OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   *  14  MAJA  2023   * MSZANO
• Obchodzimy dziś VI Niedzielę Wielkanocną. Dziś także 29 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy w pełni będzie uczestniczyło we Mszy Świętej, przyjmując Chrystusa w Komunii Świętej.
• Dzieci pierwszokomunijne będą przeżywały tzw. Biały Tydzień. Zapraszam do towarzyszenia naszym dzieciom w tych codziennych Mszach Świętych i nabożeństwach majowych.
• Miesiąc maj w tradycji Kościoła jest poświęcony szczególnie Matce Bożej. Spotykamy się w kościołach, przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach na nabożeństwie majowym odmawiając litanię do Najświętszej Maryi Panny. Majowe codziennie po Mszy Świętej, dziś, w niedziele o 18.45 przy figurze Matki Bożej przy kościele. Przy każdej figurze lub przy krzyżu będę starał się być choć raz obecny, o czym wcześniej powiadomię. W kaplicy w Małkach majowe o 18.00. Dziś przyjadę na majowe do Szabdy (przy ul. Na Belfort) na godz. 18.30. W sobotę do krzyża koło p. Mazurów w Pasiekach na godz. 19.00.
• Jutro, we wtorek i w czwartek będziemy przeżywać tzw. Dni Krzyżowe. Są to dni modlitw o urodzaje, na które serdecznie zapraszam wszystkich parafian. W poniedziałek z procesją po Mszy Świętej udamy się do figury św. Jana, we wtorek do figury Matki Bożej, w czwartek w Małkach do krzyża przy parkingu.
• W poniedziałek po Mszy Świętej spotkanie dla grupy Focolare. Od 29 czerwca do 2 lipca w Trzciance koło Warszawy będzie odbywało się tzw. Mariapoli, czyli spotkania dla uczestników i sympatyków Ruchu Focolare. Tematem tych wyjazdowych rekolekcji będzie MODLITWA. Na Mariapoli jest też czas na rozmowy, wspólną zabawę, ciekawe konferencje. Chętnych proszę o kontakt.
• W środę, 17 maja w Szkole Podstawowej im. Dywizjonu 303 w Małkach odbędzie się uroczystość z okazji 10-lecia nadania szkole imienia i sztandaru. Część oficjalna w godzinach od 10.00 do ~ 12.00 na hali sportowej.  Podczas części oficjalnej odsłonięty zostanie wielkoformatowy wydruk hymnu. Od 12.00 do 15.00 przewidziany jest piknik, a podczas niego atrakcje: zamek dmuchany, animator, prezentacja 4 pułku chemicznego z Brodnicy – symulator strzelnicy, licytacja, loteria fantowa oraz inne atrakcje, pyszne, swojskie jedzenie. Zapraszamy rodziców oraz całą społeczność naszej wsi i okolic. Dyrektor SP Małki wraz z nauczycielami, pracownikami szkoły i uczniami.
• W środę zapraszam też na naszą comiesięczną pielgrzymkę z Mszana do Małk. Wyruszymy na nią po Mszy Świętej, w Małkach na zakończenie odmówimy nabożeństwo majowe. Modlimy się o powołania do kapłaństwa, życia zakonnego i do małżeństwa. Podczas tej pielgrzymki będziemy szczególnie polecać tegorocznych maturzystów oraz dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny.  
• W czwartek w Małkach po Mszy Świętej Skauci Króla zapraszają na zbiórkę. Na tę zbiórkę zaproszone są w szczególny sposób dzieci pierwszokomunijne. Dla nich też będą przygotowane zabawy i konkursy.
• W piątek po Mszy Świętej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I oraz egzamin z Dziejów Apostolskich i katechizmu.
• Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 do Mszy Świętej w poniedziałek, środę, czwartek i w piątek. W te dni nabożeństwo majowe przed Mszą Świętą.
• Mogą się zgłaszać  chętni na spływ kajakowy Drwęcą z Ostródy do Brodnicy w dniach od 25 do 29 czerwca.
• W sobotę o godz. 8.00, w Mszanie i w Małkach śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
• W sobotę o godz. 17.00 zbiórka ministrantów. Zapraszam też nowych kandydatów.
• O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Mszana 24 b , kaplicy mieszkańców Małk 65.
• Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę – 1926,56 zł. Ważniejsze wydatki w minionym tygodniu: 400 zł – wąż ogrodowy do podlewania, wykaszarka akumulatorowa – 318  zł, 313 zł – 3 tonery do drukarki, 129 zł – farba do malowania krzyża w Małkach, 460 zł – dwa ornaty, 115,29 zł – rachunek za światłowód. Dziękuję za dary spożywcze na plebanię. Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnym za przygotowanie świątyni do uroczystości, prace na zewnątrz kościoła oraz za piękną dekorację, a także za dary dla parafii: dwa lichtarze do kościoła w Mszanie, 3 ornaty i patenę do udzielania komunii świętej do Małk. Bóg zapłać za pomoc przy cięciu i rąbaniu drewna. Bóg zapłać za prace stolarskie na plebanii, a także za pomalowanie krzyża na placu przy kaplicy.
• Można jeszcze składać ofiary na spłatę kredytu i chodnik przy kaplicy oraz na malowanie kościoła.
• Rocznica i Komunii Świętej odbędzie się 4 czerwca w niedzielę.
• Do sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się:
1) Ilona Rumińska z Małk oraz Maciej Kacper Ruszczyk z Gorczenicy. Zapowiedź II.
2) Monika Paulina Gala, pochodząca z Niewierza i Mateusz Wojenkowski z Brodnicy. Zapowiedź II.
 Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach dotyczących zamiaru zawarcia tych związków jest zobowiązany w sumieniu o poinformowaniu o tym miejscowego proboszcza.

                                              INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek 15 maja
18.00 Mszano: 1)+Daniela i Jerzy Hildebrandt ,Józef Hildebrandt
2) +Zofia, Władysław, Bolesław, Zdzisław, Leon, Danuta Wiśniewska, Kinga Werner  
 Wtorek 16 maja
18.00 Mszano: 1)+Piotr i Zofia Tadajewscy
2) +Józef Topolewski w 10 r. śm. Pelagia, Bolesław, Zygmunt i Kazimierz Topolewscy
 Środa 17 maja
18.00 Mszano: +Stanisław, Benedykta, Zdzisław Szymańczyk, Kazimierz Stankowski   
Czwartek 18 maja
18.00 Małki: 1) +Leokadia, Aleksander Załęscy, zmarli z rodziny
2) +Stanisław, Anna, Roman Seliwiorstow
Piątek 19 maja
18.00 Mszano: +Ludwik Łukasik
 Sobota 20 maja
18.00 Mszano: 1)+Dariusz Kalk
2) +Irena i Czesław Lewandowscy
 Niedziela 21 maja
8.00 Mszano: 1) +Józef Wybicki i zmarli z rodziny
2) o Boże błog. dla rodziny Ulanowskich w 50 urodziny Piotra i Marzeny
9.30 Małki: 1) +Ryszard w 10 r śm. Rafał i Piotr Jareccy
2) +Stanisława i Ludwik Kłosowscy
11.30 Mszano: w int. parafii
2) +Andrzej Pisarek, zmarli z rodziny Wasielewskich i Grzybowskich 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u