PODZIĘKOWANIE DLA OFIARODAWCÓW I SPONSORÓW II FESTYNU PARAFIALNEGO NA RZECZ BUDOWY NOWEJ KAPLICY W MAŁKACH

Marzenia o nowym kościele w Małkach  zaczęły się wreszcie urzeczywistniać. Najpierw była ziemia…28 lutego 2017 r. , po podpisaniu umowy z notariuszem, Parafia w Mszanie została właścicielem działki w Małkach pod  budowę nowej świątyni. Grunt wielkości ok. 0,44 ha został zakupiony od  Agencji Nieruchomości Rolnych – Oddział Terenowy w Łysomicach. Kolejnym krokiem było poświęcenie w dniu 15 czerwca 2017 r. nowego krzyża i ziemi pod budowę.
Postawiliśmy sobie ambitny cel, zamierzamy wybudować  nową świątynię. Kościół to przede wszystkim wspólnota Boga z ludźmi i ludzi między sobą. Kościół to również budynek „Dom Boży” – nasz wspólny DOM.

Dziękujemy Ofiarodawcom i Sponsorom za dotychczasową  bezinteresowną pomoc . Bóg zapłać tym, którzy złożyli ofiary jednorazowe, tym, którzy co miesiąc przekazują na konto budowy nowej świątyni ofiary. Dziękujemy tym, którzy poprzez pomoc duchową i fizyczną angażują się w organizację różnego rodzaju wydarzeń oraz pociągają inne życzliwe osoby, instytucje, firmy spoza parafii do dzieła budowy. Postawa Państwa jest dla nas nieocenioną wskazówką do dalszej pracy oraz świadectwem, że są ludzie dobrej woli i wielkiego serca.   

 
Pamiętajmy, że potrzebne jest zaangażowanie nas wszystkich w  to wielkie dzieło. Potrzebne jest zaangażowanie duchowe, fizyczne i materialne. 

                                                                                             
Ściany kościoła to nie tylko zwykłe mury, ale także zapisana w nich historia ludzkiego życia: wydarzenia radosne i tragiczne, nadzieje przepełnione optymizmem, gorycz upadków, chwile cichej modlitwy i pokój Bożego przebaczenia. Trud budowania  i wznoszenia świątyni ,, jest wyrazem radosnej prawdy, że prawdziwą świątynią Boga jest człowiek.” Nie stójmy wiec z boku i nie czekajmy. Potrzebna jest pomoc każdego bez wyjątku i każdy ma możliwość, sposobność i obowiązek pomóc - na miarę swoich możliwości fizycznych, duchowych lub materialnych.

Ofiary na budowę kościoła można składać w kancelarii parafialnej, u wyznaczonych osób lub też wpłacać na numer konta parafialnego: 82 9484 1150 2200 0029 4438 0002 w Banku Spółdzielczym w Brodnicy.
                                                                                         

                                                                                                                            Składamy serdeczne Bóg zapłać
                                                                                                                       Ks.  proboszcz Sławomir Witkowski
                                                                                                                               i Komitet Budowy Kościoła

 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u