II FESTYN PARAFIALNY POD HASŁEM: ,,WSZYSCY BUDUJEMY NASZĄ NOWĄ ŚWIĄTYNIĘ”

              W niedzielę, 13 sierpnia 2017 r. o godz. 15.00 przy świetlicy wiejskiej w Małkach odbył się II Parafialny Festyn pod hasłem: ,,Wszyscy budujemy naszą nową świątynię”. Na to święto całej wspólnoty przybyli zarówno parafianie, jak i liczni goście spoza parafii. Wszystkich uczestników imprezy bardzo serdecznie powitał ks. proboszcz Sławomir Witkowski. Festyn poprowadzili parafianie: Iza Tęgowska i Wojtek Żbikowski oraz Witek Wojnowski, który przyjechał gościnnie do parafii wraz z żoną Anią i dziećmi. Nie obyło się bez płynących z serca życzeń i kwiatów dla naszego księdza proboszcza, który akurat co roku, blisko daty festynu obchodzi urodziny. 

            Podczas imprezy na dzieci, jak i dorosłych czekały nie lada atrakcje: zabawy i atrakcyjne konkursy, licytacja cenniejszych przedmiotów, loteria fantowa, mecz piłki nożnej, strzelanie do  celu. Można było zrobić sobie zdjęcie ze starymi traktorami. Miłym akcentem był zakup cegiełki, z której dochód też został przeznaczony na nową świątynię. Nie zabrakło rozmaitych smakołyków: kiełbasek z grilla, frytek, lecza, grochówki, chleba, chrupiącego gofra, różnych potraw ze świeżych owoców i warzyw. Możemy tylko domyślać się, jakie smakowite zapachy roznosiły się w domach naszych parafianek, które upiekły na tę okazję wiele ogromnych blach ciasta! Dorośli na stanowisku medycznym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy mogli oddać krew lub zarejestrować się do bazy dawców szpiku. Festynowi przyświecały słowa Henryka Sienkiewicza: ,,Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie". Festyn zakończył się o godz. 20.00 procesją ze świecami do nowego krzyża i różańcem fatimskim.   

 

                Drugi Festyn Parafialny przeszedł już do historii !!! Więc jako podsumowanie  - dwa słowa o nim... Wraz z objęciem parafii Mszano przez nowego proboszcza ks. Sławomira Witkowskiego po prawie dwóch latach zrodził się pomysł budowy nowej kaplicy w Małkach. Zapewne festyn na tak szczytny cel stanie się coroczną sierpniową tradycją.  Podczas festynu zebrano na kaplicę kwotę  10 741, 76 zł.

Dokładną relację z festynu przedstawia galeria zdjęć  i filmów zamieszczona poniżej.

                                                                

                                                                 PODZIĘKOWANIE

 

            Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom wspierającym to wielkie dzieło budowy. Cieszymy się, że mogliśmy razem miło spędzić czas. Dziękujemy za okazane serce, zaangażowanie, życzliwość, wyrozumiałość, wspólną zabawę, ale również modlitwę w intencji naszej parafii. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy przygotowali ten festyn,uczestniczyli w nim, prowadzili go i pomagali w organizacji. Niech Pan Bóg w swojej hojności błogosławi Wam i Waszym rodzinom.                                                                                                                                                                                                                                             Podziękowania składa:
                                                                                                                                                     Ks. proboszcz Sławomir Witkowski
                                                                                                                                                     Komitet Budowy Nowej Kaplicy

Opracowanie: Administrator

            

                                                                                        

 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u