OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   * 3 LUTEGO  2019 * MSZANO

 

 •  Przeżywamy dziś IV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.
 • W poniedziałek hala sportowa w Bobrowie o 19.30.
 • We wtorek na Mszy Świętej poświęcenie chleba św. Agaty, patronki chroniącej przed pożarami.
 • We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla Rady Gospodarczej i Rady Budowy kaplicy.
 • Również we wtorek o 19.30 spotkanie dla instruktorów Skautów Króla.
 • W środę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla Rady Duszpasterskiej.
 • Również w środę o godz. 19.00 spotkanie z katechezą dla tych, którzy ukończyli Kurs Alfa oraz dla tych, którzy chcą ożywić swoją wiarę. Radni po skończeniu spotkania Rady Duszpasterskiej mogą zostać na spotkaniu formacyjnym. Zapraszam serdecznie.  
 • Następną edycję Kursu Alfa w naszej parafii rozpoczniemy 21 marca.
 • W czwartek o 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu w Małkach.
 • W piątek o 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w Mszanie. 
 • W piątek po wieczornej Mszy Świętej zapraszam rodziców kandydatów do bierzmowania z III klas gimnazjum i z 8 klas na spotkanie organizacyjno-formacyjne.
 • W sobotę o godz. 8.00 w Małkach Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 • W sobotę od 9.00 do 11.00 zbiórka dla wszystkich Skautów Króla.  Bardzo dziękuję wszystkim instruktorom i rodzicom skautów za organizację obozu zimowego w Zamku Bierzgłowskim. Dziękuję też wszystkim skautom za wspólnie spędzony czas na modlitwie, zabawie i rozmowie. Na początku obozu, w piątek,  odwiedziliśmy w Toruniu schronisko dla bezdomnych dla których skauci przygotowali upominki i upiekli ciastka.
 • W sobotę o pomoc w sprzątaniu kaplicy proszę p. Betlejewskich i p. Piątek z Bud, kościoła  p. Prusaków  z ul. Na Belfort.
 • Bóg zapłać za ofiary złożone podczas ostatniej niedzieli: 880,20 zł oraz za ofiary złożone podczas pogrzebów: 437,42 zł oraz 507 zł.  Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 725 zł – konserwacja ksera oraz tonery do ksera i drukarki, 80 zł – wina mszalne, 71,33 – rachunek za Internet. Bóg zapłać za dary spożywcze na plebanię oraz za pomoc w sprzątaniu dekoracji bożonarodzeniowych w kaplicy i kościele.  
 • Zakończył się czas wizyt duszpasterskich zwanych kolędą. Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom i parafianom za wspólną modlitwę, rozmowę i poświęcony czas. Dziękuję za poczęstunki oraz za ofiary, które w całości zostaną przeznaczone na budowę kaplicy w Małkach. Łącznie podczas kolęd zebraliśmy 48 580 zł. Aktualnie nasza parafia liczy 1728 wiernych. Wejść kolędowych jest 496. Z wizytą duszpasterską przyjęło kapłana w tym roku 468 rodzin. W minionym roku ochrzczono w naszej parafii 26 dzieci. Bierzmowanych było 18 osób, 42 dzieci przyjęło pierwszą komunię świętą, zawarto 11 sakramentalnych związków małżeńskich. Do wieczności odprowadziliśmy 17 parafian.
 • Bóg zapłać też za dodatkowe ofiary zebrane na kaplicę w Małkach. Z Pasiek, Małk, Niewierza i Chojna – 1050 zł, Mszana i Szabdy – 180 zł, cegiełki spoza parafii – 3050 zł. Bardzo proszę o dalsze wspieranie dzieła budowy kaplicy. Cegiełki można nabywać przez cały rok. Dodatkową zbiórkę parafialną będziemy organizowali wiosną i jesienią. Widzę, że nowa kaplica coraz bardziej łączy i ożywia naszą parafię. Wszystkim dobroczyńcom dobry Bóg niech błogosławi.
 • Rada Budowy Kaplicy i Radni Parafialni organizują bal karnawałowy na Sali Weselnej „Patrycja” w Chojnie 2 marca – w ostatki. Koszt balu od osoby wynosi 130 zł. W tej kwocie 50 zł to cegiełka na budowę kaplicy w Małkach. Mogą zapisywać się pojedyncze osoby, nie tylko pary. Maksymalna liczba uczestników zabawy wynosi 160 zł.  Zapisy u p. Małgorzaty Krajnik z Szabdy oraz u p. Ireny Czupryńskiej z Małk. Do tej pory zapisało się 116 osób. Zachęcam do uczestniczenia w tej zabawie, której dodatkowo przyświeca szczytny cel. Proszę o wpłaty całości do 15 lutego.
 • W dniach od 15 do 17 marca organizujemy w parafii wyjazdowe rekolekcje wielkopostne do Trzcianki koło Warszawy. W Trzciance znajduje się główna siedziba ruch Focolare w Polsce. Ruch Focolare, inaczej Dzieło Maryi to wielka rzesza ludzi na całym świecie, którzy inspirowani świętością Chiary Lubich – kandydatki na ołtarze, próbują żyć na co dzień pięknem Ewangelii, szczególnie prośbą Jezusa, abyśmy stanowili jedno.  Pobyt w Trzciance od piątku wieczora do południa w niedzielę oraz posiłki wyniesie łącznie 150 zł. Dojeżdżamy na miejsce własnymi samochodami, dlatego dobrze byłoby łączyć się w grupy samochodowe. Zapisy i wpłaty na plebanii do 15 lutego.
 • Do wieczności odprowadziliśmy w ostatnim czasie naszych parafian: śp. Jadwigę Jarzembowską z Cegielni – 66 lat i śp. Mieczysława Dąbrowicza z Małk – 73 lata.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek  4 lutego
17.00 Mszano:  +Helena, Antoni i Jerzy Radomscy
Wtorek  5 lutego
17.00 Mszano: +Emilia i Czesław Mikulscy
Środa  6 lutego
17.00 Mszano: +Józef Jankowski i zmarli z rodziny
Czwartek  7 lutego
17.00 Małki:  +Henryk Witkowicz, Emilia i Franciszek Kiełbasa
 Piątek  8 lutego
17.00 Mszano: o Boże błogosławieństwo dla Szymona w 6 urodziny
Sobota 9 lutego
17.00 Mszano:  +Regina i Józef Lewandowscy
Niedziela 10 lutego
8.00 Mszano: 1) +Janina w 8 r. śm. Czesław, Danuta i Janusz Jastrzębscy
2) +Jerzy, Stefania, Anna i Zbigniew Szmyc, Kazimierz Topolewski
9.30 Małki: 1) +Łucja i Jan Śmigeccy, Jadwiga i Leon Drzewoszewscy
2) +Marianna, Katarzyna i Franciszek Piecyk, zmarli z rodziny Piecyków i Krzysztoniów, Bronisława Deruś
 11.30 Mszano: 1) w intencji parafii
2) +Helena, Bronisław i Jan Witkowscy

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u