OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   *  26  MARCA 2023   * MSZANO
• Przeżywamy dziś V Niedzielę Wielkiego Postu. Od dziś zasłaniane są krzyże w kościołach. Krzyż zostanie odsłonięty uroczyście podczas Liturgii Wielkiego Piątku. Ta symboliczna czynność przypomni nam wielkość ofiary Chrystusa i ukaże krzyż jako znak naszego zwycięstwa.   
• Jeszcze dziś nabożeństwo Gorzkich Żali: o 16.00 w Mszanie i o 17.00 w Małkach.  
• W poniedziałek po Mszy Świętej spotkanie grupy Focolare.
• W środę rozpoczniemy rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży w SP w Małkach. W piątek na zakończenie rekolekcji zostanie odprawiona Msza Święta w intencji śp. Tadeusza Skierkowskiego i Małgorzaty Rumińskiej o godz. 9.30.
• W czwartek Droga Krzyżowa w Małkach: dla dzieci o 17.15 i dla dorosłych po Mszy Świętej.  W Mszanie w piątek po Mszy Świętej dla dorosłych. W czwartek i piątek na Mszy Świętej wieczornej kazanie pasyjne. Temat tegorocznych kazań: „ Droga Jezusa: od entuzjazmu Niedzieli Palmowej do Ofiary Miłości Wielkiego Piątku”.
• W piątek po Mszy Świętej odbędą się dwie Drogi krzyżowe. Jedna zostanie odprawiona w kościele, a uczestnicy drugiej Drogi Krzyżowej przejdą z kościoła w Mszanie do kaplicy w Małkach przez Szabdę, Budy, Chojno i Pasieki. Trasa ta liczy około 11 km. Ofiarujemy ją też w intencji powołań do kapłaństwa, życia zakonnego i małżeństwa, a także o dobre przeżycie Triduum Paschalnego, nasze nawrócenie oraz umocnienie w wierze.
• W sobotę, wyjątkowo o godz. 8.30, w Mszanie i w Małkach Godzinki, przed spowiedzią świętą.
• W czwartek i piątek po rekolekcjach szkolnych w Małkach ( około 10.30) oraz w sobotę  po spowiedzi świętej ( około 10.30 ) odwiedzę chorych naszej parafii z komunią świętą przed Wielkanocą. Proszę o zgłoszenia w biurze parafialnym lub telefonicznie.
• W sobotę od 9.00 do 10.00 oraz od 17.00 do 18.00 w Małkach i w Mszanie spowiedź święta przed Wielkanocą. O godz. 17.00 w Mszanie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w I sobotę miesiąca.
• W sobotę od 9.00 do 11.00 zbiórka Skautów Króla.
• W przyszłą niedzielę różaniec przed każdą Mszą Świętą.
• O gruntowniejsze, wiosenne posprzątanie kościoła i kaplicy przed świętami ( proszę też o umycie okien) proszę w najbliższą sobotę, 1 kwietnia, kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. I tak o pomoc w kaplicy proszę: p. Łęgowskich, p. Romanowskich i p. Rumińskich. O pomoc w kościele proszę: p. Ciesielskich, p. Kamińskich, p. Lewandowskich ( z Szabdy i Niewierza).  i p. Ulanowskich. O posprzątanie kościoła w środę wieczorem, po Mszy Świętej: ( przed Wielkim Czwartkiem) p. Łapkiewiczów, p. Ostrowskich,                    p. Piotrowskich i p. Stankowskich.  Natomiast w Wielki Piątek przed Uroczystością:             p. Pisarek, p. Przerackich i p. Ptaszyńskich. W Wielką Sobotę o pomoc w kaplicy proszę:    p. Sadowskich i p. Zdrojewskich. Proszę zabrać ze sobą, jeśli ktoś ma,  dobry odkurzacz, mopy i wiaderka do wody oraz szmatki z jakimś płynem do mycia ławek i okien.  Gdyby któryś z terminów nie odpowiadał to proszę o wcześniejsze poinformowanie. Dziękuję za zrozumienie.
• Bóg zapłać za ofiary złożone w niedzielę  - 1618,30 zł, za ofiary złożone podczas Dróg Krzyżowych -  255,22 zł oraz podczas Mszy Świętej w św. Józefa – 72 zł i 25 III w Małkach – 59 zł.  Ważniejsze wydatki w minionym tygodniu: 15 500 zł – rachunek za nowy mechanizm do napędu dzwonów parafialnych. Dziękuję za dary spożywcze na plebanię.
• Można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej.
• Przypominam, że Skauci Króla będą w przyszłą niedzielę sprzedawać palmy przed kościołem i kaplicą. Skauci zbierają pieniążki na obóz letni.
• Proszę o nabywanie wielkanocnych świec Caritas. Są dwa rodzaje świec: paschalik – 15 zł oraz świeca w kształcie jajka wielkanocnego – 10 zł.
• Do sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się: Kamil Klafta, pochodzący z Mszana oraz Natalia Krajnik, pochodząca z Brodnicy. Zapowiedź I. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach dotyczących zamiaru zawarcia tego związku jest zobowiązany w sumieniu do poinformowania o tym miejscowego duszpasterza.

                                              INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek 27 marca
18.00 Mszano: 1) +Danuta Wiśniewska ( int. od siostry Jadwigi)
2) +Janina, Czesław, Janusz, Danuta i Piotr Jastrzębscy, Jerzy Kozicki
Wtorek 28 marca
18.00 Mszano: 1)+ Tadeusz Gołębiowski w 5 r. śm.
2) +Grażyna i Tomasz Zadrożni  
 Środa 29 marca
18.00 Mszano: 1)+Wiesława Kłos w 6 r. śm.
2) +Danuta. Wiktoria, Eugeniusz Klonowscy, Małgorzata Lisek
Czwartek 30 marca
18.00 Małki: +Wincenty Wydrzyński  
Piątek 31 marca
18.00 Mszano: 1) dziękczynna w dniu urodzin
2) +Konstancja, Fromencjusz i Hieronim Piotrowscy, Gabriela Morella
Sobota 1 kwietnia
15.00 Mszano: o zdrowie i Boże błog. dla Ireny i Jerzego Zalewskich w 59 r. ślubu
18.00 Mszano: w int. wynagradzającej
 Niedziela 2 kwietnia
8.00 Mszano: +Feliks w 19 r. śm. i Ludwika Kalwa
2) +Ryszard Kłyza, Paweł i Katarzyna Kłyza
9.30 Małki: 1) +Barbara i Bernard Blumkowscy, zmarli z rodziny Blumkowskich i Rauland, z rodziny Piotrowskich i Czupryńskich
2) +Kazimiera, Franciszek i Maria Rutkowscy, Edmund Kowalkowski  
11.30 Mszano: w int. parafii
2) +Ewa Celmer, Zdzisław Witkowski

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u