ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE KS. PROBOSZCZA SŁAWOMIRA WITKOWSKIEGO

Droga Rodzino Parafialna, Drodzy Goście!

Do życzeń, które teraz tak obficie składamy chciałbym dołączyć także słowa, które płyną z serca Ewangelii. Św. Łukasz pisze, że pasterze, którzy przebywali na polu przy swoich owcach ujrzeli anioła i zostali ogarnięci światłem chwały Bożej. Przerazili się na ten widok bardzo, także anioł najpierw skierował do nich słowa: "Nie bójcie się". Już ten początek zwiastowania dobrej nowiny porywa nas w Świat za którym przecież mocno tęsknimy, a zarazem często też w naszym życiu uciekamy, jak pasterze.

"Bóg jest Światłością" - dopowie w swojej Ewangelii św. Jan. To dobrze, że jest taka Światłość, która przeniknie każdą ciemność, każdy ukryty zakamarek świata i naszego życia. Lękamy się dziś wielu ciemności. Boimy się ciemności chorób, samotności, niezdrowej rywalizacji w miejscu pracy, utraty relacji z bliskimi, biedy. Dziś Chrystus chce nam przypomnieć, że nie ma takich ciemności, których nie przeniknął by światłem swojej chwały.

Niech to Boże Światło nas pociąga, ogarnia i uzdrawia. Błogosławieństwa Bożego!

ks. Sławomir Witkowski

FOTOGRAFIE PRZEDSTAWIAJĄ NOWĄ KAPLICA W MAŁKACH PW. NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP