WIECZÓR PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ W MAŁKACH - PODSUMOWANIE
     W dniu 20 listopada 2022 r. na sali gimnastycznej w Małkach odbył się wieczór pieśni i poezji patriotycznej. Na hali gimnastycznej w Małkach wystąpili ze swoim repertuarem: uczniowie z miejscowej szkoły, schola parafialna, chór kościelny. Wydarzenia z historii parafii przedstawił p. Wojciech Żbikowski. Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem okolicznościowym dyrektorki szkoły p. Katarzyny Malinowskiej – Wituła. Głos zabrał również wójt gminy Bobrowo p. Paweł Klonowski.

1. Uczniowie z klas starszych pod kierunkiem nauczycielki historii i wos p. Beaty Klonowskiej przedstawili skrócony montaż słowno- muzyczny: „Barwy mojej Ojczyzny”.

Przygotowanie całokształtu scenariusza, stroi, wykonanie dekoracji do zawieszenia na hali gimnastycznej - Beata Klonowska. Pomoc w udekorowaniu hali, ćwiczeniach przy tańcu - n.l - wych. fizyczn. p. Arkadiusz Kaniecki.

W organizację apelu włączyli się również uczniowie klasy VIII. Piosenki patriotyczne zaśpiewały uczennice:
1. Marta Wiśniewska – kołysanka,, Smutna rzeka”, ,,Hymn” Juliusza Słowackiego
2. Magdalena Klonowska – piosenki:  ,,Co to jest niepodległość” i  ,,Tu wszędzie jest moja
Więcej informacji o szkolnym apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości pod linkiem: http://spmalki.pl/swieto-odzyskania-niepodleglosci-przez-polske-barwy-mojej-ojczyzny/
Następnie wystąpili laureaci X Gminnego Konkursu Poezji Patriotycznej w Bobrowie ( opiekunowie konkursu poloniści: p. Katarzyna Nadolska, p. Marek Piotrowski): kl. IV-VI: I miejsce –  Ewa Karbowska – kl. 4 – wiersz: ,,Ojczyzno”, wyróżnienie otrzymała Natalia Karbowska z kl. 6 – wiersz: ,,Stary ułan pod Brodnicą”,  kl. VII-VIII: I miejsce – Magdalena Klonowska z kl. 8 – wiersz: ,,Pieśń o fladze”, III miejsce – Zofia Wydźgowska – kl. 7 – wiersz: ,,Gawęda o miłości do ziemi ojczystej".

Więcej informacji pod linkiem: http://spmalki.pl/laueraci-x-gminnego-konkursu-poezji-patriotycznej/

WIECZÓR PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ W MAŁKACH - WYSTĘP UCZNIÓW Z SP MAŁKI - 20 LISTOPADA 2022


Marta Wiśniewska – śpiewa ,,Hymn” J. Słowackiego - wieczór pieśni i poezji w Małkach - 20.11.2022


Marta Wiśniewska – śpiewa kołysankę ,,Smutna rzeka” - wieczór pieśni i poezji w Małkach - 20.11.2022


Taniec z flagami w wykonaniu uczennic z klasy VIII: Martyny Panter, Marty Wiśniewskiej, Weroniki Tamiła i Wiktorii Irwan - 20 XI 22-wieczór poezji w Małkach:

2. Kolejno dla zgromadzonych mieszkańców i gości zaśpiewał zespół muzyczny z Małk ( schola parafialna). Zabrzmiały najpiękniejsze i najbardziej znane polskie pieśni patriotyczne. Uczennice ze szkoły w Małkach śpiewają w chórku prowadzonym przez p. Sylwię Świeczkowską – Zając, p. Macieja Czupryńskiego i p. Rafała Jakubowskiego. Najważniejsze jest dla nich uwielbianie śpiewem Boga i wspólne przebywanie. Przed śpiewem każdej z pieśni czytany był opis.

"WARSZAWIANKA" W WYKONANIU PARAFIALNEGO CHÓRKU DZIECIĘCEGO - WIECZÓR POEZJI - MAŁKI, 20 XI 2022


PIEŚNI PATRIOTYCZNE W WYKONANIU PARAFIALNEGO CHÓRKU DZIECIĘCEGO - WIECZÓR POEZJI - MAŁKI, 20 XI 2022


"NA DRUGI BRZEG" - WYKONANIE PARAFIALNY CHÓR DZIECIĘCY Z MAŁK - WIECZÓR POEZJI - MAŁKI, 20 XI 2022


3 . Pan Wojciech Żbikowski przygotował i przedstawił wartościową prezentację multimedialną o parafii Mszano w dwudziestoleciu międzywojennym.

4. Wieczór zakończył swoim różnorodnym repertuarem chór parafialny z Mszana. Złożony z osób dorosłych i młodzieży. Opiekunem chóru kościelnego jest p. Anna Stóżyńska.

Wieś" - utwór: Cztery Pory Miłowania - wykonanie chór parafialny z Mszana - Małki, 20 XI 2022

/

"Świecie nasz" - wykonanie ks. proboszcz Sławomir Witkowski - wieczór poezji w Małkach, 20 XI 2022


Na wspólne świętowanie Panie z Koła Gospodyń Małki – Wymokłe” przygotowały dla wszystkich przepyszne smakołyki.