ŁOPATA WKOPANA, PRACE RUSZAJĄ Z KOPYTA PRZY BUDOWIE NOWEJ KAPLICY W MAŁKACH

       Stało się! 22 lipca 2019 r. ( poniedziałek ) w imieniny św. Marii Magdaleny miało miejsce symboliczne „wkopanie szpadla”  i poświęcenie placu pod budowę nowej kaplicy w Małkach. W tej podniosłej uroczystości uczestniczyli księża: ks. proboszcz Sławomir Witkowski, ks. Jan Żymant, ks. Łukasz Skarżyński z Torunia, wójt Gminy Bobrowo p. Paweł Klonowski, radny Powiatu Brodnickiego p. Piotr Mazur, radna i sołtys okręgu Wymokłe- Słoszewy  p. Alina Prokopowicz, radna okręgu Małki - p. Kamila Zonakowska, miejscowi sołtysi: p. Zuzanna Stefańska z Chojna, p. Adam Kalwa z Bud, Skauci Króla: p. Komendant Ewa Walczewska, druhna p. Justyna Kaniecka, wykonawca fundamentów - p. Mariusz Chachulski  ze Zbiczna, organista p. Józef Jaranowski, parafianie oraz sympatycy naszej parafii. Dopełnieniem uroczystości był słodki poczęstunek na świetlicy wiejskiej. Kiedy budowa zostanie ukończona, jeszcze dokładnie nie wiadomo. Ta budowa jednoczy parafię w prawdzie i miłości. W Małkach powstanie kościołek drewniany, prawdziwa perełka, zbudowany z bali. Nadzór pełni i kieruje budową p. Marcin Fabiański z Brodnicy. Decyzja o budowie kaplicy została wstępnie podjęta w 2015 r. Jest ona wynikiem wielu spotkań, wyjazdów, rozmów, konkretnych działań proboszcza parafii  oraz przedstawicieli Komitetu Budowy Nowej Kaplicy. Podczas rozpoczęcia budowy ks. proboszcz Sławomir Witkowski wspomniał również o zmarłych parafianach, którzy angażowali się w budowę, a jej nie doczekali. W ich intencji na placu budowy odbyła się modlitwa.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA MATERIALNE I DUCHOWE WSPARCIE TEGO DZIEŁA!!!

Ściany kościoła to nie tylko zwykłe mury, ale także zapisana w nich historia ludzkiego życia: wydarzenia radosne i tragiczne, nadzieje przepełnione optymizmem, gorycz upadków, chwile cichej modlitwy i pokój Bożego przebaczenia. Trud budowania i wznoszenia świątyni ,, jest wyznaniem radosnej prawdy, że prawdziwą świątynią Boga jest człowiek"

PAMIĄTKOWE ZDJĘCIE Z UROCZYSTOŚCI:

 

FOTORELACJA:

WIDEORELACJA:

Rozpoczęcie uroczystości przez ks. proboszcza Sławomira Witkowskiego.

Przemówienia i modlitwa.

 Symboliczne wbicie szpadla pod inwestycję.

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u