III FESTYN PARAFIALNY NA RZECZ BUDOWY NOWEJ KAPLICY W MAŁKACH

           W dniu 12 sierpnia 2018 r. przy świetlicy wiejskiej w Małkach bawiono się na III festynie parafialnym pod hasłem ,,Wszyscy budujemy naszą nową świątynię”.  Na festyn licznie przybyli parafianie oraz goście spoza parafii. Pomysł budowy nowej kaplicy w Małkach  zrodził się w 2015 roku. Ma być to kaplica z bali drewnianych na wzór  góralskiego kościółka. Na działce, gdzie postawiony jest nowy krzyż, świątynia ma stanąć w 2020 roku. Uczestników festynu powitał  i krótką modlitwę odmówił ks. proboszcz Sławomir Witkowski. Imprezę poprowadzili parafianie: Izabela Tęgowska i Wojciech Żbikowski. Były zabawy i konkursy z nagrodami: bieg z jajkiem, bieg w workach i inne. Atrakcją była loteria fantowa oraz licytacja cenniejszych przedmiotów. Chętne dzieci mogły pomalować sobie twarz. Przed publicznością zaśpiewali: Agnieszka Bieżuńska, Magdalena Klonowska, Leszek Rojek.    

          Tańce lednickie na festynie zaprezentowała wraz z zespołem siostra Krzysztofa Kujawska z Rypina. Nie zabrakło wspólnej zabawy, śpiewania i tańców z ks. proboszczem.  Pyszne galaretki owocowe serwowali Skauci Króla. Podczas imprezy można było spróbować wyśmienitych ciast parafianek. Dorośli mogli oddać krew i zarejestrować się do bazy dawców szpiku. Finałem festynu były przedstawienia teatralne przygotowane przez Skautów Króla : ,,Maski” i  ,, W kolejce do nieba” oraz procesja do nowego krzyża na działce pod budowę kaplicy. Festynowi przyświecały słowa ,,Dobro- im więcej go z siebie dajesz, tym więcej go dostajesz”. Łącznie podczas festynu zebrano kwotę w wysokości  12 161,80 zł.                                                                   

           Dziękujemy wszystkim  za  zaangażowanie  oraz obecność i wsparcie naszego dzieła: budowy  nowej kaplicy w Małkach. Po raz kolejny podczas festynu pokazaliśmy, że w jedności siła. Radością jest nasza młodzież i nasze dzieci, ich uśmiechnięte twarze i chęć pokazywania swoich talentów i umiejętności. Z pewnością festyn byłby bardzo ubogi gdyby nie nasi dobroczyńcy. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się poświęcając swój czas, ale też tym, którzy postanowili przyjść i wesprzeć budowę naszej świątyni.
         Przede wszystkim dziękujemy dobremu Panu Bogu za piękną pogodę, za ludzi, którzy ogromnie nam pomogli, za naszą wspólnotę i za piękny, radosny czas, który mogliśmy spędzić razem. Warto wspólnie działać i tworzyć, aby cieszyć się dobrymi i pięknymi owocami.

                                                                                        Ks. proboszcz Sławomir Witkowski
                                                                                 Rada budowy nowej kaplicy w Małkach

 

Poniżej do obejrzenia filmiki i galeria zdjęć.

 

 
- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u