OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   * 17 LUTEGO  2019 * MSZANO

•  Przeżywamy dziś VI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.
• Gościmy dzisiaj w naszej parafii małżeństwa: Tomasza i Beatę Strużanowskich oraz Mateusza i Dorotę Rutkowskich z Torunia. Nasi goście przybliżą nam ideę spotkań dla małżeństw katolickich, które w wielu miejscach Polski cieszą się wielkim zainteresowaniem. Panu Bogu polecamy małżeństwa i rodziny naszej wspólnoty parafialnej. „Czy możemy zrobić coś więcej dla swojego małżeństwa? Co pomoże zbliżyć nas do siebie i Boga?” Proszę Was, drodzy małżonkowie parafii Mszano, abyście nie bali się zadawać sobie tych pytań, każdego dnia.
• W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej  spotkanie z katechezą dla tych, którzy ukończyli Kurs Alfa oraz dla tych, którzy chcą ożywić swoją wiarę. 
• W poniedziałek hala sportowa w Bobrowie o 19.30.
• W środę o 15.30 spotkanie dla Róży św. Bartłomieja i św. Anny na plebanii.
• W środę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej.
• Również w środę o 19.00 pierwsza próba śpiewów przygotowujących nas do liturgii wielkanocnej. Bardzo proszę o włączanie się do tych prób wszystkich, którzy śpiewają; dorosłych, młodzież oraz starsze dzieci. W zeszłym roku chór wspaniale upiększył nam uroczystości Wielkiego Czwartku, Piątku i Wigilii Paschalnej.
• W czwartek o 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu w Małkach, w piątek o 16.00 w Mszanie. Bardzo zachęcam do znalezienia w te dni, choć pół godziny, aby potrwać głębiej na osobistej modlitwie. Bez modlitwy życie wiary i w ogóle życie staje się puste i bolesne.
• W piątek razem z przedstawicielami instruktorów i młodzieży Skautów Króla udajemy się do Załęcza Wielkiego koło Częstochowy na zjazd instruktorski połączony ze spotkaniem sprawozdawczym stowarzyszenia oraz spotkaniami szkoleniowymi. Prosimy o modlitwę w intencji tego katolickiego stowarzyszenia, które pomaga dzieciom i młodzieży w stawaniu się lepszymi ludźmi i chrześcijanami.
• W sobotę o godz. 8.00 w Małkach Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
• W sobotę od 9.00 do 11.00 zbiórka Skautów Króla. Gorąco zapraszam nowe dzieci i młodzież na nasze zbiórki.
• Bóg zapłać za ofiary złożone podczas ostatniej niedzieli: 921,50 zł oraz 11 lutego – 164,50 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 94,45 zł – rachunek za telefon. Bóg zapłać za dary spożywcze na plebanię.
• Rada Budowy Kaplicy i Radni Parafialni organizują bal karnawałowy na Sali Weselnej „Patrycja” w Chojnie 2 marca – w ostatki. Koszt balu od osoby wynosi 130 zł. W tej kwocie 50 zł to cegiełka na budowę kaplicy w Małkach.  Zapisy u p. Małgorzaty Krajnik z Szabdy oraz u p. Ireny Czupryńskiej z Małk. Prosimy osoby, które się zapisały na bal o wpłatę do p. Małgorzaty i p. Ireny.
• W dniach od 15 do 17 marca organizujemy w parafii wyjazdowe rekolekcje wielkopostne do Trzcianki koło Warszawy. Pobyt w Trzciance od piątku wieczora do południa w niedzielę oraz posiłki wyniesie łącznie 150 zł. Dojeżdżamy na miejsce własnymi samochodami, dlatego dobrze byłoby łączyć się w grupy samochodowe. Można się zapisywać na ten wyjazd do końca lutego.
• Parafia pw. św. Józefa w Toruniu i Katolicka Wspólnota Małżeństw Dom Na Skale zapraszają na spotkanie z Jackiem Pulikowskim, doradcą rodzinnym, autorem licznych książek i konferencji o tej tematyce. Spotkanie pt. "Szczęście w małżeństwie” odbędzie się we wtorek 19 lutego 2019 r. po Mszy św. o godz. 18:00 w Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w Toruniu na ul. Św. Józefa.
• Skauci Króla podjęli decyzję, że tegoroczny obóz letni odbędzie się w dniach od 30.06 do 6.07.2019 w Dąbkach nad morzem. Koszt obozu z przejazdem i pełną opieką  wynosić będzie 600 zł. Tak jak w zeszłym roku będziemy starali się o dotacje do obozu. Skauci również zbierają środki na obóz w czasie Niedzieli Palmowej, kiermaszu wielkanocnego i podczas prowadzenia skaut baru.
• Razem z Radą Duszpasterską zaplanowaliśmy, że w dniach od 19 do 23 sierpnia odbędzie się pielgrzymka do sanktuariów Kotliny Kłodzkiej ( Wambierzyce) i Pragi połączona z wędrówkami po Górach Stołowych i Skalnym Mieście w Czechach. Koszt podany będzie wkrótce.
• Zmarł nasz parafianin śp. Jarosław Wilczewski z Małk, miał 48 lat. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10.00.

INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek  18 lutego
17.00 Mszano: +Monika Mikołajek, Józef i Henryk Mikołajek
Wtorek  19 lutego
17.00 Mszano: +Maksyma i Alfons Płacheccy 
Środa  20 lutego
17.00 Mszano: +Kazimiera i Marian Sampolscy
Czwartek  21 lutego
17.00 Małki:  +Mieczysław Dąbrowicz ( int. popogrzebowa)
 Piątek  22 lutego
9.00 Mszano: ……………………………………………….
17.00 Mszano: +Jan Olszewski w 20 r. śm.
Sobota 23 lutego
17.00 Mszano: o Boże błog. dla Gertrudy Kaczorowskiej z okazji urodzin
Niedziela 24 lutego
8.00 Mszano: +Czesława i Władysław Ulanowscy
9.30 Małki: +Mieczysław Werner
 11.30 Mszano: +Elżbieta Przeracka
w intencji parafii odprawię Mszę Świętą z Załęczu Wielkim

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u