OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   * 24  LUTEGO  2019 * MSZANO

 

 •  Przeżywamy dziś VII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.
 • W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej  spotkanie z katechezą dla tych, którzy ukończyli Kurs Alfa oraz dla tych, którzy chcą ożywić swoją wiarę.  
 • W poniedziałek hala sportowa w Bobrowie o 19.30.
 • W środę o 15.30 spotkanie dla Róży bł. ks. Stefana Frelichowskiego  na plebanii, a w czwartek spotkanie Róży z Małk  o 15.30 w świetlicy.
 • Również w środę o 18.00  próba śpiewów dla chórku przed nabożeństwem wielkopostnym podczas rekolekcji i przed Wielkanocą.
 • W czwartek o 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu w Małkach, w piątek o 16.00 w Mszanie. Podczas tej adoracji mamy dobrą okazję to tego, by duchowo przygotować się do zbliżającego się Wielkiego Postu.
 • W piątek z posługą sakramentalną odwiedzę chorych naszej parafii od godz. 8.30.
 • Również w pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi w Małkach od 15.00, a w Mszanie od 16.00. Msza Święta w Małkach o 15.30, w Mszanie o 17.00.
 • W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z III klas gimnazjum.
 • W sobotę o godz. 8.00 w Mszanie Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Z racji pierwszej soboty miesiąca  o godz. 16.00 adoracja i różaniec fatimski.
 • W przyszłą niedzielę przed każdą Mszą Świętą różaniec.
 • Bóg zapłać za ofiary złożone podczas ostatniej niedzieli: 980,10 zł oraz za ofiary złożone podczas pogrzebu – 506 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: materiały duszpasterskie na Wielki Post 316,98 zł,  wywóz śmieci z cmentarza – 272,16 zł, opłata za uzgodnienia branżowe dotyczące przebudowy linii telekomunikacyjnej znajdującej się na terenie budowy kaplicy w Małkach – 184,50 zł, papier do ksera – 84,95 zł, naprawa rolety na plebanii – 447,72 zł, chusta animacyjna ( 7 m średnicy), służąca do zabaw integracyjnych dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych - 820 zł.  Bóg zapłać za dary spożywcze na plebanię.
 • Zostały jeszcze wolne miejsca na bal  charytatywny karnawałowy, który odbędzie się na Sali „Patrycja w Chojnie 2 marca – w ostatki. Koszt balu od osoby wynosi 130 zł. W tej kwocie 50 zł to cegiełka na budowę kaplicy w Małkach.  Zapisy u p. Małgorzaty Krajnik z Szabdy oraz u p. Ireny Czupryńskiej z Małk do jutra włącznie. Bardzo proszę  również do jutra o zapłacenie całej kwoty. Bal rozpoczynamy o godz. 19.00.  
 • Zachęcam jeszcze raz do uczestniczenia w dniach od 15 do 17 marca w rekolekcjach wielkopostnych, wyjazdowych, które odbędą się w Trzciance koło Warszawy w ośrodku ruchu Focolare – Dzieło Maryi. Pobyt w Trzciance od piątku wieczora do południa w niedzielę oraz posiłki wyniesie łącznie 150 zł. Dojeżdżamy na miejsce własnymi samochodami, dlatego dobrze byłoby łączyć się w grupy samochodowe. Można się zapisywać na ten wyjazd do końca lutego telefonicznie lub na plebanii.
 • Planowana jest pielgrzymka parafialna w dniach od 19 do 23 sierpnia do sanktuariów Kotliny Kłodzkiej ( Wambierzyce) i Pragi połączona z wędrówkami po Górach Stołowych i Skalnym Mieście w Czechach. Koszt podany będzie wkrótce.
 • Zbliża się Wielki Post, szczególny czas w życiu Kościoła, ale też ważny czas dla każdego chrześcijanina z osobna. Rekolekcje wielkopostne rozpoczynamy w Środę Popielcową i będą trwały do piątku 8 marca. Zwracam się z prośbą , by przez pierwszych 9 dni Wielkiego Postu ofiarować swoje modlitwy, wyrzeczenia i jałmużny w intencji tych z naszej parafii i naszych rodzin, którzy opuszczają Msze Święte, nie przystępują do sakramentu spowiedzi i stali się obojętni duchowo. Matka Boża prosiła dzieci w Fatimie, by ofiarowali swoje wyrzeczenie w intencji grzeszników, o ich nawrócenie. Taka modlitwa za innych podoba się Bogu. Modlitwa i wyrzeczenie pomaga również nam samym w dostrzeganiu w każdym człowieku brata i siostry, nawet w zagubionych. Proszę, by przez te 9 dni odmawiać w ich intencji cały różaniec, w miarę możliwości uczestniczyć w Mszy Świętej w dni powszednie ( zadośćuczynienie za opuszczenia Eucharystii przez innych). W przyszłą niedzielę chętni otrzymają tzw. „zdrapkę wielkopostną”. Są to ciekawe zadania wyznaczone na każdy dzień Wielkiego Postu, które mogą pomóc nam w dobrym przeżyciu tego czasu.  W przyszłą niedzielę do godz. 17.00 w Mszanie i od 17.15 do 18.00 w Małkach adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek i wtorek również adoracja od 8.00 do wieczornej Mszy Świętej.
 • W przyszłą niedzielę kolekta na ogrzewanie kościoła.

 

INTENCJE MSZALNE

 

Poniedziałek  25 lutego
17.00 Mszano: 1) +Mirosław, Franciszka, Feliks Koźmińscy ,Łucja i Stanisław Tomela
2) +Stanisław w 18 r. śm. Benedykta, Zdzisław Szymańczyk, Kazimierz Stankowski
Wtorek  26 lutego
17.00 Mszano: 1) +Helena i Alojzy Wrzesińscy
2) +Jadwiga Jarzembowska ( int. popogrzebowa)
Środa  27 lutego
17.00 Mszano: +Janina i Bolesław Malinowscy
Czwartek  28 lutego
17.00 Małki: +Kornel Fiszer, Jadwiga i Bronisław Kostrucha, Stefan Wojciechowski
 Piątek 1 marca
15.30 Małki: Jarosław Wilczewski ( int. od Ireny Krajewskiej)
17.00 Mszano: 1) +Helena Szymańczyk
2) +Łucja Jahns, Gertruda Lasok
Sobota 2 marca
17.00 Mszano: + Stefan i Marta Delewscy, zmarli z rodziny Delewskich i Koprowskich
Niedziela 3 marca
8.00 Mszano: 1) +Jan Bakalarz, Kazimiera ,Kazimierz i Barbara Albrecht
2) +Konstancja i Fromencjusz Piotrowski
9.30 Małki: 1) +Lidia, Stanisław, Krzysztof i Andrzej Siudek
2) +Wiesław Klonowski, Zenon, Stanisław Klonowski
 11.30 Mszano: 1) w intencji parafii
2) +Błażej Osmański w 1 r. śm.

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u