ZBIÓRKA PIENIĘDZY OD PARAFIAN NA BUDOWĘ NOWEJ KAPLICY W MAŁKACH - OKRES OD STYCZNIA DO CZERWCA 2018+FESTYN PARAFIALNY

Od  czerwca 2018 roku członkowie Rady Budowy Nowej Kaplicy i Rady Parafialnej prowadzą zbiórki pieniężne na rzecz powstania nowego obiektu sakralnego w Małkach.  Zbiórki będą odbywać się dwukrotnie w ciągu roku kalendarzowego ( od stycznia do czerwca i od lipca do grudnia ) po podaniu konkretnego miesiąca zbiórki przez ks. proboszcza. Sugerowana kwota pieniężna od każdej rodziny to 300 zł na rok. Z tej okazji Parafianie otrzymali również z rąk ks. Sławomira Witkowskiego i Skautów Króla pięknie wydany folder przedstawiający realizację tego Bożego i ludzkiego dzieła.

Informacje na podstawie ogłoszeń parafialnych:

- Radni naszej parafii zakończyli już lub kontynuują  zbiórkę na budowę kaplicy w Małkach. Zwracam się jeszcze raz z prośbą do wszystkich parafian o wsparcie tego dzieła. W naszej parafii jest około 500 rodzin. Gdyby każda rodzina przeznaczyła na ten cel w przeciągu trzech lat 1000 zł to prawdopodobnie starczyłoby to prawie na całość.  Ofiary są dobrowolne i wysokość ich dowolna. Trudno jednak wyobrazić sobie tę kaplicę bez wsparcia parafian. Może to być nasze wotum dziękczynne dla Matki Bożej za wyświadczone łaski. Kaplica, przypominam, będzie nosiła wezwanie Niepokalanego poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Bóg zapłać za już złożone ofiary i przeprowadzoną zbiórkę. ( OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   * 24 CZERWCA  2018 * MSZANO )

- Bóg zapłać za ofiary za złożone na kaplicę w czerwcu i lipcu: 33 430 zł. Poszczególne wioski: Szabda – 7680 zł, Mszano – 5940 zł, Małki – 5310 zł, Niewierz – 4620 zł, Pasieki – 4100 zł, Chojno – 3310 zł, Budy – 1470 zł oraz 1000 zł – ks. Stanisław Błaszkowski. Jeszcze raz Bóg zapłać radnym za przeprowadzenie tej zbiórki. (OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   * 22 LIPCA  2018 *MSZANO)

- Łącznie podczas festynu zebraliśmy  12 161,80 zł. Dla porównania w zeszłym roku - 10 741,76 zł. W chwili obecnej dysponujemy na budowę kaplicy kwotą 215 099 zł. (OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   * 19  SIERPNIA  2018 * MSZANO)

,,Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi". Jan Paweł II

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA OFIARNOŚĆ SKŁADA

KS. PROBOSZCZ SŁAWOMIR WITKOWSKI