IV FESTYN PARAFIALNY NA RZECZ BUDOWY NOWEJ ŚWIĄTYNI W MAŁKACH - GALERIA ZDJĘĆ I FILMÓW

      W dniu 11 sierpnia 2019 r. po raz kolejny odbył się IV Festyn Parafialny w Małkach. Imprezie przyświecało motto: ,,Wszyscy budujemy naszą nową świątynię". Festyn rozpoczął się o godz. 15.00 modlitwą prowadzoną przez ks. proboszcza. Po nabożeństwie ks. Sławomir Witkowski przedstawił wszystkie stanowiska wystawiające się na festynie. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom i Sponsorom, którzy wspomogli finansowo festyn na rzecz budowy nowej świątyni. Na festyn przygotowano 1188 fantów, mnóstwo rzeczy na licytację. Panie z KGW z terenu Parafii Mszano oraz przedstawiciele organizacji działających w naszej wspólnocie serwowali pyszne ciasta i inne potrawy. W przygotowanie pysznych dań włączyły się również miejscowe restauracje i domy weselne. Nie były tylko dania dla brzucha, ale również dla ducha. Piękne scenki zaprezentowali Skauci Króla o przesłaniu pokazującym wiarę i poszukiwanie Boga. Oprócz modlitwy były tańce prowadzone przez młodzież z Rypina z Ruchu Focolare. Nad oprawą muzyczną czuwali nasi parafialni muzycy: p. Józef Jaranowski i p. Piotr Kalwa. Dla Parafian i Gości piosenki zaśpiewały dziewczyny z terenu gm. Bobrowo: Agnieszka B., Magdalena K., Zuzanna L. Zainteresowani budową nowej kaplicy mogli nabyć cegiełki o różnej wartości. Dzięki p. Izabeli i Kamilowi Majkowskim można było zrobić sobie zdjęcie w specjalnym fotolustrze. Na miłośników strzelania czekał  druh skaut Waldemar Toczyski. Skautki malowały dzieciom twarze i zachęcały do wspólnej zabawy. Miłośnicy  przyrody mogli zakupić kwiaty doniczkowe podarowane przez lokalnych ogrodników. Festyn poprowadzili parafianie: Izabela Tęgowska i Wojciech Żbikowski. Przed godziną 20.00 odbyło się nabożeństwo przy krzyżu na działce, gdzie budowana jest nowa świątynia.

          Czwarty Festyn Parafialny przeszedł już do historii! Wraz z objęciem parafii przez nowego proboszcza ks. Sławomira Witkowskiego, zrodził się pomysł budowy nowej kaplicy w Małkach. Pierwszy festyn parafialny na rzecz budowy nowej świątyni odbył się we Mszanie w 2016 r. Kolejne festyny w parafii to przede wszystkim zbiórka funduszy na nową kaplicę, ale również  budowanie wspólnoty parafialnej, pogłębianie więzi międzyludzkich oraz chęć wzajemnej pomocy. Dochód z IV festynu parafialnego wyniósł 15 658,20 zł!  Dziękujemy wszystkim za hojność, serdeczne słowo, wspólną zabawę, wszelką pomoc, modlitwę i za to, że w tym dniu po prostu mogliśmy być razem.  Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać!

                                                                                             Organizatorzy festynu

ROZPOCZĘCIE IV FESTYNU PARAFIALNEGO PRZEZ KS. PROBOSZCZA

ROZPOCZĘCIE IV FESTYNU PARAFIALNEGO W MAŁKACH - FOTORELACJA Z DRONA - AUTOR: PAŃSTWO IZABELA I KAMIL MAJKOWSCY Z CHOJNA

PREZENTACJA STANOWISK PRZEZ KS. SŁAWKA

WSPÓLNA ZABAWA I BIESIADOWANIE Z MŁODZIEŻĄ RUCHU FOCOLARE Z RYPINA

ZABAWY RODZINNE PRZY BUDOWANIU Z KLOCKÓW PROWADZĄ SKAUCI KRÓLA

POCZĄTEK LICYTACJI SZKICU NOWEJ KAPLICY W MAŁKACH. SZKIC ZAKUPIŁ PAN KAMIL MAJKOWSKI Z CHOJNA. LICYTOWANO WIELE INNYCH RZECZY. LICYTACJĘ PROWADZILI: P. IZABELA TĘGOWSKA I WOJCIECH ŻBIKOWSKI

SKAUCI KRÓLA PROWADZĄ ZABAWY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

MAGDALENA KLONOWSKA Z MAŁK W PIOSENCE PT.: ,, LATO ZAWITAŁO" I FRAGMENT PIOSENKI PT.: ,, DOBRZE JEST JAK JEST" W WYKONANIU ZUZANNY LENKIEWICZ Z CHOJNA.

PIĘKNA SCENKA RELIGIJNA ,,RĘCE" W WYKONANIU SKAUTÓW KRÓLA WZBUDZAŁA MIŁOŚĆ DO PANA BOGA I DRUGIEGO CZŁOWIEKA

NA FESTYNIE PARAFIALNYM SKAUCI KRÓLA PRZEDSTAWILI SCENKĘ O WIERZE I POSZUKIWANIU  BOGA

ZAKOŃCZENIE IV FESTYNU PARAFIALNEGO - MODLITWA PRZY KRZYŻU NA DZIAŁCE BUDOWY NOWEJ KAPLICY W MAŁKACH

PONIŻEJ BOGATA FOTORELACJA Z IV FESTYNU PARAFIALNEGO:

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u