SERDECZNE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE NASZYCH DUSZPASTERZY!

Kochani Parafianie oraz Przyjaciele naszej wspólnoty!
 Przed nami święta Narodzenia Pańskiego. Wydaje się, że inne niż zwykle, w cieniu pandemii koronawirusa. To nie jest łatwe doświadczenie, ale i ono może nas dużo nauczyć. Czasami wydaje się nam, że wszystko mamy w naszym życiu pod kontrolą. I stąd płynie też jakiś spokój, pewność jutra. Są jednak sytuacje w naszym życiu, że niestety, mimo naszych starań i wysiłków nie możemy wszystkiego kontrolować. Czy to musi oznaczać katastrofę? Czy musi nas wtedy paraliżować strach? Maryja z Józefem także w pewnym momencie oddali stery swojego życia Bogu bez reszty. I od tej chwili, po ludzku, nad wieloma sprawami nie mieli już kontroli. Nawet nie można było zaplanować miejsca urodzin dziecka. Ta sytuacja uczyła ich całkowitego zdania się na Boga. Niech ta święta historia, wcale nie baśniowa, uczy i nas tego, że w pewnych sytuacjach  życia jest tylko całkowite zdanie się na Boga. Ufność bez granic.W takich momentach naszej ludzkiej wędrówki Bóg najbardziej objawia swoją moc. Wtedy dzieją się największe cuda w naszym życiu!
Drodzy Parafianie, takiej ufności na te nadchodzące święta życzę Wam, a także sobie. Niech Boża Dziecina udziela nam w 2021 r. wielu łask Bożych i obfitego błogosławieństwa.  
Wasz duszpasterz - ks. proboszcz Sławomir Witkowski

Fragm. homilii ks. Sł. Witkowskiego i życzenia ks. J. Żymanta - kościół Mszano i kaplica Małki - 25.12.2020

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u