ZAPROSZENIE NA UROCZYSTOŚĆ KONSEKRACJI NOWEJ KAPLICY W MAŁKACH

    W przyszłą niedzielę ( 5 czerwca 2022 r. ) o godz. 15.00, ks. biskup Wiesław Śmigiel dokona poświęcenia świątyni i konsekracji ołtarza w Małkach. Serdecznie zapraszam do udziału w tej uroczystości całą wspólnotę parafialną. Po uroczystości, wszyscy są zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Panie z Kół Gospodyń naszej parafii oraz inne osoby. W kaplicy oraz przy poczęstunku będziemy mogli posłuchać na żywo zespołu góralskiego z Orawy ( jest to zespół jednego z naszych wykonawców kaplicy).

Kościół jest wspólnotą, która potrzebuje miejsca, by oddawać cześć i chwałę Bogu. Uroczystość konsekracji kaplicy w Małkach wyznacza ważny etap w dziejach chrześcijan z parafii Mszano.

Skarb wiary trzeba przekazywać następnym pokoleniom, kontynuując tym samym piękną historię Kościoła. Ta świątynia – to dzieło Naszych serc, pracy i troski o jej piękno –  żywy Kościół.

Uroczystość poświęcenia kościoła, zwana dawniej również konsekracją, jest wyjątkowym wydarzeniem w parafii. Dokonuje się zasadniczo jeden raz w jej historii i dotyczy przede wszystkim kościołów parafialnych. Przewodniczy jej biskup ordynariusz. Rocznica tego wydarzenia jest obchodzona w parafii jako święto kościelne. Mamy więc do czynienia z obrzędem bardzo ważnym w życiu wspólnoty Kościoła, którego skutki rozciągają się także na następne lata i pokolenia.

Symboliczne wkopanie szpadla pod budowę nowej kaplicy w Małkach - 22.07.2019 r.

Krótka historia początków budowy:

Pierwsze spotkanie  Komitetu Budowy Nowej Kaplicy z p. Piotrem Olszakiem w Piszu.

Pierwszy zarys nowej kaplicy

Wizyta p. Piotra Olszaka na działce w Małkach