TRWA BUDOWA PARKINGU PRZY NOWEJ KAPLICY W MAŁKACH

    Gmina Bobrowo rozpoczęła budowę parkingu niedaleko kaplicy. Przypomnę, że jako parafia przekazaliśmy Gminie działkę o powierzchni  około 10 arów. Na niej Gmina Bobrowo zbuduje parking gminny, ogólnodostępny, a my jako parafia mamy zapisaną notarialnie służebność.

Parking posiada 24 miejsca, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych. Miejsca postojowe wykonane są z kostki polbrukowej. Z parkingu do kaplicy budowany jest również chodnik, który przebiega wzdłuż drogi osiedlowej. Inwestorem prac jest Gmina Bobrowo. Wykonanie parkingu przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa, estetyki, komfortu uczestniczących w Mszach Św. wiernych z parafii Mszano. Plac parkingowy zostanie oddany do użytku w lipcu 2022.

PODZIĘKOWANIE:

Proboszcz parafii Mszano: ks. Sławomir Witkowski serdecznie dziękuje włodarzowi Gminy Bobrowo p. Pawłowi Klonowskiemu za wykonanie parkingu przy kaplicy w Małkach. Wybudowane miejsca postojowe służą mieszkańcom Gminy Bobrowo oraz wiernym z parafii Mszano.

W najbliższym czasie, przy parkingu zostanie ustawiona drewniana figura Maryi Niepokalanie Poczętej. Wkoło parkingu została posiana trawa, na wiosnę planowane jest zasadzenie krzewów ozdobnych.

ZDJĘCIE PRZEDSTAWIA PLAC PARKINGOWY Z DNIA 6 SIERPNIA 2022

ZDJĘCIE PRZEDSTAWIA STAN PRAC Z 10 LIPCA 2022

GALERIA ZDJĘĆ Z BUDOWY OD 24.06.2022 DO 9.08.2022

Opracowanie: Beata Maria Klonowska

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u