OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   *  28  MAJA  2023   * MSZANO
• Obchodzimy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się tym samym Okres Wielkanocny w liturgii Kościoła. Spowiedź wielkanocna trwa do przyszłej niedzieli.
• Jutro w Kościele obchodzimy Święto Maryi Matki Kościoła.
• Skauci Króla zapraszają dziś do Skaut Baru po każdej Mszy Świętej. Dobrowolne ofiary za kawę, herbatę, soki i ciasto będą przeznaczone na działalność tej grupy dzieci i młodzieży. Skaut Bar będzie działał w kolejne niedziele do wakacji.
• Kończy się powoli miesiąc maj. Zapraszam na ostatnie nabożeństwa majowe. Postarajmy się choć raz uczestniczyć w tym nabożeństwie i zawierzyć się i swoich bliskich Matce Najświętszej. We wtorek o godz. 19.00 przyjadę do figury w Niewierzu. Zapraszam bardzo mieszkańców Niewierza na to nabożeństwo, Was też polecę Matce Bożej.
• W poniedziałek po Mszy Świętej spotkanie dla grupy Focolare.
• W środę spotkanie i próba dla dzieci z IV klas przed rocznicą I komunii świętej.
• W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej: w Małkach od 16.00 do Mszy Świętej i w Mszanie od 17.00 do Mszy Świętej. Zapraszam już do tej spowiedzi dzieci, które pierwszy 14 maja pierwszy raz przyjęły komunię świętą. Przypominam, że w I piątek miesiąca najważniejsza jest komunia święta, nie chodzi tylko o samą spowiedź świętą.  Można zgłaszać chorych do spowiedzi świętej (jeszcze wielkanocnej) i komunii świętej.
• W piątek po Mszy Świętej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I szkoły średniej.
• W sobotę grupa młodzieży z naszej parafii wyrusza do Lednicy na ogólnopolskie czuwania młodych z całej Polski. Życzymy dużo radości, dobrej pogody i rozpalenia entuzjazmu wiary.
• W sobotę o godz. 8.00, w Mszanie i w Małkach śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Od 17.00 w Mszanie różaniec fatimski i modlitwy odmawiane w I sobotę miesiąca.
• W przyszłą niedzielę przed każdą Mszą Świętą różaniec.
• Skauci mogą się jeszcze zapisywać na letni obóz, który odbędzie się w Czarnej Wodzie w Borach Tucholskich.  
• Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 do Mszy Świętej w poniedziałek, środę, czwartek, piątek i w sobotę. W te dni nabożeństwo majowe lub czerwcowe przed Mszą Świętą.
• Mogą się zgłaszać  chętni na spływ kajakowy Drwęcą z Ostródy do Brodnicy w dniach od 25 do 29 czerwca.
• Na początku wakacji, od 2 do 7 lipca byłaby możliwość dołączenia się do wyprawy w Beskid Żywiecki. Planuję wędrować w górach z plecakiem i nocować w górskich schroniskach. Chętnych, którzy są tym zainteresowani proszę o kontakt.
• O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Mszana 25, kaplicy mieszkańców Małk 51.
• Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę – 1671 zł oraz za ofiarę na malowanie kościoła – 200 zł.  Ważniejsze wydatki w minionym tygodniu: 453,30  zł – wypis z geodezji oraz wpis do Ksiąg Wieczystych  ( prostowanie zaległych formalności na cmentarzu parafialnym). Dziękuję za dary spożywcze na plebanię. Bóg zapłać za naprawę fragmentu kostki na chodniku przy cmentarzu.
• Dziękuję wszystkim, którzy zachowują porządek na cmentarzu. Proszę, aby śmieci z własnych posesji nie wrzucać do kontenerów cmentarnych. Odosobnione przypadki, ale niestety się zdarzają.
• Można jeszcze składać ofiary na spłatę kredytu i chodnik przy kaplicy oraz na malowanie kościoła. Wpłat można też dokonywać na konto parafialne.
• W tym roku procesja Bożego Ciała rozpocznie się Mszą Świętą, która będzie odprawiona na boisku Szkoły Podstawowej w Szabdzie. Następnie przejdziemy w stronę Szabdy. O przygotowanie ołtarzy proszę: ołtarz do Mszy Świętej przy szkole – Domowy Kościół i wspólnota Focolare, pierwszy ołtarz procesyjny przy figurze św. Floriana – Straż Pożarna z Szabdy, II ołtarz przy figurze Matki Bożej ( przy ul. Na Belfort) – Róża bł. ks. Frelichowskiego, III ołtarz – Skauci Króla ( miejsce do ustalenia). Zakończenie przy IV ołtarzu, który będzie znajdował się przy kamiennym krzyżu. O przygotowanie tego ołtarza proszę Radę Parafialną. Wszystkich parafian, których domy będą znajdowały się na trasie procesji proszę o udekorowania okien. Mam nadzieję, że w kolejne lata procesja przejdzie przez kolejne wioski naszej parafii ( tam, gdzie jest to możliwe). Liczę, Drodzy Parafianie na Wasze zaangażowanie i świadectwo wiary.
• Wszystkim dzieciom z okazji ich święta życzę dużo uśmiechu, zapału do nauki, ale też cudownych chwil podczas zabawy, a przede wszystkim miłości Bożej i tej rodzinnej.  
                                              INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek 29 maja
18.00 Mszano: 1)+Marian Sikorski, zmarli z rodziny Sikorskich i Marszałków
2) o Boże błogosławieństwo dla Barbary z okazji 50 urodzin
 Wtorek 30 maja
18.00 Mszano: +Stefania w 4 r. śm. i Marian Borucińscy  
 Środa 31 maja
18.00 Mszano: 1) o Boże błog. dla Kacpra w 1 urodziny
2) w pewnej intencji
Czwartek 1 czerwca
18.00 Małki: 1) +Leonard, Kazimiera, Alfons i Tadeusz Malinowscy  
2) o Boże błog. i potrzebne łaski dla wnucząt
Piątek 2 czerwca
16.30 Małki: …………………………………………………………………….
18.00 Mszano: 1)+Halina Stempska
2) +Łucja i Kazimierz Isajew
 Sobota 3 czerwca
16.00 Mszano: ślub Kamila Klafty i Natalii Krajnik
18.00 Mszano: 1) +Leokadia i Bolesław Bledziewscy, Łucja i Edmund Ziemlewicz, Czesław Krajnik
2) int. wynagradzająca
 Niedziela 4 czerwca
8.00 Mszano: 1) +Ludwik Łukasik
2) o Boże błog. dla rodziny Albrecht  
9.30 Małki: 1) +Eugeniusz w 30 r. śm. Milewski, Kazimiera i Stanisław Milewscy, Weronika i Stanisław Rupińscy
2) + Tadeusz Majewski, Leszek Cyzman, Zenon Wąsicki
11.30 Mszano: w intencji parafii
2) +Michał Wardzyński- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u