WSTĘPNY MONTAŻ SZKIELETU KAPLICY U WYKONAWCY

Moi Drodzy!

       Nadesłane przez naszych wykonawców zdjęcia przedstawiają kolejny już etap budowy drewnianej kaplicy w Małkach. W tej chwili górale rozpoczęli już składanie przygotowanych wcześniej bali i montowanie na miejscu szkieletu kaplicy. Przypomnę, że przekrój bala wynosi 18/30-33 cm. Ściana będzie gruba na 18 cm.

Przygotowana konstrukcja zostanie złożona na miejscu w górach, następnie rozebrana i przywieziona do Małk. Montowanie w Małkach jest przewidziane gdzieś w połowie czerwca. W tym sam czasie nasz parafianin  „obkłada” fundamenty kamieniem polnym. Fundament w warstwie poziomej będzie zlicowany z cegłą położoną „ na kant”.

Zwracam się z nieustanną prośbą o wsparcie budowy kaplicy. Zdaję sobie sprawę, epidemia i różne obostrzenia z nią związane mogły wpłynąć na naszą sytuację materialną. Nie mniej ośmielam się prosić Was o ofiary na ten cel. W tym roku chcemy wybudować tę świątynię w stanie surowym zamkniętym. Można dokonywać też wpłat na konto parafialne podane na stronie naszej parafii.

numer konta pomocniczego na budowę kaplicy w Małkach: 82 9484 1150 2200 0029 4438 0002

Bóg zapłać za Wasze modlitwy i wszelkie wsparcie materialne budowy naszej kaplicy.

                                                   ks .Sławomir Witkowski

 

Wstępny montaż szkieletu nowej kaplicy na miejscu u wykonawcy :

Galeria zdjęć z prac na miejscu w górach ( 1 maja 2020 ):

Obkładanie przez naszego parafianina fundamentu kaplicy kamieniem polnym:

Galeria zdjęć z prac na miejscu w Małkach ( 6 maja 2020 ):

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u