OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   * 10 LUTEGO  2019 * MSZANO

 

 •  Przeżywamy dziś V Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.
 • Jutro w Kościele, w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny z Lourdes przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Wieczorem Msza Święta w intencji chorych i tych, którzy się nimi opiekują. Na Mszy Świętej udzielimy także sakramentu namaszczenia chorych.
 • W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej  spotkanie z katechezą dla tych, którzy ukończyli Kurs Alfa oraz dla tych, którzy chcą ożywić swoją wiarę.  
 • W poniedziałek hala sportowa w Bobrowie o 19.30.
 • W czwartek o 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu w Małkach.
 • W piątek o 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w Mszanie. 
 • W sobotę po wieczornej Mszy Świętej zapraszam tych rodziców kandydatów do bierzmowania z III klas gimnazjum i z 8 klas, którzy nie byli obecni na poprzednim spotkaniu. Proszę o obecność.
 • W sobotę o godz. 8.00 w Mszanie Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 • W sobotę o pomoc w sprzątaniu kaplicy proszę p. Zalewskich i Bydłos z Bud, kościoła     p. Makowskich  z ul. Na Belfort.
 • Spotkanie dla rodziców i dzieci przed I komunią w przyszłym tygodniu.
 • W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii dwa małżeństwa, które opowiedzą krótko o spotkaniach dla małżeństw katolickich. W Polsce od wielu lat istnieje ruch katolicki – Domowy Kościół, który pomaga małżonkom na drodze ich pięknego i ważnego powołania. Po Mszach Świętych, o  godz. 15.00 będzie okazja do spotkania się przy kawie z naszymi gośćmi i bliższe poznanie idei spotkań dla małżeństw. Zapraszam.
 • Gratulujemy naszym młodszym ministrantom zdobycia I miejsca w dekanalnym turnieju piłki nożnej. Ministranci z Mszana awansowali do finałów wojewódzkich, które odbędą się w Toruniu.
 • Bóg zapłać za ofiary złożone podczas ostatniej niedzieli: 903 zł.  Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 692,80 zł – opłata diecezjalna, 920 zł – tona ekogroszku. Bóg zapłać za dary spożywcze na plebanię.
 • Chciałbym bardzo podziękować p. Jadwidze Klafcie za kilkuletnią pracę i pomoc w prowadzeniu plebanii oraz przygotowywaniu posiłków. Z powodów zdrowotnych  p. Jadwiga zakończyła tę parafialną posługę. Życzę Bożego błogosławieństwa i zdrowia oraz trwania tej pogody ducha, która nigdy Pani nie opuszcza.
 • Rada Budowy Kaplicy i Radni Parafialni organizują bal karnawałowy na Sali Weselnej „Patrycja” w Chojnie 2 marca – w ostatki. Koszt balu od osoby wynosi 130 zł. W tej kwocie 50 zł to cegiełka na budowę kaplicy w Małkach.  Zapisy u p. Małgorzaty Krajnik z Szabdy oraz u p. Ireny Czupryńskiej z Małk. Prosimy osoby, które się zapisały na bal o wpłatę do p. Małgorzaty i p. Ireny.
 • W dniach od 15 do 17 marca organizujemy w parafii wyjazdowe rekolekcje wielkopostne do Trzcianki koło Warszawy. W Trzciance znajduje się główna siedziba ruch Focolare w Polsce. Ruch Focolare, inaczej Dzieło Maryi to wielka rzesza ludzi na całym świecie, którzy inspirowani świętością Chiary Lubich – kandydatki na ołtarze, próbują żyć na co dzień pięknem Ewangelii, szczególnie prośbą Jezusa, abyśmy stanowili jedno.  Pobyt w Trzciance od piątku wieczora do południa w niedzielę oraz posiłki wyniesie łącznie 150 zł. Dojeżdżamy na miejsce własnymi samochodami, dlatego dobrze byłoby łączyć się w grupy samochodowe. Zapisy i wpłaty na plebanii do 15 lutego.
 • Parafia pw. św. Józefa w Toruniu i Katolicka Wspólnota Małżeństw Dom Na Skale zapraszają na spotkanie z Jackiem Pulikowskim, doradcą rodzinnym, autorem licznych książek i konferencji o tej tematyce. Spotkanie pt. "Szczęście w małżeństwie” odbędzie się we wtorek 19 lutego 2019 r. po Mszy św. o godz. 18:00 w Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w Toruniu na ul. Św. Józefa.
 • Skauci Króla podjęli decyzję, że tegoroczny obóz letni odbędzie się w dniach od 30.06 do 6.07.2019 w Dąbkach nad morzem. W minionym tygodniu odwiedziliśmy ten ośrodek harcerski i rozmawialiśmy z właścicielem ośrodka. Koszt obozu z przejazdem i pełną opieką  wynosić będzie 600 zł. Tak jak w zeszłym roku będziemy starali się o dotacje do obozu. Skauci również zbierają środki na obóz w czasie Niedzieli Palmowej, kiermaszu wielkanocnego i podczas prowadzenia skaut baru. Gorąco zapraszam dzieci i młodzież na nasze zbiórki.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek  11 lutego
17.00 Mszano: 1) + Jadwiga, Joachim, Jerzy i Piotr Koziccy
2) w intencji chorych i opiekujących się chorymi
Wtorek  12 lutego
9.00 Mszano: ……………………………………………………………………..
17.00 Mszano: +Marian Boruciński
Środa  13 lutego
17.00 Mszano: o Boże błogosławieństwo dla Wincenty Jagielskiej w dniu urodzin
Czwartek  14 lutego
17.00 Małki:  +Mieczysław Dąbrowicz ( int. od syna Rafała z Iloną)
 Piątek  15 lutego
17.00 Mszano: +Stanisław Nowak w 2 r. śm.
Sobota 16 lutego
17.00 Mszano:  +Józefa, Aleksander Delewscy, zmarli z rodziny Delewskich i Krajewskich, Janina i Stanisław Szymańscy, zmarli z rodziny Szymańskich i Michałowskich
Niedziela 17 lutego
8.00 Mszano: 1) +Janusz Porębski w 3 r. śm. Benedykt Zieliński  
2) +ks. Stanisław Szarowski, Brunon i Stefania Szarowscy ( int. od rodz. Albrecht)
9.30 Małki: 1) +Zdzisław Krasucki
2) +Bronisław Rutkowski w 22 r. śm.  
 11.30 Mszano: 1) w intencji parafii
2) +Helena w 11 r. śm. Gustaw Zielińscy, dziadkowie z obojga stron

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u