"JASEŁKA U PANI HRABINY" W WYKONANIU UCZNIÓW ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
IM. DYWIZJONU 303 W MAŁKACH - 15 GRUDNIA 2021
    Na stałe w tradycję Szkoły Podstawowej im. Dywizjonu 303 w Małkach wpisały się już Jasełka, a także klasowe wigilie.
Dzieci przygotowały piękne jasełka pod kierunkiem katechetki p. Marzeny Kopczyńskiej i nauczycielki matematyki p. Anny Sowińskiej.

Przedstawienie miało tytuł „Jasełka u pani hrabiny” i treścią nieco odbiegało od tradycyjnych ludowych jasełek, ale dzięki temu było oryginalne i budziło żywe zainteresowanie widzów. Aktorami byli przede wszystkim uczniowie klas VII i VI. Tytułowa Hrabina – zimna, dumna i wyniosła, która nawet nie myśli o świętach Bożego Narodzenia zmienia się pod wpływem swoich służących. Jej serce zaczyna mięknąć, przypominają się jej czasy kiedy sama grała w jasełkach i pod wpływem tajemnicy Bożego Narodzenia otwiera serce na drugiego człowieka. Nasi uczniowie zaprezentowali fenomenalne zdolności aktorskie i wokalne ukazując nam, że tajemnica Bożego Narodzenia ukryta jest w każdym człowieku, nawet gdy o tym zapomniał lub zgubił ją gdzieś na drodze swego życia.

W dniu 15.12. 2021 r. przedstawienie jasełkowe odbyło się na żywo w Szkole Podstawowej im. Dywizjonu 303 w Małkach. Jasełka obejrzeli uczniowie, nauczyciele, ks. proboszcz Sławomir Witkowski. Ks. Sławek był zachwycony grą aktorską młodzieży. Pół godziny minęło jak z bicza strzelił - akcja była tak wartka, że poczucie mijającego czasu uległo lekkiemu zakłóceniu.

Występ dziecięcych aktorów został nagrodzony podziękowaniami księdza proboszcza, ale też potężnymi brawami, oraz pochwałami obecnych na występie uczniów naszej szkoły oraz dorosłych.W jasełkach wystąpiły następujące osoby z kl. VII: Jakub Gumienik, Marta Wiśniewska, Magdalena Klonowska, Marcel Wenderholm, Łukasz Przekaza, Martyna Panter, Zuzanna Lenkiewicz, Weronika Stefańska, Weronika Tamiła, Wiktoria Irwan, Julia Łapkiewicz, Dorota Kosakowska. W grę aktorską wcielili się również uczniowie z klasy VI: Julia Witkowska, Zofia Głogowska, Zofia Wydźgowska, Agata Kliniewska.

Galeria zdjęć:

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u