SPOTKANIA OPŁATKOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. DYWIZJONU 303 W MAŁKACH

ŚWIETLICA, KTÓRĄ LUBIĄ DZIECI!
       16 grudnia 2021 r w świetlicy środowiskowej w Szkole Podstawowej im. Dywizjonu 303 w Małkach uczniowie poczuli świąteczny nastrój. Jak co roku uśmiechnięci, wszyscy usiedli do jednego stołu, złożyli sobie życzenia i śpiewali kolędy. Spotkanie opłatkowe zaszczycił swoją obecnością ks. proboszcz Sławomir Witkowski. W świątecznym spotkaniu wzięli udział: p. o dyrektora szkoły p. Katarzyna Malinowska-Wituła, p. Michał Krasucki - sekretarz gminy Bobrowo, pracownik filii Biblioteki Publicznej w Małkach p. Katarzyna Miszkiewicz. W przygotowaniu wigilii pomagała p. Izabela Gołembiewska - przewodnicząca KGW Małki - Wymokłe. Każde dziecko otrzymało świąteczną paczkę z gminy Bobrowo. Świetlica Środowiskowa w Małkach przez cały rok udziela dzieciom różnych form wsparcia od pomocy w nauce, warsztaty, wycieczki, dobrą zabawę po ciepłe posiłki. W tym roku szkolnym dzieci brały również udział w akcji ekologicznej, polegającej na ratowaniu kasztanowca. Uczestnicy świetlicy za ratowanie kasztanowca z rąk p. Michała Krasuckiego otrzymały duży zestaw LEGO, indywidualnie upominki - farby, pędzelki. Opiekunem świetlicy jest p. Marek Piotrowski - nauczyciel j. polskiego i zarazem nauczyciel - bibliotekarz. Dzieci bardzo lubią zajęcia świetlicowe prowadzone przez p. Marka. Dzieci przychodzą do świetlicy już bardzo zmęczone, włożyły przecież duży wysiłek, by zdobyć wymagane na lekcjach wiadomości i umiejętności i nie mają ochoty na bezczynność czy wręcz nudę. Nuda, jak wiemy, wyzwala w dzieciach pokłady nieprzewidzianych reakcji i niepożądanych zachowań. Przed wychowawcą świetlicy stoi zatem trudne zadanie, by czas oczekiwania na rodziców uczniowie spędzili efektywnie, w atmosferze zabawy i relaksu.

SPOTKANIA W KLASACH Z WYCHOWAWCAMI!

W piątek, 17 grudnia 2021 r. w szkole w Małkach odbył się dzień świąteczny. Uczniowie wraz z wychowawcami zasiedli przy wigilijnym stole. Były życzenia Bożonarodzeniowe, prezenty, wspólne śpiewanie kolęd i degustacja świątecznych smakołyków. Czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją szkoły są coroczne spotkana opłatkowe, przedstawienia jasełkowe oraz przeglądy kolęd. Spotkania przebiegają w miłej i życzliwej atmosferze. Znikają wszelkie nieporozumienia, a nastaje zgoda i wzajemna życzliwość.
Po zakończonych spotkaniach wszyscy udają się do domów z głębokim przekonaniem, że:
„Wigilia to nie tylko czas,  gdy jest prezentów moc,
to nie tylko czas,  gdy potraw sto na stole.
Lecz Wigilia to przepiękny czas,
Bożonarodzeniowy czas,
gdy siedzimy wszyscy w kole,
i mamy bliskich przy stole.”

Na zdjęciu uczniowie klasy IV - wych. p. Marek Piotrowski

Wigilia klasowa u uczniów klasy V - wychowawca p. Beata Maria Klonowska

Tekst i zdjęcia uczniów z kl. IV i V - Beata Maria Klonowska, zdjęcie z wigilii świetlicy środowiskowej przesłał p. Marek Piotrowski

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u