OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   *  21  MAJA  2023   * MSZANO
• Obchodzimy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa cały czas okres Wielkanocny. Jest to także czas spowiedzi świętej wielkanocnej.
• Skauci Króla zapraszają dziś do Skaut Baru po każdej Mszy Świętej. Dobrowolne ofiary za kawę, herbatę, soki i ciasto będą przeznaczone na działalność tej grupy dzieci i młodzieży. Skaut Bar będzie działał w kolejne niedziele do wakacji.
• Miesiąc maj w tradycji Kościoła jest poświęcony szczególnie Matce Bożej. Spotykamy się w kościołach, przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach na nabożeństwie majowym odmawiając litanię do Najświętszej Maryi Panny. Majowe codziennie po Mszy Świętej, dziś, w niedziele o 18.00 przy figurze Matki Bożej przy kościele. Przy każdej figurze lub przy krzyżu będę starał się być choć raz obecny, o czym wcześniej powiadomię. W kaplicy w Małkach majowe o 18.00. Dziś przyjadę na majowe do Szabdy Tywoli na godz. 18.30. Zapraszam serdecznie mieszkańców Szabdy pod tę piękną figurę. Zawierzę Was Matce Najświętszej, jak czynię to przy wszystkich figurach i krzyżach. W środę na godz. 19.00 przyjadę do krzyża na Budach, a czwartek o godz. 19.00 przyjadę do krzyża w Pasiekach, przy spółdzielni.  
• W poniedziałek po Mszy Świętej spotkanie dla grupy Focolare. Od 29 czerwca do 2 lipca w Trzciance koło Warszawy będzie odbywało się tzw. Mariapoli, czyli spotkania dla uczestników i sympatyków Ruchu Focolare. Tematem tych wyjazdowych rekolekcji będzie MODLITWA. Na Mariapoli jest też czas na rozmowy, wspólną zabawę, ciekawe konferencje. Chętnych proszę o kontakt.
• We wtorek o 19.30 spotkanie Instruktorów Skautów Króla.
• W piątek po Mszy Świętej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8: od 18.30 do 19.15 Grupa I oraz od 19.15 do 20.00 Grupa II.
• W sobotę o godz. 8.00, w Mszanie i w Małkach śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
• W sobotę od 9.00 do 11.00 zbiórka Skautów Króla. Skauci mogą się jeszcze zapisywać na letni obóz, który odbędzie się w Czarnej Wodzie w Borach Tucholskich.  
• W sobotę po Mszy Świętej odbędzie się parafialne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Na to czuwanie zapraszam wszystkich parafian. O przygotowanie rozważań do kolejnych chwalebnych tajemnic różańca proszę: Róże Różańcowe, ministrantów i lektorów, grupę Focolare i Domowy Kościół, Skautów Króla, Radę Parafialną. Niech ten czas modlitwy zapala w nas pragnienie Boga, niech ożywi naszą wiarę. Apostołowie razem z Maryją trwali jednomyślnie na modlitwie przed zesłaniem Ducha Świętego. Kościół do końca świata ma być wspólnotą czuwającą i proszącą o Ducha Świętego. Czuwanie potrwa do około 20.30.
• Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 do Mszy Świętej w poniedziałek, środę, czwartek i w piątek. W te dni nabożeństwo majowe przed Mszą Świętą.
• Mogą się zgłaszać  chętni na spływ kajakowy Drwęcą z Ostródy do Brodnicy w dniach od 25 do 29 czerwca.
• O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Mszana 24 a, kaplicy mieszkańców Małk 67.
• Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę – 3045,15 zł. Ważniejsze wydatki w minionym tygodniu: 300 zł – rolety do okien, 243 zł – 3 nowe naświetlacze ledowe do oświetlenia kaplicy i kościoła oraz czujnik zmierzchowy, 574 zł – drzwi do garderoby, 529,43 zł – rachunek za prąd na plebanii. Dziękuję za dary spożywcze na plebanię. Jeszcze raz dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnym za Wasze wszelkie zaangażowanie w Uroczystość I Komunii Świętej. Bóg zapłać za kwiaty do ogródka przed plebanią.
• Można jeszcze składać ofiary na spłatę kredytu i chodnik przy kaplicy oraz na malowanie kościoła. Wpłat można też dokonywać na konto parafialne. Numery kont znajdują się na stronie parafialnej.
• W przyszłym tygodniu kolekta w Małkach będzie przeznaczona na potrzeby dziecięcego zespołu muzycznego ( w planie jest zakup zespołowych koszulek oraz wyjazd wakacyjny).
• Rocznica i Komunii Świętej odbędzie się 4 czerwca w niedzielę. Próba dla dzieci w środę 31 maja po wieczornej Mszy Świętej.
• W tym roku procesja Bożego Ciała rozpocznie się Mszą Świętą, która będzie odprawiona na boisku Szkoły Podstawowej w Szabdzie. Następnie przejdziemy w stronę Szabdy. O przygotowanie ołtarzy proszę: ołtarz do Mszy Świętej przy szkole – Domowy Kościół i wspólnota Focolare, pierwszy ołtarz procesyjny przy figurze św. Floriana – Straż Pożarna z Szabdy, II ołtarz przy figurze Matki Bożej ( przy ul. Na Belfort) – Róża bł. ks. Frelichowskiego, III ołtarz – Skauci Króla ( miejsce do ustalenia). Zakończenie przy IV ołtarzu, który będzie znajdował się przy kamiennym krzyżu. O przygotowanie tego ołtarza proszę Radę Parafialną. Wszystkich parafian, których domy będą znajdowały się na trasie procesji proszę o udekorowania okien. Mam nadzieję, że w kolejne lata procesja przejdzie przez kolejne wioski naszej parafii ( tam, gdzie jest to możliwe). Liczę, Drodzy Parafianie na Wasze zaangażowanie i świadectwo wiary.
                                              INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek 22 maja
18.00 Mszano: +Eugeniusz i Michał Śnieżawscy  
 Wtorek 23 maja
18.00 Mszano: +Jerzy Wójcik w dniu urodzin
 Środa 24 maja
18.00 Mszano: 1)+ Margrit Kroszewski ( int od rodziny)
2) +Wiesław Piątek, zmarli z rodziny Piątek i Szulc
Czwartek 25 maja
18.00 Małki: 1) dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze dla Łukasza i Joanny w 5 rocznicę ślubu
2) w intencji 6 diakonów naszej diecezji, którzy w sobotę przyjmą święcenia kapłańskie
Piątek 26 maja
18.00 Mszano: 1)+Halina Stempska
2) o Boże błog. dla Haliny, Danuty i Mirosława
 Sobota 27 maja
18.00 Mszano: +Jan w 10 r. śm. i Czesława Wondołowscy
 Niedziela 28 maja
8.00 Mszano: 1) w int. parafii
2) +Irena Dombrowska
9.30 Małki: 1) +Kazimiera i Jan Bolewscy
2) +Władysława i Karol Ilów
11.30 Mszano: +Józef Jackiewicz, zmarli z rodziny Dresnerów i Jackiewiczów
2) o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Anny Gala z rodziną


- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u