"Wszyscy budujemy naszą nową świątynię” – pod tym hasłem odbył się  14 sierpnia 2016 r.

I Festyn Parafialny przy Kościele Parafialnym pw. św. Bartłomieja Apostoła w Mszanie. O godz. 15.00 nastąpiło uroczyste rozpoczęcie: przywitanie uczestników festynu przez ks. proboszcza Sławomira Witkowskiego oraz prowadzących.  Celem imprezy była przede wszystkim integracja społeczności parafialnej oraz materialne wsparcie budowy nowej kaplicy w Małkach. Podczas festynu odbyły się różne konkursy sportowe , zabawy rodzinne dla dzieci i dorosłych. Główną atrakcją  było szukanie skarbu przez dzieci i młodzież. Można  było spróbować szczęścia kupując  losy na loterii fantowej. Odbyła się licytacja cennych przedmiotów i zaproszeń . Dzieci mogły pomalować sobie twarz, a dorośli skorzystać z porad w punkcie medycznym. Organizatorzy festynu przygotowali dla każdego coś dobrego. Można było posilić się kiełbasą z grilla, bigosem, grochówką, frytkami, wiejskim chlebem lub chlebem ze smalcem, a na deser skosztować pysznego pączka, swojskiego ciasta lub chrupiącego gofra. W imprezie wzięli udział nie tylko parafianie. Pogoda i humory wszystkim dopisywały.  Na koniec festynu odbył się mecz siatkówki z udziałem księdza proboszcza. Podczas festynu zebrano na kaplicę kwotę ok. 6 tyś. zł.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom wspierającym to wielkie dzieło. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy przygotowali ten festyn, prowadzili go i pomagali w organizacji. Niech Pan Bóg w swojej hojności błogosławi Wam i Waszym rodzinom.


                                                                                  Podziękowania  składa:     
                                                                ks. proboszcz Sławomir Witkowski
                                                                    Komitet Budowy Nowej Kaplicy

 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u