MSZA ODPUSTOWA W UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP - KAPLICA W MAŁKACH

Autor:  Beata Maria Klonowska

      W środę, 8 grudnia 2021 r. przeżywaliśmy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego też dnia o godz. 17.00 w kaplicy w Małkach odbyła się uroczysta suma odpustowa, której przewodniczył ks. proboszcz Sławomir Witkowski we współpracy z ks. Janem Żymantem.


W uroczystości uczestniczyli parafianie oraz członkinie scholi parafialnej.

W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego.  Z tej okazji piękne Słowo Boże do zgromadzonych wiernych wygłosił ks. Sławomir Witkowski. Uroczystość odpustową radosnym śpiewem uświetniły dziewczynki ze scholii parafialnej pod opieką p. Sylwii Świeczkowskiej Zając i p. Macieja Czupryńskiego.

 

Dokładnie 167 lat temu, 8 grudnia 1854 r., bł. Pius IX ogłosił dogmat o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

Przywilej zachowania od grzechu pierworodnego oznacza, że została Ona jako pierwsza odkupiona przez swego Syna. Jej wzniosłe piękno, odbicie piękna Chrystusa, jest dla wszystkich wierzących rękojmią zwycięstwa łaski Bożej nad grzechem i śmiercią.

Niepokalane Poczęcie oświetla drogę ludzkości wszystkich czasów. Na początku trzeciego tysiąclecia wzywa nas do nadziei i wiary w Boga, Jego zbawienie i życie wieczne, a w sposób szczególny oświeca drogę Kościoła prowadzącego nową ewangelizację.

Galeria zdjęć:

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u