SPOTKANIE WIGILIJNE DLA OSÓB STARSZYCH I SAMOTNYCH WE MSZANIE
         W świetlicach wiejskich terenu parafii jak co roku od kilkunastu lat w miesiącu grudniu odbywają się spotkania wigilijne dla osób samotnych, starszych, potrzebujących wsparcia i niepełnosprawnych. Spotkania te z wielkim zaangażowaniem przygotowują i organizują, zapraszając seniorów z poszczególnych sołectw Koła Gospodyń Wiejskich, przy wsparciu finansowym z budżetu gminy.
Celem spotkań jest przede wszystkim przeciwdziałanie osamotnieniu i wykluczeniu społecznemu seniorów, a także wprowadzenie tradycyjnego, świątecznego nastroju. Spotkania świąteczne stały się już tradycją dla wielu samotnych, starszych mieszkańców naszej parafii. W tym roku takich spotkań w gminie Brodnica było dziewięć i łącznie skorzystało z nich ponad pięćset osób. Towarzyszą im pięknie udekorowane wnętrza świetlic, podniosła, Bożonarodzeniowa atmosfera oraz dużo serdeczności i ciepła. Łamanie się opłatkiem i życzenia poprzedza wspólne biesiadowanie przy stole zastawionym tradycyjnymi potrawami. Spotkania uświetniają występy zaproszonych gości, uczniów szkół gminnych, którzy wspólnie kolędują z uczestnikami wigilii. Dla osób chorych, które nie mogły dotrzeć na spotkania, panie z KGW przygotowywały i przekazały 50 paczek świątecznych z drobnymi upominkami. Na spotkaniu we Mszanie obecni byli wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski, ks. Jan Żymant, sołtys wsi Mszano , samorządowcy, sympatycy parafii i mieszkańcy.

Galeria zdjęć ze spotkania:

Zdjęcia udostępnione z Facebooka p. wójta gminy Brodnica Adama Zalewskiego.

Beata Maria Klonowska

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u