RELACJA Z WYJAZDU NA BUDOWĘ SZKIELETU NOWEJ KAPLICY W PODWILKU - STAN NA 9 CZERWCA 2020

     W dniach od 7 do 9 czerwca 2020 zwiedzaliśmy i podziwialiśmy budowę nowej kaplicy w Podwilku, w górach. Miejsce montażu szkieletu nowej kaplicy odwiedzili: ks. proboszcz Sławomir Witkowski, inspektor nadzoru p. Marcin Fabiański z synkiem, w niepełnym składzie Rada Budowy Nowej Kaplicy oraz grupa młodzieży, w większości skautów z naszej  parafii. Na spotkaniu z wykonawcą p. Stanisławem Kapuściakiem ustalone zostały bieżące sprawy odnośnie budowy nowej świątyni w Małkach. Prace przy budowie posuwają się do przodu. Przeszkodą są ostatnio częste opady deszczu.  Wykonawca p. Stanisław Kapuściak planuje przyjechać z konstrukcją do Małk w I poł. lipca. Wszystko uzależnione jest oczywiście od pogody. Zdjęcia nie oddają piękna nowej kaplicy. W rzeczywistości kaplica jest prześliczna i po prostu taka inna.  Według mnie nowa drewniana kaplica będzie unikatową perełką na tle krajobrazu powiatu brodnickiego.

RELACJA KS. SŁAWKA Z MIEJSCA BUDOWY NOWEJ ŚWIĄTYNI - PODWILK, 9 CZERWCA 2020

FILM Z KOLEJNEGO ETAPU BUDOWY SZKIELETU KAPLICY W GÓRACH - SPOTKANIE Z P. KAPUŚCIAKIEM - WYKONAWCĄ DREWNIANEJ KAPLICY W MAŁKACH.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO I MODLITWA ZA ROZPOCZĘTE DZIEŁO BUDOWY NOWEJ KAPLICY.

GALERIA ZDJĘĆ:

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u