OTWARCIE NOWEJ KAPLICY P.W. NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP W MAŁKACH

   W dniu 19 grudnia 2021 r. otwarto nową świątynię w Małkach i odprawiono w niej pierwsze Msze Święte. Proboszcz parafii Mszano, ksiądz Sławomir Witkowski podczas sprawowania eucharystii powiedział, że dla naszej wspólnoty parafialnej to ważne i radosne wydarzenie.

Wspólnym wysiłkiem wybudowaliśmy świątynię, w której będziemy mogli gromadzić się na Eucharystii, nabożeństwach oraz na modlitwie osobistej. Kaplica posiada także miejsce, które moglibyśmy określić mianem małej salki lub świetlicy. To miejsce będzie służyło na spotkania duszpasterskie dla dzieci, młodzieży oraz wszystkich parafian. Bogu niech będą dzięki za ten wspólnie przeżyty czas projektowania, budowania i upiększania tej świątyni. Za to, że ten czas budował przede wszystkim wspólnotę parafialną i umacniał jej jedność. Kapłan wyraził ogromną wdzięczność Panu Bogu za opiekę, wiernym świeckim za pomoc i ofiarną służbę Bogu i ludziom, projektantowi, inspektorowi nadzoru, konstruktorom oraz budowniczym, władzom samorządowym, sponsorom i fundatorom, parafianom, ofiarodawcom za wielki trud wznoszenia świątyni.

W parafii Mszano w dość szybkim tempie udało się wybudować nowe miejsce modlitwy i sprawowania Eucharystii. Decyzję o budowie nowej świątyni podjęto w 2015 r.

19 grudnia w Małkach zostały odprawione trzy Msze Święte: o 8.00, 9.30 pod przewodnictwem ks. Sławomira Witkowskiego oraz 11.30 pod przewodnictwem ks. Mariusza Stasiaka, dziekana dekanatu brodnickiego.  Eucharystie zgromadziły wielu parafian, gości, księży  i sympatyków naszej wspólnoty. Uroczyste Msze Święte uświetnił śpiewem i grą na instrumentach: chór parafialny z Mszana, schola dziecięca z Małk i p. organista Józef Jaranowski.

W dniu 20 grudnia zamontowano piękny witraż ołtarzowy z wizerunkiem Matki Bożej. W najbliższym czasie, nad chórem zostanie osadzony witraż z wizerunkiem Ducha Św. W 2022 r. przy nowej kaplicy powstanie parking z kostki brukowej, wykonany przez Gminę Bobrowo. W tę niedzielę Skauci Króla sprzedawali ozdoby Bożonarodzeniowe. Udało się, zebrali ponad 800 zł na tabernakulum do nowej kaplicy.

Ściany kościoła to nie tylko zwykłe mury, ale także zapisana w nich historia ludzkiego życia: wydarzenia radosne i tragiczne, nadzieje przepełnione optymizmem, gorycz upadków, chwile cichej modlitwy i pokój Bożego przebaczenia. Trud budowania i wznoszenia świątyni ,, jest wyznaniem radosnej prawdy, że prawdziwą świątynią Boga jest człowiek".

Galeria zdjęć:

Opracowanie: Beata Maria Klonowska

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u