budowę parkingu. Planowane są 22 miejsca parkingowe. Parking z kostki brukowej zostanie oddany do użytku na przełomie 2022/2023 roku. Podobne parkingi zostały wybudowane przez gminę Bobrowo przy kościele w Brudzawach, Nieżywięciu, przy cmentarzu w Grzybnie. W tym roku kalendarzowym ma być utwardzony plac przy kościele w Bobrowie. Kolejno planowany jest także parking przykościelny w Grzybnie i w Małkach.

Podobny parking powstał przy kościele w Brudzawach, gmina Bobrowo. Więcej informacji na: http://www.bobrowo.org.pl/asp/_drukuj.asp?typ=13&menu=716&sub=43&subsub=48&dzialy=716&akcja=artykul&artykul=1982

Galeria zdjęć:

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u